کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

ایده کسب و کار با سرمایه کم در ایران| 56 ایده پولساز

best-idae-kanesh

بهترین ایده های کسب وکار-کانش

در این مقاله ما قصد داریم فرصت های شغلی و کسب و کارهایی که میتونه پولساز باشه و ما رو به درآمد خوب برسونه رو خدمتتون معرفی کنیم، هر چند اسم برخی رو ایده نمیشه گذاشت اما مطمئنا لیست پیشنهادی خوبی برای پیدا کردن کسب و کار دلخواهتان هست که سعی شده با خلاقیت به اونها نگاه بشه تا اینکه شما رو در این مسیر یاری کنه و در دل اونها ایده های جذابی برای موفقیت شما گنجانده شده .رای هر کسب و کار سعی شده روش هایی که باعث موفقیت میشه و خطاهایی که مانع پیشرفتتان میشود را بگوییم تا بتوانیم قدم کوچکی در جهت پیدا کردن کسب و کار دلخواهتان داشته باشیم.
best-idae-kanesh

بهترین ایده های کسب وکار-کانش

نکته مهم💡: ایده های جذاب کسب و کار فروان است، برای شروع کسب وکار اصلا عجله نکنید، در مورد یک کسب و کار به دقت مطالعه کنید و پرس وجو کنید مسیر کسب وکار مسیری ست که درکنار جاده ی آن تلفات زیادی به جامانده است اما برخی ها از همین جاده به مناظر زیبای موفقیت رسیده اند.

1_ راه اندازی کارواش یک ایده کسب و کار با سرمایه کم:

اولین ایده کسب و کار با سرمایه کم کارواشه!! تعجب نکنید بله کارواش

شاید تازگی ها به کارواش رفته باشید، یک کارواش معمولی در یک منطقه معمولی به ازای شستن هر ماشین روشویی وجاروبرقی حدود 50 هزار تومان دریافت میکند و اگر کار به موتور شویی و صفرشویی و زیرشویی برسد، این مبلغ به سمت 100 هزار تومان هم خواهد رفت . وقتی که به کارواش میرویم به شخصه که همیشه مجبورم بیش از یک ساعت معطل شوم تا مشتری های قبلی کارشان تمام شود.

پس اگر در جذب مشتری خوب عمل کنیم مثلا فقط روزی 20 مشتری معمولی داشته باشیم میشود روزانه 1 میلیون و ماهانه چیزی حدود 30 میلیون و رقم خیلی خوبی ست این حقوق از حقوق یک هیئت علمی دانشگاه مطرح که عمر خود را در راه علم گذاشته است بیشتر است.

راه اندازی کارواش

پس بریم  که کارواش رو راه اندازی کنیم!!!

اما نه عجله در هیچ کاری خوب نیست !!!!

اما موضوع مهم رسیدن به این تعداد مشتری می باشد.

چکار کنیم تا بتوانیم روزی حداقل 20 مشتری داشته باشیم  کلی ایده جذاب و راهکار مناسب وجود داره

مقاله راه اندازی کارواش مناسب رو مطالعه کن  به شما تو این راه خیلی کمک میکنه !!

 • سرمایه راه اندازی:متوسط(زیر30 میلیون)بدون احتساب مکان
 • زمان به درآمد رسیدن: سریع                                    
 • میزان کسب درآمد :خوب (بالای 10 میلیون در ماه)
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: کم

                                   

2_ تبلیغات

دومین ایده کسب و کار با سرمایه کم تبلیغاته. تبلیغلات از جمله کسب و کارهاییه که سودش فوق العاده هست( من به هر سودی فوق العاده نمیگما !! )

اما چطور باید وارد این کار شیم و این ایده چی میگه…

باید برید ببینید بیلبود های شهرتون یا محل هایی که برای تبلیغات مناسب هستند مثل پل ها  یا جاهای شلوغ مدیریتش با کیه که اصولا با شهرداری میشه.

وارد مذاکره شین و برای مدت معین مثلا یکسال اجاره کنید و حالا دنبال بازاریابی باشید و برای این بیلبوردها مشتری پیدا کنید سراغ برندهای خوب شهرتون برید .

شما بتونید 20-30 تا بیلبورد جای خوب شهر اجاره کنید و براش مشتری جور کنید نونتون تو روغنه و به درآمدای فوق العاده میرسید ، وقتی قیمت اجاره بیلبورد ها رو بپرسید متوجه میشید که بعضا هر بیلبورد رقم بالا 10 میلیون و یا حتی بیشتر رو  به خودش اختصاص میده اما شما از کم شروع کنید .

ایده تبلیغ رو بیلبورد

میتونید تبلیغات رو به سمت اتوبوس های شهری خصوصی و دولتی هم ببرید و قرارداد ببندید چیزی حدود 20-30 درصد رو به طرف مقابل میدهید و باقی برای خودتان است ، میتوانید هم به صورت درصدی با هم کار کنید مثلا گرفتن کار و اجرا با شما ( 70درصد مبلغ) 30 درصد هم با صاحب اتوبوس

راحت هم قبول میکند چرا که از هیچی برایش سود به دست می آید.

 در مرحله بعد سراغ ساختمان های بلند در جاهای مناسب و شلوغ و پرترافیک بروید.

بهترین جا برای نصب بیلبورد همینجاه است، با صاحب ملک قرارداد ببندید که من روی پشت بام ساختمان بیلبورد نصب میکنم با هزینه خودم و به ازای هر تبلیغ درصدی به صاحب ملک بدهید و یا اینکه ماهیانه پول پرداخت نمایید.

فقط برای راه اندازی این کسب وکار همه جوانب رو بسنج و ابتدا دنبال بازایابی برو و بازار رو بسنج  با مدیر تبلیغات شرکت ها و برندهای معتبر صحبت کن در قدم بعدی  رقیبات رو بشناس،  مطمئن باش موفق میشی

 • سرمایه راه اندازی : متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  کوتاه                              
 • میزان کسب درآمد: بسیار خوب (بالای 15 میلیون در ماه)
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

3_ برنامه نویسی موبایل

دیگه  امروزه بسیاری از کارهای ما توسط اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف انجام میشه، و دوره دوره ی تکنولوژی و وب و هر چه وابسته به اینترنته و با سرعت هر چه تمام تر هم پیش می ره. یکی از شغل های مناسب یادگیری برنامه نویسی های مختلف مثل اندروید،جاوا و … می باشد که روز به روز به متخصص این رشته بیشتر نیاز است و متخصص خوب هم کم است.لازمه ورود به این کار علاقه و علاقه هستش، اگه قبلا برنامه نویسی کردی و فکر میکنی که علاقه داری شاید تو این راه خیلی موفق بشی .

اگر شما بتوانید این حرفه را یاد بگیرید میتوانید با طراحی وساخت چند اپلیکیشن کاربردی مناسب و انتشار اونا تو کافه بازار و سایر مارکت ها به درآمد میلیونی خوبی برسی. در حقیقت شما چند ماهی کار می کنید اما پس از گذشت چند ماه این برنامه های شما هستند که برای شما پول در می آورند.

پس اگر به دنبال ایده کسب و کار با سرمایه کم هستین این کار هم میتونه جذاب باشه.

برای مثال یه برنامه که هممون میشناسیم باد صبا هستش تو کافه بازار چیزی حدود 10 میلیون نصب فعال داره حالا فکر کنید همین باد صبا بیاد رو برنامش چند تا چیز خوب بذاره مثلا بیاد یه قسمت کافه کتاب اضافه کنه، یا هر چیز دیگه که بتونه نظر مخاطبش رو جلب کنه و اون رو تو نسخه حرفه ای یا پرو عرضه کنه با قیمت فوق العاده پایین مثلا 1000 تومن (که واقعا مفته) عرضه کنه فقط کافیه که یک دهم مخاطباش بخوان اون رو بخرن چقدر میشه؟

1000تومن ضربدر یک میلیون نفر میشه 1 میلیارد تومن رقم خیلی خوبیه.

برنامه نویس موبایل

اما قاعده و اصول داره  نه ما باد صبا هستیم و نه چنین امکاناتی رو داریم اما برای موفقیت تو این مسیر هم کلی  نکات رو به شما یاد میدیم.میتونید به مقاله  کسب و کار برنامه نویسی موبایل و ایده های جذاب ساخت اپلیکیشن موبایل رو مطالعه کنی.

 • سرمایه راه اندازی : بسیار کم
 • زمان به درآمد رسیدن: متوسط(بالای 6 ماه)                             
 • میزان کسب درآمد : خوب(بالای10میلیون در ماه)
 • سختی کار : متوسط به بالا
 • دانش و مهارت مورد نیاز: زیاد

4-تعمیر لوازم خانگی

دیگر قیمت لوازم خانگی آنقدر بالا رفته که بعیده کسی پس از خراب شدن اونها به فکر عوض کردنشون یاشد و اولین فکری که به ذهنش می رسه تعمیره پس اگه تو هم بتونی خوب این مهارت رو پیش اوستا کارش یاد بگیری و حرفه ای بشی بیکار نمیمونی.

اما این رو بدون که برای اوستا کار شدن تو این رشته باید زمان زیادی رو شاگردی کنی و دورهای خوبی رو بری پس کار زود بازدهی نیست اگه میخوای زود به نتیجه برسی سمت این کسب و کار نرو اما اگه فکر آینده هستی ایده خوبی برای کسب و کار هستش.

شغل تعمیرکار لوازم خانگی

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن: متوسط(بالای1سال )                                 
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: زیاد

راه اندازی کافی نت

شاید نظر خیلی ها این باشد که دیگر عمر کسب و کار کافی نت به پایان رسیده و با وجود اینترنت پرسرعت و گوشی های هوشمند در دست مردم نمی شود روی این کار ها حساب باز کرد  و این کار دیگر جزو ایده کسب و کار با سرمایه کم نیست اما با قاطعیت جواب بنده به این گونه سوالات خیر است.

دلیلش هم واضح است کافی نت هایی که در سطح شهر وجود دارند و با قدرت کار خود را ادامه داده اند و سود کلانی هم از این کسب و کار عاید آنها شده است برای اینکه از این صحبت مطمئن شوید نگاه کنید و ببینید در ماه چقدر طرح ها و ثیت نام های مختلف وجود دارد که بایستی با اینترنت انجام  شود و شمار زیادی از مردم هم ترجیح میدهند این کارهارا به دلایل مختلف مانند :آشنا نبودن با وب ، وقت نداشتن ،دسترسی نداشتن و … برونسپاری کنند و به کافی نت ها و خدمات کامپیوتری بسپارند.

به خصوص در کرونا چقدر ثبت نام ها زیاد شده است و کم کم ادارات مختلف هم به سمت مجازی کردن کارهای خود پیش میروند.

ثبت نام خودرو ، ثبت نام کتب درسی ، ثبت نام تعویض پلاک، مسکن ملی ، سهمیه سوخت ، لاستیک بورس فروش سهام و احراز هویت، سجام، …..

که واقعا کار کافی نت هارا رو نق بخشیده است و بعضا مشاهده میشد در کافی نت ها صفوف طولانی تشکیل میشد که کمترین نرخ برای یک ثبت نام معمولی مانند ثبت نام تعویض پلاک با رقمی نزدیک به 10 هزار تومان انجام میشود که واقع زمانی را که از شما میگیره چیری حدود 2 تا 5 دقیقس

کسب و کار کافی نت-خدمات کامپیوتری

اگر بگویم که برخی از کافی نت ها در روز بالای 1 میلیون درآمد دارند اغراق نکرده ام و تعداد انها هم کم نیست

بماند که مثلا برخی از کافی نت ها در جریان ثبت نام ماشین ها به خاطر داشتن نت قوی و آشنا شدن با ریزه کاری ثبت نام رقم های 1تا 5 میلیونی برای ثبت نام تضمینی از مشتریان میگرفتند (ما درست یا غلط بودن این رو نمیدونیم  خودشون میدونن…)اما مطمئنا همه در این زمینه موفق نبوده و نیستند بایستی اصولی رو برای انجام این کار در نظر گرفت.

یک مقاله بسیار جامع در این مورد برای شما آماده کردیم، اگه دوست داشتی مقاله راه اندازی کافی نت و خدمات کامپیوتری رو مطالعه کن

 • سرمایه راه اندازی :  کم (زیر 20 میلیون)
 • زمان به درآمد رسیدن:  سریع                              
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

شیرینی فروشی

یکی از کسب و کارهایی که سود خوبی دارد و در صحبتی که یکی از فعالان این  حوزه داشتم طبق گفته ایشان سود حاصل از کسب وکار چیزی نزدیک به 100درصد می باشد.وقتی میخوای وارد این حرفه بشی باید با خلاقیت هر چه تمام تر بتونی برای خودت مشتری جذب کنی ویکی از این راه ها خدمت به مشتری هاتونه

به قول آقای برایان تریسی:

خود را فدای خدمت به دیگران (مشتری هاتون)کنید.

مثلا میتونی به یه دستگاه آبمیوه گیری یا دستگاه یخ در بهشت ساز بذاری تو مغازه و به ازای خرید هر مشتری بهش یک لیوان آبمیوه بدی و بگی که تا شما  بنشینید و این آبمیوه رو میل کنید من سفارش شما رو میچینم هر کس این کارو کنه به شخصه اگه شیرینی هاش هم کیفیت خوبی داشته باشه حتما همیشه شیرینی هامو از اونجا تهیه میکنم این کار چند تا حسن داره.

 • اول که موجب تبلیغ کلامی میشه که مهمترین چیز تو هر حرفه همینه!!
 • دومین اینکه حس خوبی به مشتریت میده و موجب تثبیت اون مشتری میشه!
 • سوم اینکه این خودش میتونه موجب درآمد مضاعف بشه چطور؟ مثلا کسی که میاد شیرینی بگیره و یه لیوان آبمیوه و یا یخ در بهشت خنک بهش هدیه میدی ترجیح میده برای همراهاش هم تهیه کنه واین یعنی سود بیشتر!!🙂🙂

کسبو کار شیرینی فروشی

مقاله راه اندازی شیرینی فروشی کسب و کاری پرسود میتونه تو رو تو این راه خیلی کمک کنه.

 • سرمایه راه اندازی :  بالا
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: زیاد

افتتاح نانوایی

اگر به این شغل علاقه دارید و در مکانی درست بتوانید یک نانوایی خوب راه بیندازید کارتان به خوبی خواهد گرفت، چرا که نون از ضروریات زندگی انسان است و همیشه مشتری خوبی دارد.

فقط بایستی این راه بدانید که بسته نوع نانی که میپزید تعداد نیروی کار از 2 نفر تا 4 نفر تغییر میکند.

نان اگر لواش باشد تعداد نفرات کارگر شما بیشتر و ماشین آلات بیشتری نیاز داری پس سرمایه اولیه شما باید بیشتر باشد.

اما در عوض نان بربری و سنگک نیروهای کمتری میخواهد و ماشین آلات و ابزار گران قیمت هم نیاز ندارند.

راه اندازی نانوایی

اگر در محله ای هستید که جای نانوایی خالی هست و یا مکان مناسب برای این کار دارید بدانید که این کسب و کار میتواند برای شما مناسب باشد اما سختی های خودش هم به همراه دارد مثل اینکه خیلی وقتا باید قید مهمونی و مسافرت و کارهای اداری و … رو بزنی  مگر اینکه خودت فقط مدیریت کنی وبرای انجام کارها چند نفر رو استخدام کرده باشی.

 • سرمایه راه اندازی :  بالا
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار : بالا
 • دانش و مهارت مورد نیاز: زیاد

بسته بندی میوه

اگه سوپرمارکت داری بخوص مغازه سر راهی یا سوپر میوه ای هستی میتونی یه جعبه یا طرف شکیل و خوشگل تهیه کنی چندین میوه رو داخل بچینی، مثلا موز و شلیل خیار.

بسته بندیت رو قشنگ کنی طبق خلاقیت و سلیقه خودت مثلا روش یه سلفون شفاف بکشی و بسته میوه رو با قیمت خوبی بفروشی اتفاق خیلی هم طرفدار داره،

مثلا طرفدار میخواد 10 هزار تومن بده یه کیلو خیار بخره یه بسته میوه میگیره با تنوع، اینم خوب جواب داده گفتم به خصوص برای سوپر مارکت های سر راهی چون مسافر دوست داره چند ساعتی که تو راه چند تا میوه مختلف بخوره.

پس بعضی وقتا ما نباید دنبال ایده کسب و کار با سرمایه کم باشیم بلکه باید تو کار خودمون خلاق باشیم.

بسته بندی میوه
                                                  
 • سرمایه راه اندازی :  کم
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : کم(ایده جانبی است)
 • سختی کار : کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: کم

روغن گیری

میتونید یه دستگاه روغن گیری بگیرید و شروع کنید به روغن گیری در حضور مشتری، روغن گیری از دانه های روغنی مثل کنجد و هسته انگور طرفدارای خاص خودش رو داره.

برای مکانش هم میتونید یه مغازه کوچیک اجاره کنید و هم میتونید با مدیر فروشگاه هایی که پاخور خوبی داره صحبت کنید و به اندازه 3-4 متری ازش جا اجاره کنید و کارتون رو راه بندازید .

خوبی که فروشگاه داره اینه که مشتری تون زیاد میشه اما این رو در نظر بگیرید که برای گسترش کارتون ممکنه به مشکل بخورید ، اگه مغازه خودتون باشه میتونین کارتون رو کسترش بدید مثلا عرقیات اضافه کنیدو یا هر چیز دیگه ما در فروشگاه محدودیت هایی وجود داره

ایده روغن گیری

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

تولید چیپس میوه

یکی دیگه از ایده کسب و کار با سرمایه کم تولید چیپش میوه هستش.چیپس میوه یا میوه خشک شده کم کم داره جاش رو تو مردم باز میکنه.

خیلی ها هم دیگه عادت کردن به عنوان میان وعده یا تزئینات مواد غذایی مختلف مثل کیک و شیرینی از چیپس میوه استفاده کنند.

میتونی با یه دستگاه کوچیک و ارزون شروع کنی.

تو هر فصل از سال بعد ازمدتی میوه ارزون میشن مثلا آخر تابستون موقع خرید هلو و خشک کردن اونه،

بعد عید موقع خرید پرتقاله بعد یه مدت دستت میاد که هر میوه رو کی باید بخری که ارزون باشه.

ایده تولید چیپس میوه
 

حالا وقع یه بسته بندی  خوب وشکیله با یه برند مناسب.

محصولات رو هم میتونید براش بازاریابی کنید فروشگاه ها، سوپری ها، شیرینی فروشی ها و … مشتری شما هستند.

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

فروش داروهای گیاهی

هنوزم که هنوزه مردم رابطه ی خوبی با عطاری ها دارن و روز به روزم انگاری طرفدارای این صنف بیشتر میشه.

مخصوصا از وقتی هم که کرونا اومد که دیگه بازار فروش داروهای گیاهی و عطاری ها بسیار گرم شده و روز به روزم به تعدادشون اضافه میشه و اتفاقا سود خوبی هم دارن.

کار عطاری یا داروهای گیاهی

برای آموزش راه اندازی این کسب و کار مقاله راه اندازی کسب و کار عطاری – گیاهان دارویی رو مطالعه کن.

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

فروش محصولات شهر خودتان

در یسیاری از شهر های ایران محصولاتی وجود دارد که مختص همان شهر است که قیمت این محصولات به دلیل فراوانی در آن شهر پایین تر از شهر ها و استان های دیگر است ، که این محصولات ممکن است محصول کشاورزی باشد مانند پسته کرمان، خرما و لیمو میناب پرتقال شمال و یا اینکه محصولات تولیدی و صنایع دستی هر شهر  و روستا باشد.

اما کاری که شما باید انجام بدید چیست؟

شما ایا ان محصول را خودتان دارید و یا اینکه بایستی  تهیه کنید در مورد بازار خرید آن محصول در استان مقصد هم تحقیق بکنید و محل های خرید و فروش عمده ان محصول را پیدا نمایید.

مثلا اگر شما تولید کننده پسته هستید کافی بجای این که پسته را به واسطه بفروشید خودتان دست به کار شده و حصول را بفروشید بیاید یک حساب و کتاب سرانگشتی با هم انجام دهیم

به عنوان مثال شما بتوانید هر کیلو پسته را2هزار تومان در شهر مقصد بفروشید آنقدر برای شما آور خواهد بود که حتی فکرش را هم نمی کنید. اگر شما بایک وانت 2 تن پسته را خودتان به بازار تهران بیاورید مثلا خیابان صاحب جمع و هر کیلو 2000 تومان بیشتر سود کنید میشود 4 میلیون تومان سر هر بار حالا شما حساب کنید که چند بار میتوانید در ماه این کار را انجام دهید.

فروش محصولات کشاورزی

(من به شخصه با کار واسطه گری و دلالی میانه خوبی ندارم هر چند این کار را هم در مورد محصولات مختلف انجام داده ام مثل همین محصولات کشاورزی و سود خیلی خوبی هم دریک زمان کوتاه به دست آوردهام، اما آدم خودش رو میخواد.)

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  کم                                
 • میزان کسب درآمد : بالا
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

چای کیسه ای

میتونید با هزینه کمی(البته نسبت به خط تولید محصولات دیگه!!) خط تولید چای کیسه ای را راه بیندازید.

میتونی خرده چای ها و چای هایی که تو کارگاه ها دورریز میشن رو تهیه کنی و خط تولیدش رو راه بیندازی. نیازداره یه مقداری دستگاه تهیه کنی و یه مقدار مواد اولیه که باید بری سراغ آدم خودش.

و بعدشم بری سراغ بسته بندی خوب و عرضه به بازار و بازاریابی قوی و کم کم خودت رو تبدیل کنی به یه برند.

کسب و کار راه اندازی خط تولید چای کیسه ای

 • سرمایه راه اندازی :  بالا
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : بالا
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: بالا

 راه اندازی آشکده

آنهایی که به خیابان انقلاب تهران رفته باشند حتما به آشکده معروف آنجا سر زده و خوشمزه ترین آش عمرشان را خورده اند که واقعا با هیچ غذای دیگر نمیتوان آنرا عوض کرد.

اگر شما هم بتوانید طرز تهیه چند آش مختلف را به خوبی یاد بگیرید که از لحاظ کیفیتی حرفی برای گفتن داشته باشد مطمئن باشید به زود ی نام شما هم در شهرتان به روی زبان ها خواهد افتاد.

کافی ست یک نام مناسب برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید که کم کم تبدیل به یک برند در شهرتان شود. برای انتخاب نام مناسب کسب و کار خودتان میتوانید مقاله لیست جامع انتخاب نام-برند را مطالعه کنی.

راه اندازی آشکده

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن: متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

پرورش زالو

زالو به خاطر خواص درمانی که داره تو مراکز طب سنتی زیاد استفاده میشه و پرورش زالو هم تبدلیل شده به کاری که این روزها خیلی میشنویم اگه قیافه زالو رو دیدی و تونستی باهاش کار کنی و پرورش بدی اینم ایده خوبی و اتفاقا بازار خوبی هم داره.

ایده پرورش زالو

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

هلی شات

یه ایده کسب و کار با سرمایه کم فوق العاده هلی شات هستش. میتونی یه هلی شات یا کوادکوپتر بگیری که دوربین خوبی روش سوار باشه.

یه مدت باهاش تو فضای باز کارکنی تا رانندگیت خوب شه البته منظورم خلبانیه هر چند خلبانی هم نیست اما بگذریم.😉😉

حالا که دست فرمونت خوب شد برو تو گوگل نمونه فیلم های هلی شات به فارسی و انگلیسی رو سرچ کن.

یه 50 تا فیلم خوب دانلود کن و هر کدوم رو چند بار ببین.

سعی کن یادبگیری که اون صحنه هارو اونطوری فیلم برداری کنی که تو فیلم ها دیدی؛ نحوه ی بلند کردن ، نشاندن، زوایای مختلف و …

بعد این تمرین برو چند جای بکر و زیبا و چند تا فیلم خوب بگیر و بعدش تدوین کن و یه رزومه خوب برای خودت درست کن، حالا آگهی بزن تو سایت ها مختلف و توانایی هات رو بگو.

 تو نیازمندیها هم بگرد دنبال این کار و دیگه اینکه به آتلیه ها و دفاتر فیلم برداری برو و نمونه کارات رو هم ببر مطمئن باش کارت خوب باشه جواب میگیری و پول خوبی هم گیرت میاد

فیلمبرداری با هلی شات

 

طلا و جواهر سازی

کافیه که چند تا دوره برای جواهر سازی بری یا اینکه رشته درسیت باشه مطمئن باش که پول خوبی توشه.

کارشم طوریه که نیازی به مکان زیاد گرون مثل طلا فروشی نداره تو یه پاساژ یه مغزه کوچیک هم جواب میده.

با طلا فروشی ها صحبت کن و براشون کار بزن اگه کارت خوب باش مطمئن باش زود زود پیشرفت میکنی.

طلا و جوهرسازی

 • سرمایه راه اندازی :  متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: بالا

مدیر تلگرام و اینستاگرام

اگه از جمله آدم هایی هستین که سرتون همش تو گوشیه از تلگرام به ایستاگرام و از اینستاگرتم به تلگرام دائما تغییر مکان میدین خب بیاین از این فرصت اسفاده کنید و مدیر یه کانال یا پیج بشین.

حتما میپرسی چطور؟

توی آگهی های استخدامی آنلاین و غیرآنلاین و گروهای مختلف اون که زیاده درخواست برای مدیریت پیج ها و کانال هاست اما همینطور هم نیست باید یه کم با تولید محتوا و نرم افزارهای خاص خودش آشنا باشی اما در عرض چند روز راحت میتونی یاد بگیری. بعد میشی مدیر چند تا پیج و کانال که با توجه به مهارت و زرنگی خودت میتونی به درآمدای بالایی برسی

مدیر تلگرام واینستاگرام

 • سرمایه راه اندازی :  بسیار کم
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار : کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

یوتویوبر 

بازم بگین ایده کسب و کار با سرمایه کم وجود نداره بابا بعضی ها تو یوتویوب درآمد بالای 50 میلیون در اه دارن و حتی بعضی ها به درآد میلیاردی هم رسیده اند.

اگر فکر میکنی که در زمینه رشته خاصی حرفی برای گفتن داری میتونی تولید محتوای ویدئویی جذاب کنی و تو یوتویوب یه کانال بزنی و خودت رو معرفی کنی

اما باید محتوا خوب و جذابی داشته باشی تا موفق بشی چرا که درآمد شما بستگی به میزان دیده شدن کلیپ هاتون داره.

در کشور خودمون تعدادی یوتیوبر خوب هستن که تونستن به درآمدهای چند ده میلیونی در ماه برسند در در دنیا هم افراد زیادی هستند که درآمد های چند ده میلیاردی از این راه کسب کرده اند.

برای ورود به این کسب و کار نیاز به دوربین و میکروفون و یه سیستم متوسط و آشنایی کوچولو با نرم افزار های تدوین داری.

یوتویوبر شدن

 • سرمایه راه اندازی : متوسط(بالای 20 میلیون)
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : متوسط.
 • سختی کار :متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

 

مشاور تحصیلی _ ازدواج _ خانواده

شما رشته رواشناسی و مشاوره خوندید اما همچنان بی کارید یا به دنبال استخدام در جایی میگردید و الانم پی ایده کسب و کار با سرمایه کم هستین؟

زمان رو از دست نده شروع کن به مطاله کتاب های روانشناسی خوب بازار درسته که رشتت روانشناسی و یا مشاوره بوده اما هنوز خیلی چیزا باید یادبگیری.

اون که امروز زیاده مشکلات گوناگونه که مردم دارن باهاشون دست و پنج نرم میکنن و دنبال یه مشاور خوب میگردن.

یه پیج یا کانال بزن، شروع کن به مشکلات مختلف جواب خوب بده از خودت کلیپ خوب بذار مطمئن باش بعد یه مدت اسمت به عنوان روانشناس خوب شناخته میشی

مشاوره خانواده-ازدواج-تحصیلی ایده کسب و کار با سرمایه کم

اگرهم از رشته های دانشگاهی و دانشگاهای خوب اطلاع داری میتونی مشاوره انتخاب رشته بدی که یک ماه از سال درآمده فوق العاده ای داره من یادمه خودم موقع انتخاب رشتم ساعت 2 شب رفتم مرکز مشاور اونم با کلی زحمت تونستم وقت بگیرم هر چند اطلاعاتی که داد اصلا برام مفید نبود😕😕

 • سرمایه راه اندازی : متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                              
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار :متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: بالا

باربری

منظورم بیشتر ماشین های سنگینه و نمیه سنگینه.

کار بابری آدم خاص خودش رو میطلبه و باید روحیه رانندگی تو بیابون و دوری از خونواده رو داشته باشی و با روحیات این کار آشنا باشی فرقی هم نمیکنه که کاشین چیه خاور یا کامیون تک.

پول خوبی هم داره شک نکن اما کار هر کسی نیست اگه تجربش رو نداری حتما با چند تا راننده خوب صحبت کن تا از سختیهای گرما و سرما و خرابی ماشین و دیر بار رسیدن بهت بگن اونوقت تصمیم بگیر اما پولش خوبه اگه کسی گفت خوب نیست  سه تا دلیل داره

 1. یا نمیتونه بار بگیره و ماشینش همش خوابه
 2. یا ماشین خوبی نداره که همش داره بهش خرج میکنه
 3. یا واقعیت رو نمیگه

ایده کسب و کار باربری با خاور و کامیون

 • سرمایه راه اندازی : بسیار بالا
 • زمان به درآمد رسیدن:  کوتاه                           
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار :زیاد
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

 

پلاسکو یک ایده کسب و کار با سرمایه کم

اگر در محلی زندگی میکنید که پلاسکو یا فروش محصولات آشپزخانه پلاستیکی  نداره احتمالا این شغل بتونه شغل خوبی باشه چون خیلی ها ازش جواب گرفتن و سودهای خوبی هم میکنن.

در کنار مواد پلاستیکی میتونی بلوریجات هم بیاری، قرار نیست همه چی برند باشه چون تو محله و اثر مشتری ها هم خانومای خونه دارن که دنبال اجناس با قیمت خوب هستن  و نمیخوان که جهیزیه ازتون بخرن.

مگر اینکه بعد از مدتی که گذشت و درخواست شد کم کم اضافه کنید.

مقاله جامع راه اندازی پلاسکو فروشی رو حتما بخون کلی اطلاعت مفید راجع به این شغل بهت یاد میده.

ایده کسب و کار پلاسکو

 • سرمایه راه اندازی : بالا
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار :متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: کم

انجام پروژه های دانشجویی

اگر در زمان دانشجویی خوب پرژوه انجام میدادی مثل نوشتن مقالات ، پروپوزال ، کار با نرم افزارهای مختلف مثل متلب و یا هر چیز دیگه میتونی پروژه دانشجویی بگیری.

تو گروه های دانشجویی تبلیغ کن، تبلیغاتت رو تو سطح دانشگاه های شهرتون بزن مطمئن باش خیلی ها زنگ میزنن.

کسب وکار انجام پروژه دانشجویی

 • سرمایه راه اندازی : کم
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : متوسط
 • سختی کار :متوسط
 • دانش و مهارت مورد نیاز: بالا

 

مشاور املاک یک ایده کسب و کار با سرمایه کم

خیلی موقع ها به دنبال چیزی پیچیده ای تئ ایده کسب و کار با سرمایه کم نباش همین مشاور املاک که روزانه کلی از اونها رو می بینیم میتونه ایده خوبی باشه. میتونی برای مجوز گرفتن یه مشاور املاک اقدام کنی و یه کسب و کار پر سود برای خودت راه اندازی کنی.

فقط کافیه که  2-3 تا معامله فروش در ماه داشته باشی و 4-5 تا هم اجاره اونوقت دلیل وجود بنگاه های زیاد رو میفهمی.

کمیسیون مشاور املاک با توجه به نرخ معامله ها که الانم به شدت قیمت ها بالا رفته خیلی خوب در میاد طوری که بعضی وقتا یه معمامله تو این کار به اندازه کل سال یه کارمند پول در میاره.

اگه هم خودت هم پس از انداز خوبی داشته باشی میتونی ملک هایی که خوب هست رو بخری که این کار هم بین بنگاه داران شایع هست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاور املاک اینجا کلیک کن.

راه اندازی مشاور املاک- بنگاه

 

 • سرمایه راه اندازی : کم
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار :کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

اجاره ماشین عروس

یک ایده خیلی خوب واسه کسب و کار کرایه ماشین هستش. نرخ کرایه ماشین عروس از شبی حدود 500 شروع میشه وبسته به نوع ماشین تا چند میلیون در شب هم میرسد.

چند سال پیش برخی ها از این فرصت استفاده کردند  و با خرید ماشین های از رده خارجی چون فولوکس قدیمی بنز قدیمی پیکان و اسپرت کردن آنها توانستند کسب وکار پررونقی را برای خود راه بیندازند چرا که سلایق به سمتی رفته که بسیاری دوست دارند ماشین عروس آنها یک ماشین قدیمی اما شیک باشد. آن زمان میشد با هزینه 3-4 تومن ماشین های خوبی تهیه کرد که  با چند بار کرایه دادن پولشون رو در می آوردن که اتفاقا قیما اجاره این نوع ماشین ها بسیار بالاتر از ماشین های معمولی هست.

البته ماشین های معمولی مثلا پژو هم هنوز خواهان خودش رو داره و بعضی ها دنبال کرایه این طور ماشینها برای مراسمشون هستند هنوز هم که هنوزه این کار خیلی کمه و تقاضا هم زیاده میتونی شروع کنی. البته کم کم باید کارت رو گشترش بدی و چند نوع ماشین متفاوت و همه پسند تو نمایشگاهت داشته باشی.

کرایه ماشین عروس

 • سرمایه راه اندازی : متوسط
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : خوب
 • سختی کار :کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: متوسط

 

فست فود یک ایده کسب و کار با سرمایه کم

فست فود با سرعت هر چه تمام تر جای خود را در بین ما ایرانی ها باز کرده و درسفره ی غذایی ما وارد شده است و هر وقت بیرون هم باشیم و هوس یک میان وعده به سر ما بزند جزو اولین گزینه هایی ست که به ذهن ما میرسد.

اگر مقداری خلاقیت را چاشنی کار خودمان کنیم میتوانیم در این زمینه پس از مدتی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

مطمئنا این کار به این راحتی ها هم نیست و اصول خودش رو داره مقاله راه اندازی فست فود میتونه کمکت کنه.

مقاله راه اندازی فست فود با سرمایه کم تو این راه خیلی کمکت میکنه.

راه اندازی فست فود

 

تدوین

تدوین با نرم افزاری مثل پریمیر بسیار محبوب شده و بنده خیلی هارو دیدم که به دنبال افراد متخصص در این زمینه هستند و اتفاقا خوبه مپول میدن که میتونید پروژه ای کار کنید و یا اینکه استخدام شید.

برای اینکار یه کامپیوتر یا لب تاپ متوسط به بالا بایستی داشته باشی و بعدشم دیدن دوره های خوب، که اتفاقا خیلی هم زیاد شده و اکثرا هم رایگانه.

 پس اگه این کسب وکار رو دوست داری دست و رو دست نذار و مشغول شو، حتما که نباید ایده کسب و کار با سرمایه کم یک چیز پیچیده باشه.

تدوین و ادیت ویدئو

 

ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر شما به عکس برداری و فیلم برداری علاقه دارید و با دوربینتان فقط عکس های خانوادگی می اندازید، میتوانید از این علاقه خود در جهت پول در آوردن استفاده نماید.برای این کار میتونید تدوین با نرم افزار های مختلف رو مثل پریمیر رو یاد بگیرید یا اینکه تدوینش رو برون سپاری کنید اما نظر من یادگیریه.

خیلی خیلی تو پیشرفت و سودآوریتون تاثیر داره تو یه ماه میتونید ته پریمیر رو دربیارید آموزش های رایگان هم تو اینترنت فت و فراوونه پس پول به دوره ندید؛ بعد برین تو اینترنت دنبال تیزرهای مختلف تبلیغات باشید ایرانی و خارجی.

یه آرشیو 100 تایی حداقل برای خودتو در بیارید و چندین بار نگاه کنید، حالا خودتون میتونید شروع کنید برای خودتون تیزر درست کنید، مثل تیزر تبلیغاتی یه آبمیوه. فیلم برداری و عکس برداری ها رو انجام بدین و ادیت و تدوین رو شروع کنید، مطمئن باشین که با داشتن نمونه کارهای خوب میتونید سفارش های خوبی بگیرید و یا اینکه در شرکت های تبلیغاتی با حقوق بالا استخدام بشید.

ایده ساخت تیزر تبلیغاتی

 

 کسب و کار آپاراتی

وقتی میرید آپاراتی کمِ کم چهار پنج قلم جنس رو میخرید و تعویض میکنید از فیلتر روغن و هوا گرفته تا روغن موتور صافی بنزین و …

واین یعنی چند تا سود برای اینکه این کار را کامل مسلط شید حتما حداقل 5 ماهی کارآموزی و شاگردی نیاز دارد و پس از اینکه این کار رو یاد گرفتید آپاراتی خودتون رو راه اندازی کنید.

تعویض روغنی-آپاراتی

 

بسته بندی

یکی از ایده های کسب و کار در ایران که جدیدا رو بورس اومده بسته بندی هستش. بسته بندی کردن محصولاتی مانند انواع حبوبات، سویا، ادویه جات، چای و دمنوش و… میتواند شما را به کار پر سودی برساند چه بسا اگر کمی خلاقیت به خرج دهید. شما میتوانید محصولی که قصد بسته بندی کردن آنرا را دارید مستقیم از کشاورز و کاخانجات خریداری کنید که قیمت تمام شده پایینی برای شما داشته باشد حالا برویم سراغ یک بسته بندی جذاب

در این کسب و کار برند سازی را فراموش نکنید که بدون آن کار شما دشوار خواهد بود.

این کالاها را میتوانید در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها به فروش برسانید.

بسته بندی حبوبات

 

معلم خصوصی

اگر به تدریس درس و موضوعی مسلط هستید میتوانید کار تدریس را شروع کنید.

برای خودتان جزوه مناسبی طراحی کنید و روش تدریس خوبی را انتخاب کنید با عشق و علاقه شروع به تدریس نمایید و روز به  روز به نحوه ی تدریس و کار خود مسلط تر شوید و بتوانید برای خود نامی در زمینه رشته مربوطه در بیاورید.

کانال یا پیجی داشته باشید و نمونه تدریس خود را داخل آن قرار دهید و در آنجا بروز باشید و محتوا مناسب و رایگان بگذارید، همچنین موسساتی هستند که میتوانید عضو شوید و کلاس های خصوصی را به شما معرفی میکنند.

میتوانید زمینه تخصصی و تدریس خود را آگهی کنید برنامه دیوار یا زدن پوستر در کنار مدارس هم روش خوبی می باشد.

معلم خصوصی

 

تم تولد

دیگر در کنار کسب و کارهای دیگر در گوشه و کار خیابان ها مغازه ای با عنوان تم تولد زیاد به چشم میخوره

چند سالی هست تولد گرفتن بسیار مرسوم شده(حدود 20 سال پیش واقعا اینطور نبود و تولد رو فوقش برای بچه ها 2-3 ساله میگرفتن) و امروزه برای  همه از بچه کوچیک گرفته تا پیر و جوان براش تولد میگیرن

پس نیاز دارن به وسایل مناسب و دیزاین و کادو و هرچیز دیگه ای که تو جشن ها بکار میاد، پس اینجا این کسب وکار خودش رو نشون میده .

ایده تم تولد

 

کاشت محصولات کشاورزی

اگر شما زمین کشاورزی و آب مناسب دارید این مورد را به شما پیشنهاد میکنیم. امروزه دیگه محصولات کشاورزی ارزش افزوده خوبی به همراه دارند و با کاشت محصولات مختلف میتونید به درآمد های خوبی برسید.

حالا اینه چی بکارید بستگی به محلی که زمین کشاورزیتون توش هست داره.

ممکنه یه منطقه کشت سیب زمینی مرسوم باشه یه جا سیر یجا خیار اما بنده بسیاری از افراد رو دیدم که با این کسب و کار به درآمدهای خیلی خوب و میلیاردی رسیده اند که حتی برخی از آنها زمینی از خودشون نداشتند و فقطزمین رو اجاره کرده بودند. اما این دلیل نمیشه که شما هم به این درآمدها برسید این کار هم مثل کارهای دیگه تخصص میخواد و اگه اهلش هستید میتونه گزینه فوق العاده ای براتون باشه.

ایده کسب و کار در ایران کاشت محصولات کشاورزی

 

سیب زمینی سرخ کرده

در یک مکان شلوغ سمت مرکز شهر که رفت وآمد زیاد به دنبال یک مکان کوچک برای اجاره بگردید که اجاره زیادی هم نداشته باشد اگر این مکان نزدیک یه پارک شلوغ باشد مطمئن باشید که کار شما سکه خواهد شد.

سیب زمینی سرخ کرده بسیار طرفدار پیدا کرده است یک ظرف سیب زمینی کوچک با یک سس فرانسوی به قیمت حدود 10 هزار تومن فروخته میشود که پول 2 کیلو سیب زمینی می باشد انگار که سود خوبی توی این کار هم هست مخصوصا اگر مشتری زیادی داشته باشه به شخصه خودم چند مغازه را میشناسم که فقط و فقط سیب زمینی کیفروشند و اکثر مواقع مردم برای خرید سیب زمینی سرخ شده جلوی مغازه صف میبندند.

برای اطلاع بیشتر و آشنایی باریزه کاری های این کار میتوانید مقاله راه اندازی کسب و کار پرسود فروش سیب زمینی سرخ کرده را مطالعه نمایید.

کسب و کار سیب زمینی سرخ کرده

 

ماساژ

یکی از راه هایی که برای از بین بردن خستگی و کوفتگی بدن به سرمان میزند ماساژ است کم نیستند مراکز ماساژ درمانی و استخر وسونا هایی که خدمات ماساژ میدهند.

کافی ست که یک دوره ماساژ را زیر نظر یک مربی خوب ببینید و آنوقت میتوانید در این مراکز مشغول به کار شوید.

کار ماساژ درمانی و ریلکسی

 

بازاریابی

اگه فکر میکنی که تو صحبت کردن مهارت داری و محصولات رو خوب میتونی بفروشی همه شرکت های سرو کله میشکنن برای بازاریاب خوب که همیشه تو آگهی های استخدامی حضورش پر رنگه.

اما باید بتونی از پسش بر بیای چون که اثرا یه حقوق متوسطی بهت پیشنهاد میدن و در ازاری فروش بیش از یه مقدار پورسانتای خوب میدن پس باید مهارت داشته باشی و رو کلام و نحوه ی فروش و معرفی محصول باید کار کنی، چند تا کتاب خوب بخون.

ایده کسبو کار بازاریابی

اما یه توصیه!! اونم اینه که سعی کن بازاریاب محصولات با کیفیت و برند باشی تا یه محصول بی کیفیت چون اون موقع مجبوری برای فروش محصول حرف هایی رو بزنی که شاید واقعیت نداشته باشه و در آخر هم پشیمون میشی اما اگه محصول با کیفیت باشه با یه بار فروش یه مشتری دائم پیدا کردی.

 

جذب فالوئر

میتونی راه روش کسب فالوور و دنبال کننده اینستاگرام و تلگرام رو یاد بگیری و این خدمات رو در ازای  گرفتن پول خوبی در اختیار بقیه قرار بدی.

خیلی ها دنبال این هستن که دنبال کننده و اعضای کانالشون رو ببرن بالا و پول خوبی هم بابات این موضوع پرداخت میکنن.

جذب فالوور اینستاگرام

 

مدیر تلگرام و اینستاگرام

اگه از جمله آدم هایی هستین که سرتون همش تو گوشیه از تلگرام به ایستاگرام و از اینستاگرتم به تلگرام دائما تغییر مکان میدین خب بیاین از این فرصت اسفاده کنید و مدیر یه کانال یا پیج بشین، یه کسب و کار خانگی و اینترنتی که میتونه پرسود باشه اگه تو کارت حرفه ای بشی.

حتما میپرسی چطور؟

توی آگهی های استخدامی آنلاین و غیرآنلاین و گروهای مختلف اون که زیاده درخواست برای مدیریت پیج ها و کانال هاست اما همینطوری هم نیست باید یه کم با تولید محتوا و نرم افزارهای خاص خودش مثل فتوشاپ و اینترنت آشنا باشی که در عرض چند روز راحت میتونی یاد بگیری. بعد میشی مدیر چند تا پیج و کانال که با توجه به مهارت و زرنگی خودت میتونی به درآمدای بالایی برسی.

پس این هم از یک ایده کسب و کار با سرمایه کم دیگه…

مدیر تلگرام و اینستاگرام

 

کسب و کار طراحی گرافیکی

اگر به طراحی علاقه داری میتونی تو این زمینه هم وارد بشی.

چند تا نرم افزار مثل فتوشاپ و ایلاستراتور رو یاد بگیر شورع کن به طراحی کارت ویزیت ، لوگو ، پوستر و…

چند تا نمونه کار خوب برای خودت داشته باش مطمئن باش در حال حاضر افراد زیادی به آدم حرفه ای این کسب وکار نیاز دارند هر چقدر حرفه ای تر باشی به همان نسبت درآمدت هم بالاتر میره.

شغل طراحی گرافیکی

 

باغبانی و گل آرایی

اگه از باغبانی و گل آرایی  حرفی برای گفتن داری میتونی از فردا  کارت رو شروع کنی. خیلی ها هستن که برای حیاط خونه و باغشون دنبال آدم حرفه ای هستن.

کافیه که کانال و پیجت رو بالا بیاری

مهارتت رو بنویسی نمونه کارهایی که میتونی انجام بدی رو بذاری و تو جاهای مختلف تبلیغ کنی و آدرس پیج و کانال رو هم بدی مطمئن باش که سفارشات خوبی میگیری

یه بنده خدایی تو این کار مهارت داشت و سفارش های مختلف میگرفت، یه زمین خالی تحویل میگرفت و یه باغچه خوب تحویل میداد با یه تعداد درخت خوب با  یه اندازه خوب و تضمینی که رشد میکنه و در عرض 4-5 روز زحمت کشیدن حق الزحمه بالای 10 میلیون براش میموند

باغبانی و گل آرایی

محصولات ارگانیک

 یکی دیگه از کسبو کار های پر سود خونگی و ایده کسب و کار با سرمایه کم اینه که محصولات خونگی سالم و بهداشتی درست کنی و بفروشی

مربا، خیارشور، ترشی، کشمش رب گوجه، رب انار  و… این ها مواردی هستند که همیشه خواهان داره اما اصلش.

 پس شما هم سعی کن که تو کارت بهترین باشی جواب میده دیدم که میگم😉😉

ایده کسب درآمد از محصولات ارگانیک و طبیهی

 

نگهداری حیوانات

امروزه حیوانات خانگی بیشتر از هر روزی در جامعه ما زیاد شده اند و مردم هم انوع حیوانات را در خانه خود نگهداری می کنند. پس این یک فرصت خوب است از دستش ندهید با زدن یک مغازه (پت شاپ)هم میتونید غذای حیوانات مختلف را بفروشید که اتفاقا سود خوبی داره و هم میتونید از حیوانات مردم نگهداری کنید.

چون در شرایط مختلف ممکن است به خاطر سفر های مختلف داخلی و خارجی و مشغله زیاد و یا به هر دلیل دیگری صاحبان این حیوانات مجبور بشن نگهداری حیواناتشان را به کسی بسپارند در اینجا شما میتوانید نقش خوبی را ایفا کنید

اگر به این ایده کسب و کار با سرمایه کم علاقه داری میتونه برات درآمد خوبی داشته باشه.

کار نگهداری حیوانات

متخصص تعمیر موبایل

اگه دقت کرده باشی دیگه کم کم هر موبایل فروشی یه وردست به عنوان تعمیر کار میگیره و تا الان هم این حرفه خیلی جا برای حضور داره

میتونی بری دوره تعمیرات موبایل و تبلت رو ببینی و بعد از یه مدت کارآموزی کارت رو شروع کنی

نیازی به اجاره مغازه هم نیست میتونی با موبایل فروش ها شهر و محله صحبت کنی و به صورت درصدی با هم کار کنید

یه میز ازش میگیری وکارت رو استارت میزنی

تعمیرکار موبایل و تبلت

خدمات به سالمندان و بیماران

در بسیاری از شهر ها بخصوص شهرهای بزرگی مثل تهران که اکثر افراد خانواده شاغل هستند کارهای مانند نگهداری از سالمندان و بیماران را برون سپاری میکنند و دنبال افراد با تجربه و معتمد میگردند تا بتونند این کارها رو به اونها بسپارند.

اینجاست که ایده کسب و کار با سرمایه کم دیگه ای هم بوجود میاد و ما میتونیم ازش کسب درآمد کنیم.

میتونید یه شرکت ثبت کنید و این نمونه  کارها رو انجام بدین، این کسب وکار تو شهر های شلوغ خوب جواب داده و هنوزم که هنوزه متقاضی داره،اما بایستی دوره های خاص خودش رو ببینید ویه تیم قوی و با مهارت تشکیل بدی

نگهداری از سالمندان

 

میوه فروشی

بقول یکی از دوستان هرکسب و کاری هم که رکود داشته باشه خوراکی رکود نداره.

میوه چقدر گرون شده اما هم چنان فروشش خوبه شاید کم شده باشه اما هم چنان خوبه؛ سود میوه فروشی تقریبا از 40 درصد شروع میشه و باتوجه به نوع محصول به بالای 100 درصد هم میرسه.

پس میوه فروشی هم فکر بدی نیست اما به شرط اینکه درست راه اندازی و اداره بشه بنده به شخصه میوه فروشان بسیاری رو رو دیده ام که حتی یکسال هم دوام نیاوردند(که وقتی پای صحبتاشون نشستم و باهاشون سر صحبت رو باز کردم دیدم واقعا مشکل از شغل نبوده و ایراد از افراد بوده).

از طرفی میوه فروشان زیادی هم دیده ام (اتفاقا از لحاظ مکانی در همان منطقه و محل) که بسیار موفق بوده اند و به سودهای بسیار بسیار خوب رسیده اند و به عنوان فرد موفق در زمینه کاری خود تبدیل شده اند. کار میوه فروشی باید خوب اداره بشه شاید مثل خیلی کارها نباشه باید وقت بذاری ممکنه قید برخی مسافرت ها و تفریحات رو بزنی یا هر چیز دیگه

راه اندازی میوه فروشی

اما این هم مثل باقی کارها ریزه کاری خاص خودش رو داره؛ اگه فکر میکنی که به این کار علاقه داری و میتونی موفق بشی مقاله راهکارهای موفقیت در راه اندازی میوه فروشی رو مطالعه کن که خیلی به دردت میخوره.

تولید گیاهان دارویی ایده جذاب کسب و کار

اگر یک زمین کشاورزی  خالی دارید که مقداری هم آب داره پکی از راه های پیش روی شما کشت گیاهان دارویی هست . در مورد

نحوه ی تولید چند گیاه پر مصرف و پر فروش و پر سود تحقیق کن و شروع کن به کشت.

از کم شروع کن که بتونی راه و چاه کار رو یاد بگیری.

تولید گیاهان دارویی

ثبت شرکت خدمات نظافت

ثبت یه شرکت دیگه امروزه کار بسیار ساده ای شده و در عرض چند ساعت میتونی یه شرکت ثبت کنی

و چند نفر هم دور خودت جمع کن سعی کن که از آشنایان و افراد مورد اعتماد باشه

حالا شروع کن به تبلیغات و بازایابی

برای خودت رزومه درست کن روزای اول سعی کن با قیمت مناسب کار کنی تا کار بگیری و رزومه ی خوبی داشته باشی و بتونی موقع بازایابی ازش استفاده کنی ، مثلا وقتی داری با شرکت x  صحبت میکینی بگی که شرکت y  از خدمات ما استفاده میکنه و راضی هست.

با مجتمع و شرکت ها و… قرارداد ببند و نظافت اونها رو شرکت شما بر عهده بگیره

ثبت شرکت نظافتی

 

عرقیات یک ایده کم هزینه

میتونی با یه دستگاه کوچیک کارت رو شروع کنی  که خیلی هم ارزونه نیاز ی به اجاره مکان هم نیست چرا که این کار هم جزو کسب و کارهای انگی محسوب میشه

 نعنا ، آویشن بیدمشک گل محمدی و … رو از جاهی معتبر تازه  تهیه کنی و عرق گیری رو شروع کنی و کسب درآمد کنی

یکی از آشناهای که میشناسم تو این کاره خانم خونه خوب تونسته موفق بشه و مشتری جمع کنه و خود ما هم از خریداران پرو پا قرصش هستیم چرا چون طبیعیه و اطمینان داریم

ایده کسب و کار تولید عرقیات

 

عطر فروشی یک ایده بکر

به دنبال یه مغازه کوچک در حد 3یا 4 متر باش اما در یه جای خوب و پرتردد ایم مغازه ها طرفدارای خاص خودشو داره و اجاره بالایی هم گرفته نمیشه

یه وبترین و نمای خوبی به مغازه بده عطر وادکلن سودش گاهی بالای 100 درصد شروع کن به تبلیغ

یه اسم خوبم پیدا کن برای  شروع کن به تبلیغ  مغازت و سعی کن برندش کنی

به جای اینکه 200 نمونه عطر و ادکلن داشته باشی میتونی بکنی 50 مورد اما 50 موردی که واقعا مشتری پسند باشه.

اگر به این شغل علاقه مند شدی مقاله راه اندازی مغازه عطرو ادکلن فروشی رو از دست نده. 

ایده کسب وکار عطر و ادکلن

سبزی مارکت

 دیگه امروز با توجه اینکه مشغله ها زیاد شده و خانم های شاغل هم روز به روز تعدادشون بالا میره پس دیگه زمانی براشون نمیمونه که بخوان سبزی قرمه و آشی و … بگیرن و پاک کنن و خرد کنن

پس خود این یه فرصته

قراره تو این کار سبزی بخری و خرد کنی و به صورت بسته بندی تحویل مشتری بدی اما همش سبزی نیست برای اینکه سودت بره بالاتر محصولات دیگه هم باید اضافه کنی هر چی که زمان میگیره و افرادی که مشکل زمان دارن نمیتونن وقت بذارن مثل انواع ترشیجات و شوریجات و مرباجات و چند تا جات دیگه😉😉😉

کسب و کار سبزی مارکت

یکی از آشناها که وارد این کار شد پیشرفت فوق العاده ای داشت و تونست تو سال اول کلی نیرو جذب کنه و کسب وکارش رو گسترش بده  ویه جای بزرگ اجاره کنه و به عنوان کارآفرین نمونه معرفی شد.تا اونجا که من اطلاع دارم از یه جای 7-6 متری شروع کردن.

اگه فکر میکنی که این کار برات مناسبه و علاقه پیدا کردی و میخوای با ریزه کاری هاش آشنا بشی مقاله راه اندازی کسب و کار پرسود سبزی مارکت – ایده ای جذاب رو بخون.

 

برگزارکننده مراسم

خیلی ها هستن که وقتی یه مراسم دارن نمیدونن باید چی کار کنن مراسم ممکنه تولد باسه عروسی باشه ترحیم باشه یا هر چیز دیگه

شما باید هماهنگی ها رو برعهده بگیرید و یکیج های مختلف رو به مشتری ها بدی

با تالار ها آتلیه ها آرایشگاه های خوب صحبت کنی و کارت رو توضیح بدی و بگی که من مشتری میارم و از لحاظ قیمتی باهم کنار بیای

مثلا :

 • یکیج 1- آرایشگاه عروس1 ، آرایشگاه داماد1، آتلیه و فیلمبرداری1، طراحی ماشین عروس1، تالار 1، باغ 1
 • یکیج 2- آرایشگاه عروس2 ، آرایشگاه داماد2 ، آتلیه و فیلمبرداری2، طراحی ماشین عروس2، تالار 2، باغ 2

همینطوری چند تا پکیج با کیفیت های مختلف و قیمت های مختلف داشته باشی و به مشتری هات ارائه بدی؛ باید حتما باید کنار پکیج ها عکسو فیلم داشته باشی که نشون مشتری هات بدی.

امیدوارم که بتونی نظر مشتری هات رو جلب کنی و با این ایده کسب و کار با سرمایه کم کسب و کارت سکه بشه.

برگزاری مراسم عروسی

 

آرایشگری

میتونی بری دوره ی آرایشگری ببینی و بعد چند ماه وردست وایسادن یه صندلی تو یه آرایشگاه اجاره کنی و بعد اینکه واقعا دیدی که راه افتادی شعبه خودت رو بزنی مطمئن باش اگه کارت خوب باشه درآمدش از اونی که فکر کنی خیلی بیشتره، فقط مهارتت رو باید بالا ببری.

آرایشگری چه مردونه چه زنونه جزو شغل های پردرآمده تو رنکینگ های شغلی مختلفه، اگه میبینی یه آرایشگر از شغلش راضی نیست شاید مشکل جای دیگست که باید پیدا بشه و گرنه شغل پر درآمدیه.

اما سختیه اینکه باید اکثر اوقات سرپا وایسی رو باید تحمل کنی .این هم از جلمه کسب و کارهایی هست که میتونی با زیر 20 میلیون تومان سرمایه راه بندازی(بدون احتساب مکان).

راه اندازی آرایشگاه مردانه و زنانه

تولیدو پرورش پرندگان زینتی

اگر به پرندگان زینتی مثل بلبل، قناری ، فنج و مرغ مینا و … علاقه دارید میتونید این کسب و کار رو راه بندازید در شروع کار هم نیازی به اجاره ندارید و تو منزل هم میشه با یه مقیاس کوچیک شروع کرد

یکی از دوستان تو خونه خودشون با پرورش قناری درآمدهای خوبی کسب میکرد.

با آشنا شدن بیشتر بعدها میتونید کسب وکارتان رو گسترش بدید.

ایده کسب و کار پرندگان زینتی

 

پرورش مرغ، بلدرچین، بوقلمون

اگه مکان مناسب برای پرورش مرغ و بلدرچین و بوقلمون دارید ویا اینکه محل زندگی شما تو روستا هست و مکان مناسب دارید یکی از بهرتین ایده ها پرورش مرغ و بوقلمون هست.

به گفته ِ آقای بیل گیتس:

پرورش مرغ کسب و کاری ست که میتواند شما را از فقر نجات دهد.

اگر مار و قبول ندارید بالاخره این رو آقای بیل گیتس گفته از اون بپذیرید؛ اما تو همین کار هم ممکنه یکی بخوره زمین و یکی پرواز کنه. پس باید سنجیده وارد شد و خوب تحقیق کرد هر چند توصیه بهترین مشاور کسبو کار باشد او پیشنهاد میدهد اما در نهایت شما اجرا میکنید و مهمترین قسکت داستان هم همین اجراست

chicken 4849979 640

 

تولید محتوا

تولید محتوا از جمله کارایی که هیچ وقت بی کار نمیمونه حداقل الان که من دارم این مقاله رو می نویسم اینطوره.

شما باید نحوه ی نگارش مقاله های مختلف رو یاد بگیرید مهارت سرچ کردنت رو بالاببری.این کار طوریم هست که به صورت دورکاری و کار در منزل هم انجام میشه و مناسب خانم ها هم می باشد.

با نرم افزارهای ادیت عکس مثل فتوشاپ یا هر چیزی که راحتی باید خوب کار کنی و یه کوچولو تدوین هم یاد بگیری چند نمونه تولید محتوای متنی و تصویری درست کنی برای رزومت، مطمئن باش پول خوبی از این حرفه به دست میاری.

کسب و کار تولید محتوا

درآخر هم میتونی یه سایت بزنیو یه تیم دور خودت جمع کنی و پروژه های تولید محتوا بگیری، نیازی به مکانم نداری چون کاری که به صورت کار در منزلو دورکاری هم میشه انجام داد فقط کافیه که تیمی که جمع میکنی خوب آموزش بدی.😀😀

 

بدلیجات

یکی دیگه از کسب و کار های خانگی ساخت بدلیجات مختلف هستش. میتونی  آموزش ساخت بدلیجات مختلف مثل چرمی و رزینی رو ببینی و توخونه بشینی با یه کم خلاقیت بدلیجات مثل دستبند و آویزهای مختلف رو تولید کنی و  اونها رو به بدلی فروش ها عرضه کنی و یا تو پیج و کانالی که درست میکنی بفروشی.

ایده ساخت بدلیجات

 • سرمایه راه اندازی : پایین
 • زمان به درآمد رسیدن:  متوسط                        
 • میزان کسب درآمد : کم
 • سختی کار :کم
 • دانش و مهارت مورد نیاز: کم
تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

...... مقالات مرتبط......

راه اندازی لاستیک فروشی و رینگ| پشت پرده سود بالا شغل
4/5
دانلود برنامه طراحی مدار فرمان اندروید+آموزشsimurelay
5/5
چپگرد راستگرد موتور تکفاز + ویدئو آموزش کامل مدار
5/5
راه اندازی موتور تکفاز با کنتاکتور + ویدئو آموزش
4/5
آموزش 0 تا 100 درآمد بالا با راه اندازی مغازه تم تولد
4/5
راه اندازی مغازه لوازم یدکی خودرو + راز سود بالای آن
/5

...... مقالات مرتبط ......

راه اندازی لاستیک فروشی و رینگ| پشت پرده سود بالا شغل
4/5
دانلود برنامه طراحی مدار فرمان اندروید+آموزشsimurelay
5/5
چپگرد راستگرد موتور تکفاز + ویدئو آموزش کامل مدار
5/5
راه اندازی موتور تکفاز با کنتاکتور + ویدئو آموزش
4/5
آموزش 0 تا 100 درآمد بالا با راه اندازی مغازه تم تولد
4/5
راه اندازی مغازه لوازم یدکی خودرو + راز سود بالای آن
/5

11 پاسخ

 1. من یه سوال داشتم اونم این کسی که سرمایه داره مثلا امکان این رو داره بتونه ۲سوپر مارکت بزنه ولی شغل اصلیش نباشه ۲تا فروشنده براش بگیره یا خلاصه کارگر براش بگیره میارزه سرمایه گذاری کنه ؟؟؟؟؟مثلا دوباره سرمایه دستش بیاد بره اینبار شیرینی خانه بزنه یا سوپر میوه بزنه خلاصه اینجوری دیگه هر چی پول دستش میاد بره مغازه بگیره و استخدام کنه ایا ارزششو داره؟؟؟؟یا اینکه حتما باید شغل اصلیش باشع ؟؟

  1. درود برشما
   بله امکان این وجود دارد اما بایستی فرد حساب شده عمل نماید تا به ازای سرمایه گذاری انجام شده سود مناسبی نیز به دست آورد.
   برای اینکه کسب و کار خودتان را گسترش دهید و یا اینکه بخواهید شعبه 2 یا 3 و… از کسب و کار خودتان را راه اندازی نمایید باید به چند نکته توجه نمایید:
   1- مدتی (حداقل 1 سال) از شروع کسب و کارتان گذشته باشد تا اینکه با زیر و بم کار آشنا باشید و میزان بازدهی شغل به طور قطع مشخص شود پس از اطمینان از سودده بودن کسب و کار میتوانید بفکر شعبه دوم باشید.
   2- اگر شعبه 1 شما گرفته است دلیل بر این نیست که حتما شعبه 2 کسب و کار شما نیز موفق شود در هنگام انتخاب مکان برای شعب دیگر نیز دقت نمایید.
   3- از افراد فعال، با نشاط و درستکار برای چرخاندن شعب استفاده نمایید
   4- حتما در کار شعب نظارت داشته باشید و مدیریت قوی داشته باشید و…
   در مورد سرمایه گذاری در شغل های دیگر هم نباید به صورت عجله ای عمل کرد چرا شغل هایی مانند سوپرمارکت که از نظر خیلی ها ساده بنظر میرسند ریزه کاری هایی دارد که فقط فردی که خاک این شغل را خورده است متوجه می شود باقی شغل ها نیز بماند، پس در مورد ورود به شغل های دیگر نیز دقت نمایید و با اطلاعات دقیق و کافی ورود نمایید.
   موفق و پیروز باشید…

 2. سلام
  برای راه اندازی مغازه تم تولد مهارت خاصی نیاز هست؟
  یکی مثل من که حتی بادکنک آرایی هم بلد نیست میتونه این مغازه رو راه اندازی بکنه؟

 3. سلام فروش میوه اینترنتی و سبزی خوردن و نان اینترنتی یا فتیر اینترنتی فکر می کنم نه تنها ده میلیون بلکه با ۵۰۰ هزار تومان قابل اجرا هست البته باید گوشی موبایل داشته باشی و تبلیغ هم بدی در خونه دانشجوها

  1. عرض سلام و احترام
   بله همینطور می باشد یکی از ایده های کسب و کار برنامه نویسی موبایل است
   که با سرمایه اندک زیر 10 میلیون هم میتوان وارد ای حیطه شد.
   موفق و سربلند باشید…

 4. سلام بر شما
  بنده مطالب بالا را خواندم بعضی از موارد بسیار ایده خوبی بود
  امیدوارم ایده های بیشتری در مورد راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون یا بیشتر قرار دهید.

  1. درود بر شما
   خوشحالم که از مطالب رضایت داشتید
   انشاالله در آینده به مرور این مقاله آپدیت می شود و ایده های بیشتری را قرار خواهیم داد.
   موفق باشید…

  2. چرا از کسب وکار مهندسی برای خانم ها مقاله نمی‌نویسید من شهرسازی خوندم ولی اصلا نتونستم کارپیدا کنم برای خانم ها چه ایده ای دارید درخانه نباشه چون کار درخانه روابط اجتماعی ضعیف میکنه واز جامعه دور میکنه شخص اصلا موافق کار در خانه نیستم

  3. درود بر شما
   حتما در مورد ایده های کسب و کار برای خانم ها در آینده مقاله ای جامع منتشر خواهیم کرد که برای شما مفید باشد.
   موفق و پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *