کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

آموزش تایپ 10 انگشتی | pdf + فیلم

آموزش تایپ 10 انگشتی
تایپ 10 انگشتی مهارتی هست که با توجه به فراخور کار شما ممکن است بسیار مورد نیاز شود، پس برای اینکه سرعت و دقت تایپ خودمان را بالا ببریم نیاز است تا تایپ ده انگشتی را آموزش ببینیم . برای یادگیری تایپ ده انشگتی بایستی با روش درست جلو برویم و با تمارین پی در پی این مهارت کاربردی رو مسلط شویم؛ در اینجا با دو روش کاملا کاربردی و دقیق قرار است شما مهارت خوب تایپ کردن را بیاموزید.
آموزش تایپ 10 انگشتی
فهرست مقاله :
ویدئوی آموزشی تایپ 10 انگشتی

آموزش تایپ 10 انگشتی

تایپ 10 انگشتی یعنی اینکه ما در هنگام تایپ کردن به جای استفاده از یک یا دو انگشت یا روش های دیگر، از ده انگشت دو دست خود برای تایپ کردن استفاده نماییم.

پس با این روش سرعت و دقت تایپ ما چیزی حدود 5 برابر خواهد شد، پس منطقی خواهد بود که اگر ما وقت بگذاریم و این مهارت کاربردی را بیاموزیم.

فواید آموزش تایپ 10 انگشتی

برای تایپ ده انگشتی میتوان فواید زیادی را شمرد که 4 مورد از مهمترین آنها را برای شما در زیر لیست کرده ام.

_ تایپ سریعتر: با آموزش تایپ ده انگشتی سرعت تایپ شما چیزی تا حدود 5 برابر افزایش می یابد.

_ اشتباهات کمتر: با یادگیری تایپ 10 انگشتی دقت شما بالا تر رفته و در نتیجه اشتباهات شما کم می شود.

_ سلامتی بدن: اگر برای مدتی شما تایپ کردن را به اشتباه انجام دهید مهره های گردن شما آسیب خواهند دید.

_ خستگی کمتر : با آموزش تایپ 10 انشگتی شما کمتر خسته می شوید و در نتیجه می توانید کار بیشتری انجام دهید، به خصوص برای تایپیست ها و کسانی که کار تولید محتوا انجام می دهند این موضوع میتواند منجر به افزایش درآمد آنها شود.

تایپ 10 انگشتی به چه صورت است؟

برای آموزش تایپ ده انگشتی مانند تصویر زیر انگشتان سبابه ما روی دکمه های ت و ب (اگر روی صفحه کلیدتان نگاه کنید دارای برجستگی هستند) و باقی انگشتان ما مطابق تصویر زیر روی دکمه های کناری صفحه کلید باشد.

یادگیری تایپ ده انگشتی

در روش تایپ ده انگشتی هر انگشت ما وظیفه فشردن چند حرف را برعهده دارد مثلا دکمه های زرد رنگ مخصوص انگشت سبابه است و دکمه های سبز رنگ باید با انگشتان کوچک فشرده شود.

حتما به خود می گویید که تایپ ده انگشتی روشی سخت و ناکارآمد است و تایپ با ده انگشت کاری نشدنی است؟

درست است در ابتدا چنین به نظر می رسد  ولازم نیست که ما جایگاه حروف و انگشت مربوطه را حفظ کنیم بلکه با دو روش ساده زیر کم کم بدون اینکه اذیت شوید قادر خواهید بود که بر تایپ ده انگشتی مسلط شوید.

1- روش اول: استفاده از سایت های آنلاین

شما در این روش با مراجعه به سایت های آموزش تایپ 10 انگشتی میتوانید قدم به قدم و درس به درس جلو بروید.

وب سایت مناسب برای آموزش تایپ 10 انگشتی

مثلا شما در هر درس با محل قرارگیری انگشتانتان روی چند حرف آشنا می شوید و تمرین میکنید تا به محل آنها مسلط شوید و سپس در درس های بعدی به سراغ تایپ حروف دیگر میروید.

استفاده از سایت های آنلاین یک مزیت دارد آن هم این است که همیشه در دسترس است و با هر سیستمی و در هرکجا میتوانید تایپ ده انگشتی را تمرین کنید و آموزش ببینید.

اما آموزش تایپ ده انگشتی از طریق این سایت ها رایگان نیست و پس از گذراندن چند درس بایستی اشتراک خریداری کنید.

 یکی از بهترین و کاربر پسندترین سایت ها در این زمینه سایت تایپو می باشد که می توانید هم اینک آموزش تایپ ده انگشتی را شروع نمایید.

 ورود به سایت تایپو

2- روش دوم: استفاده از نرم افزار

روش دیگر برای آموزش تایپ ده انگشتی استفاده از نرم افزار رایگان و سبک rapidtyping می باشد که با حجمی بسیار پایین حدود 15 مگابایت روی سیستم شما نصب می شود و میتوانید درس به درس  و حرف به حرف تایپ ده انگشتی را آموزش ببینید.

نرم افزار آموزش تایپ ده انگشتی

مزیتی که این روش دارد این است که با یک نرم افزار سبک و رایگان کار میکنید اما نا گفته نماند فقط میتوانید روی سیستم خودتان که نرم افزار را نصب کرده اید تایپ 10 انگشتی را تمرین کنید.

دانلود نرم افزار rapid typing

چگونه سریعتر تایپ ده انگشتی را آموزش ببینم؟

برای آموزش تایپ ده انگشتی اصلا لازم نیست در روز زمان زیادی را صرف آموزش و تمرین نمایید چرا که این کار شما را زده میکند و مطمئنا آن را پس از چند ساعت کنار میگذارید.

یادگیری سریع تایپ 10 انگشتی

به جای آن روزانه فقط 15 دقیقه را به این کار اختصاص دهید مطئن باشید پس از یک ماه تایپ ده انگشتی جزو خاطرات و مهارتهای شما خواهد شد.

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود      رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

زمانی که زمان کافی برای این کار رو دارید سعی کنید تمرین کنید و پس از مدتی که کمی راه افتادید می توانید در هنگام انجام کارهای مهم مانند چت های دوستانه یا سایر امور از این روش استفاده نمایید و سرعت تایپ خود را چند برابر نمایید.

دانلود پی دی اف(PDF) آموزش تایپ ده انگشتی

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

..... آموزش مرتبط .....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *