کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

راه اندازی شیرینی فروشی کسب و کاری پرسود

کسب وکار شیرینی فروشی
اگر شما هم به دنبال راه اندازی کسب و کار شیرینی فروشی هستید این مقاله می تواند در این راه بسیار به شما کمک کند. سرمایه راه اندازی شیرینی فروشی بالا بوده اما برگشت سرمایه آن سریع بوده و مقدار سود به دست آمده از این کسب و کار نیز بالا می باشد. در این مقاله به نحوه ی راه اندازی، راهکارهای موفقیت و ایده های جذاب این کسب و کار می پردازیم.
کسب وکار شیرینی فروشی
فهرست مقاله :

راه اندازی شیرینی فروشی کسب و کاری پر سود

راه اندازی شیرینی فروشی یکی از کسب و کارهایی که سود خوبی دارد و در صحبتی که یکی از فعالان این  حوزه داشتم طبق گفته ایشان سود حاصل از کسب وکار چیزی نزدیک به 50 درصد می باشد.وقتی میخوای وارد این حرفه بشی باید با خلاقیت هر چه تمام تر بتونی برای خودت مشتری جذب کنی.

کسبو کار شیرینی فروشی

مثلا میتونی به یه دستگاه آبمیوه گیری یا دستگاه یخ در بهشت ساز بذاری تو مغازه و به ازای خرید هر مشتری بهش یک لیوان آبمیوه بدی و بگی که تا شما این آبمیوه رو میل کنید من سفارش شما رو میچینم هر کس این کارو کنه به شخصه اگه شیرینی هاش هم کیفیت خوبی داشته باشه حتما همیشه شیرینی هامو از اونحا تهیه میکنم این کار چند تا حسن داره

  • اول که موجب تبلیغ کلامی میشه که مهمترین چیز تو هر حرفه همینه!!
  • دومین اینکه حس خوبی به مشتریت میده و موجب تثبیت اون مشتری میشه!
  • سوم اینکه این خودش میتونه موجب درآمد مضاعف بشه چطور؟ مثلا کسی که میاد شیرینی بگیره و یه لیوان آبمیوه و یا یخ در بهشت خنک بهش هدیه میدی ترجیح میده برای همراهاش هم تهیه کنه واین یعنی سود بیشتر.

آبمیوه طبیعی در شیرینی فروشی

برای موفقیت در کسب و کار راه اندازی شیرینی فروشی موارد زیر خیلی میتونه بهت کمک کنه.

1_ جعبه خوشگل

خلاقیت ! خلاقیت! خلاقیت! نجات بخش تمام کسب وکارها.

دیگه زمان جعبه های قدیمی که سفید بود و اسم مغازه رو روش نوشته بودی گذشته .

برای طراحی جعبه یا خودتون اگه اهل طراحی هستید وقت بذارید یا اینکه هزینه کنید که خیلی مهمه.

فکری هم برای مشتری هایی بکنید که شیرینی را به صورت کم و دونه ای میخرند و قصد میل کردن دارند، پس از مدتی که از کسب و کارتان گدشت میتوانید یک طراحی خوب برای این قسمت هم در نظر بگیرید، که بسیار مشتری پسند است و اصلا جالب نیست که بخواهیم شیرینی ها را داخل نایلون به دست مشتری بدهیم.

جعبه کوچک شیرینی

وقتی شیرینی از مغازه شما که بیرون میره این طراحی جعبه ممکنه نظر خیلی ها رو جلب کنه.

یه طرح که میتونه خیلی جذاب باشه اینه که در جعبه شیرینی حالت تلق شفاف داشته باشه که شیرینی ها داخلش معلوم شه خیلی خیلی جذاب میشه خود جعبه هم طراحی و ترکیب رنگ خوبی داشته باشه، من که واقعا تا الان این چنین طرح هایی رو تو جایی ندیدم و وقتی گشتم فقط تو سایت هایی خارجکی تونستم نمونش رو براتون پیدا کنم.

راه اندازی شیرینی فروشی با جعبه زیبا

 اسم برند برای شیرینی فروشی

یکی از ابتدائی ترین کارها در راه اندازی شیرینی فروشی انتخاب نام مناسب هستش.

برای انتخاب اسم عجله نکنید خوب جستجو کنید  و فکر کنید چون اسم برند خیلی مهمه خیلی؛ مطالعه مقاله انتخاب نام مناسب کسب و کار پیشنهادهای جذابی در این زمینه برای شما خواهد داشت.

شیرینی فروشی گلها فکر کنم تو هر شهری یه دونه باشه پس شما یه کم حوصله به خرج بدین و از گذاشتن اینطور اسم های دمده  و قدیمی پرهیز کنید.

کیفیت شیرینی

اگه شده یه مقدار بیشتر هزینه کنی تا یه قناد خوب گیرت بیاد این کار رو بکن چرا که مطمئن باش این هزینه بیشتره چند برابرش از فروش بیشتر برات جبران میشه!!این رو فراموش نکن از ما گفتن.

وقتی یه شیرینی تو یه مهمونی 30-40 نفری سرو بشه و بتونه نظرها رو جلب کنه یعنی چند تا مشتری بالقوه که به زودی به شیرینی فروشی شما سر میزنند.

قیمت محصولات

در ابتدای راه اندازی شیرینی فروشی سود حداقلی را ترجیح بدید.

یکسال اول  فکر سود آنچنانی نباشید و تمرکز خودتون رو روی رونق کسب و کارتون بذارید سود بکنید اما از رقیب ها در بحث قیمت باید کمی باید جلو بزنید و قیمت های بهتری را به مشتریان پیشنهاد بدهید

سعی کنید که نظر مشتری ها رو جلب کنید و کارکنان خود را هم از خود راضی نگه دارید

محصولات جانبی

تو شیرینی فروشی حتما باید یه لیست از هر هرچیزی که تو جشن ها استفاده میشه موجود باشه چرا که حتما برای اینطور چیزها پیش شما میان

مثل شمع, برف شادی، کلاه ، فشفشه،

در مدلها و اشکال مختلف بیارید  و مطمئن باشید که هم فروش خوبی دارند و هم سود خوبی

استفاده از شکلات در کسب و کار

بایستی حتما تو شیرینی فروشی شما چندین رقم شکلات خوب وشکیل موجود باشه که برای خرید شکلات حتما به شما مراجعه میکنند. چه به صورت باز و فله ای و چه به صورت شکلات های جعبه ای و کادوئی  که مرسوم شده مردم گاها به جای شیرینی همراه خود شکلات هدیه می برند.

استفاده از آجیل در کسب و کار

آجیل یکی از چیزایی که تو شیرینی فروش ها خوب جا باز کرده و اتفاقا سود خوبی هم داره.

پس شما هم بی خیال این موضوع نشدید و یه بخش از مغازه رو اختصاص بدی به ظرف های آجیل ، تخمه، بادوم ،پسته و…

نیازی نیست در ابنتدای راه اندازی شیرینی فروشی به مقدار خیلی زیاد آجیل خریداری بشه بلکه کم کم خریداری کنید اما کیفیت و تازگی حرف اول رو میزنه.

نقش ویترین و دیزاین در راه اندازی شیرینی فروشی

من در بسیاری از کسب و کارها میگم برای ویترین و میز و قفسه بندی خرج نکنید و از موارد کارکرده استفاده کنید مثلا یه آپاراتی نیاز به قفسه و میز خیلی شیک نداره و با کارکرده هم کارش راه میفته و اشتباهه که بخواد دکور نو بخره اما در هنگام راه اندازی شیرینی فروشی مطمئن باشید که دکور خیلی خیلی نقش داره.

سعی کنید موقع انتخاب یخچال یه مجوعه یخچال های شکیل و بروز خریداری کنید و قفسه بندی و دیزاین مغازه رو جدی بگیرید حتما به چندین شیرینی فروش خوب بروید و با دیزاین مختلف آشنا بشید و با افراد خبره در این باره صحبت کنید

لباس هایی که کارکنان شیرینی فروشی میپوشند و در معرض دید هستند یک شکل باشند و نام برند هم اگر در قسمتی از لباس حک شده باشد جلوه خوبی دارد.

نحوه ی برخورد با مشتری بسیار مهم است همیشه با گشاده رویی از مشتری استقبال کنید و به او خوش آمد بگویید.

شیرینی های جدید و زیبا

از قناد خود بخواهید که شیرینی های شیک و بروز هم علاوه بر شیرینی های پرفروش خود بزند،

هم به ویترین شما زیبایی می بخشد و هم نظر مشتری هایی که دنبال شیرینی خاص و شکیل هستند را جلب می کنند.

شیرینی های زیبا و جذاب ایموجی

مکان کسب و کار

در هنگام راه اندازی شیرینی فروشی محلی که برای کسب وکار خود انتخاب میکنید بسیار مهم است.

سعی کنید که نمای خوبی داشته باشد و برای اینکه مشتری هاتون زیاد شه سعی کنید که طوری باشه که محل اتصال چند منطقه باشه نه فقط در یک منطقه خاص باشید.

مثلا نزدیک یه میدون یا چهارراه که محل رفتن به 10 تا منطقه  هستند اینطوری شما میتونید شیرینی 10 تا محل رو تامین کنید اما اگه فقط یه شهرک کوچیک محل کسب وکارتان باشه مطمئن باشید خیلی بعیده که از شهرک های دیگه برای خرید به سمت شما بیان و مشتری دائم بشن.

کسبو کارتون پرسود😉😉

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *