کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون | 18+ ایده جذاب

راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون
اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که سرمایه ی زیادی برای شروع کسب و کار ندارید و قصد راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون و یا حتی کمتر را دارید، جای خوبی قدم گذاشته اید چرا که قرار است با چند ایده فوق العاده همراه شما باشیم.
راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون
فهرست مقاله :

راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون

برای خیلی از افراد ورود به یک شغل و کسب درآمد نیاز به یک سرمایه بالایی دارد و حداقل سرمایه هم 100 میلیون است اما ما چنین اعتقادی نداریم و همین ابتدای کار به شما تبریک میگویم!!

چرا که شما هم با ما در زمینه راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون و سرمایه پایین هم عقیده بوده و به جای این که بگویید نمی شود و دنبال بهانه باشید به دنبال یافتن ایده های خوب هستید.

راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون

اما واقعا با 10 میلیون چه کار میشه کرد ؟

درست است که مبلغ ده میلیون رقم پایینی می باشد اما ما برای شما با همین مبلغ پایین نیز ایده هایی داریم.

اما قبل از بیان ایده ها یک نکته را بگویم !!

💡 نکته مهم:

چون که سرمایه اولیه شما پایین است شما بایستی کارهایی که نیاز به مکان دارد و برای آن شغل نیاز به رهن و اجاره دارید را کنار بگذارید و شغل شما بایستی در حیطه های زیر باشد:

 1. دورکاری و فریلنسری
 2. کار در خانه
 3. کارهای مهارتی و فنی
 4. سرمایه گذاری
 5. فضای مجازی
 6. آموزش

اما بریم بیشتر ریز بشیم و ببینیم بایستی با 10 میلیون چه کار کنم ؟

ایده های زیر تماما از مجموعه موارد بالا می باشد  و با توجه به توانایی و مهارت های خود بایستی آنها را انتخاب نمایید.

ایده های کار در خانه

اولین مورد از ایده های کسب و کار با 10 میلیون کار در خانه می باشد و چون شما هزینه ای بابت مکان نداده اید پس سرمایه اولیه پایینی نیاز دارد:

تاسیس آشپزخانه

اگر دست پخت خوبی دارید و توانایی پخت حداقل 4 – 5 مورد غذای خوشمزه را دارید این یک ایده خوب است. میتوانید این کار را در آشپزخانه خود و یا آگر مکان بزرگتری مثل پارکینگ دارید شروع نمایید.

جدیدا برای مجوزهای کسب و کارخانگی سخت گیری ها نیز کمتر شده و به راحتی با یک هزینه اندک میتوانید مجوز بگیرید.

پس از مراحل اداری به دنبال تبلیغات در محل اطراف باشید و در محیط هایی که فکر می کنید مشتری می توانید داشته باشید پوستر و ترکت پخش نمایید مثل منازل مختلف یا شرکت هایی که کارمندان آن ناهار را در شرکت صرف میکنند .

بسته بندی حبوبات

یکی دیگر از ایده های راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون بسته بندی حبوبات است، شما میتوانید حبوبات با کیفیت تهیه نمایید و سراغ بسته بندی حبوبات در منزل بروید.

با 10 میلیون چه کار کنم

بازاریابی درستی انجام دهید و سعی نمایید که مشتری های دائمی پیدا کنید و کم کم کارتان را گسترش دهید چون سرمایه اولی شما کم است میتوانید با یک نوع از حبوبات شروع کنید مثلا ابتدا فقط لوبیا بسته بندی نمایید و بعدا با سودتان کارتان را گسترش دهید.

داروهای گیاهی

اگر با هم سوال دارید که با 10 میلیون چه کار میشه کرد باید خدمتتان عرض نماییم که یکی دیگر از کار در منزل ها بسته بندی گیاهان دارویی است.

گیاهان دارویی را از مکان های مختلف به صورت عمده تهیه نمایید وبسته بندی کنید میتوانید با چند نمونه پر فروش شروع کنید مثلا خاکشیر، آویشن و …

حتما و حتما برای بسته بندی های خود یک طرح خوب برگزینید و به دنبال یک نام مناسب برای کسب و کار خود باشید و با یک بازاریابی خوب میتوانید محصولاتتان را درمغازه ها و فروشگاه های معتبر به فروش برسانید.

همچنین میتوانید در دیجی کالا یا مثلا برنامه با سلام نیز محصولات خود را بفروشید.

کم کم با سودتان کار خود را گسترش دهید و خود را تبدیل به یک برند کوچک نمایید، پس یکی دیگر از ایده های راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون هم شد بسته بندی گیاهان دارویی.

با 20 میلیون چه کار کنم ؟

تبلیغات در فضای مجازی مثل اینستاگرام را جدی بگیرید و پیج برای محصولات خود داشته باشید.

ایده کارهای فنی

یکی از شغل هایی که همواره در جامعه جزو پر تقاضاترین ها می باشد کارهای فنی است و بدون استفاده از مکان نیز شما می توانید کارهای مختلف را قبول نمایید.

ببینید که چه توانایی  و مهارتی دارید و یا اینکه به چه موضوعی علاقه دارید و آن را بیاموزید و کسب درآمد نمایید.

بارها برای همه ی ما پیش آمده که مثلا وقتی نیاز به یک کار فنی مثل لوله کشی یا برقکاری پیدا کرده ایم اولین کاری که کرده ایم سراغ برنماه هایی مثل دیوار یا آچاره رفته ایم و با یک تکنسین آن کاره تماس گرفته ایم.

پس از چند دقیقه یک فنی کار با ابزار کار خود به محل ما مراجعه می کند و مشکل ما را بر طرف میکند، پس کافی ست یک مهارتی بلد باشیم یا یاد بگیریم.

بسته به مهارتی که می خواهید بیاموزید ممکن است تا 1میلیون صرف یادگیری آموزش شود (هر چند بسیاری از مهارت ها را می توانید به صورت تقریبا رایگان بیاموزید) و با بخشی از سرمایه تان نیز ابزار کار تهیه نمایید موارد زیر می تواند بسیار بیشتر باشد و بر حسب علاقه شما گسترش یابد.

تعمیرات پکیج

میتوانید یک دوره آموزش تعمیرات پکیج ببینید و پس از حرفه ای شدن توسط آگهی های مختلف تعمیرات پکیج را بر عهده بگیرید.

ساخت تابلو led

یکی از پر کاربردترین تابلوهای تبلیغاتی که امروزه تقریبا میشه گفت در تماما کسب و کارها دیده می شود تابلو ال ای دی است. میتوانید این مهارت ساده و پر تقاضا را یاد بگیرید و با هزینه ای کمتر از 500هزار حتی وارد این شغل شوید(با این پول حتی ابزار کارتان را نیز تهیه خواهید کرد).

با 10 میلیون چه کار میشه کرد

تبلیغات و آگهی های  ساخت تابلو ال ای دی خود را منتشر کنید و کارهای خود را در منزل مونتاژ کنید.

خبر خوب اینکه سایت کانش نیز یک آموزش فوق العاده در زمینه ساخت تابلو led  به زبان ساده دارد که میتوانید  در یک مدت زمان کم این مهارت را یاد بگیرید و از آن کسب در آمد نمایید.

بیشتر بیاموزیم !! آموزش ساخت تابلو ال ای دی ثابت

کسب و کار در فضای مجازی

از انجایی که کار در فضای مجازی نیاز به مکان ندارد و در ضمن ابزار کار خاصی هم نمیخواهد شما میتوانید به فکر راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون و یا حتی کمتر در این فضا باشید خب اما چه کار میشه کرد ؟

اینستاگرام

در اینستاگرام یک پیج درست کنید و مهارتی که بلدید را آموزش دهید مکن است این مهارت آشپزی باشد یا آموزش یک نرم افزار خاص.

فعالیت در اینستاگرام کسب و کار با سرمایه کمتر از ده میلیون

درآمد این کار وقتی نمایان می شود که شما به صورت مداوم داخل پیجتان کار کنید و تولید محتوا کنید با بلا رفتن فالوورهایتان هم میتوانید از طریق تبلیغات کسب درآمد نمایید و هم اینکه اگر آموزش خاص و پیشرفته ای دارید را به فروش برسانید.

یوتیوب

شما به صورت رایگان میتوانید در یوتیوب کانال درست کنید و محتوایی که در اینستاگرام درست کرده اید را در یوتیوب نیز به اشتراک بگذارید، اگر محتوای شما خوب و مخاطب پسند باشد به ازای بازدید شما درآمد دلاری خواهید داشت.

در فضای مجازی می توانید مدیریت کانال ها و پیج های مختلف را نیز برعهده بگیرید و درآمد داشته باشید و مثلا به عنوان پشتیبان یک پیج و یا حتی کانال تلگرام کسب درآمد نمایید.

کار در فضای مجازی بسیار گسترده است و این ها فقط نمونه ای ایست که ذهن شما باز شود و ایده های دیگر نیز به ذهنتان برسد.

فعالیت در یوتیوب میتواند یک گزینه عالی برای راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون تومان باشد.

ایده دورکاری و فریلنسری

یکی از ایده های راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون  انجام کارهای دورکاری و فریلنسری می باشد، شاید شما  در کارهای مختلفی که می شود به صورت دورکاری انجام داد مهارت داشته باشید میتوانید در سایت های مختلفی این خدمات را ببینید و بر حسب  تواناییتان آنها را انجام دهید و بابت آنها دستمزد دریافت نمایید.

سایت های زیادی در زمینه دورکاری فعال می باشد که به راحتی می توانید توسط آنها کارهای فریلنسری را قبول نمایید.

سایت های زیر نمونه های از سایت های بسیار خوب در این زمینه است که میتوانید به آنها مراجعه نمایید و توانایی های خود را در آن ثبت نمایید.

کسب و کار با سرمایه اولیه زیر 10 تومن

 1. سایت انجام میدم (https://www.anjammidam.com/)                                                                 دراین سایت شما میتوانید هر مهارتی رو که دارید ثبت کنید  و نمونه از کارهاتون رو قرار بدید تا این کارفرماها ب ا شما ارتباط بگیرند.
 2. سایت پونیشا(https://ponisha.ir/)                                                                                             پونیشا هم یکی دیگه از این سایتاس که میتونید توش عضو بشید
 3. کارلنسر (https://www.karlancer.com/)                                                                                       شما میتونید تو این سایت هم عضو شید و پروژه بگیرید و محدویتی برای انجام پروژه های مختلف دور کاری در سایتای مختلف ندارید.

خب این هم از یک ایده دیگه برای راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون !!

خب اما در این سایتا چه کار میتونیم انجام بدیم ؟ ؟

ببینید چه مهارتی دارید و ویا به چه چیزی علاقه دارید اون رو یاد بگیرید و پروژه بگیرید من چند نمونه رو برای شما مثال می زنم.

تایپ کردن

به راحتی میتونید تایپ موارد مختلف رو بر عهده بگیرید و با توجه به مقدار تایپ و تعداد کلمات از کار فرما پول بگیرید.

فتوشاپ

شما اگر در نرم افزار فتوشاپ حرفه ای هستید می توانید طراحی های مختلف مانند پوستر و بنر و … را قبول کنید و کسب درآمد کنید

موشن گرافیک

از در زمینه ساخت انیمیشن های موشن گرافیک مهارت داری میتونی این فعالیت رو انجام بدی

گویندگی

اگر فکر میکنی صدای خوبی داری میتونی از این استعدادت به راحتی پول در بیاری

اگر مهارت های بالا رو نداری مشکلی نداره چرا که میتونی یاد بگیری

پس الان به جواب سوال با 10 میلیون چی کار کنم میتوانید یک پاسخ بدهید: مهارت یاد بگیرید و به صورت دورکاری فعالیت نمایید.

کسب درآمد با سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های دیگر راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون سرمایه گذاری درست است.

کار با 10 میلیون سرمایه

شما از طریق سرمایه گذاری درست نیز می توانید علاوه بر این که ارزش سرمایه خود را حفظ کنید، بلکه آن را نیز افزایش دهید.مثلا از طریق سرمایه گذاری در

 • بورس
 • فارکس
 • بازار کریپتو
 • طلا و…

شاید شما هم مثل خیلی های دیگه از این نوع بازارهای فراری باشید و بگویید در ایران  این نوع کارها جواب نمیدهد.

اما این را نیز در نظر بگیرید در صورت داشتن علم مناسب در این زمینه ها نیز میتوانید سرمایه خود را در برابر تورم مصون نگه دارید.

و بسیاری از ضررو زیان های ما به خاطر عدم اطلاع دقیق و کافی در مورد یک کسب و کار است.

با سرمایه کم تان می توانید فعالیت در یکی از این بازارها رابیاموزید و هم سرایه خود راحفظ کنید و هم به دیگران آموزش دهید، پس روی بازارهای مالی هم به عنوان یک گزینه برای راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون می توان نگاه کرد.

کسب درآمد توسط آموزش

یکی دیگر از ایده کسب و کار با سرمایه کم آموزش خصوصی است، اگر در درس خاصی مهارت دارید مانند ریاضی یا هر درس دیگر میتوانید به صورت آموزش خصوصی شروع به فعالیت نمایید.

کار با سرمایه 10 میلیون

در اینجا ما قصد معرفی چند ایده برای راه اندازی کسب و کار با 10 میلیون به شما را داشتیم و اینکه بتوانیم پاسخ سوال با 10 میلیون چه کار کنم  را بدهیم.

سعی میکنیم به مرور این مقاله را آپدیت کنیم و اگر شما نیز ایده موفق یا نا موفق داشته اید در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید تا بتوانیم با کمک همدیگر در رسیدن به یک شغل خوب سهیم باشیم.

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

7 پاسخ

 1. درود بر شما
  صدای خوبی دارم و چندین نریشن برای چند شرکت انجام دادم برای انجام گویندگی که بتوان از آن کسب درآمد کرد چگونه باید اقدام کنم؟؟

  1. سلام و درود
   ساده ترین راه گذاشتن آگهی در سایت های فریلنسری مثل پونیشا و … می باشد
   اما اگر قرار است به صورت حرفه ای پیگیری کنید و حرفه ای هستید حتما بایستی در شرکت های معتبر مثل رادیو و تلویزیون
   تست صدا بدهید.
   برای شما آروزی موفقیت دارم

 2. با سلام و خسته نباشید
  ایده های خوبی برای راه اندازی کار با ۱۰ میلیون مطرح کردید.
  بنظر من افرادی که به دنبال شغل هستند اگه بتونید وارد کار تولیدی مثل ساخت ماسک، یا جوراب یا اسکاج هم بروید سود خوبی به دست خواهید آورد.
  با تشکر

  1. درود بر شما
   ممنون از اینکه ایده های کسب و کارت رو با مخاطبان سایت به اشتراک گذاشتی
   امیدوارم در کسب و کارت موفق باشی…🙏🙏

  2. دستگاه رو چجوری تهیه کنیم با ۱۰‌میلیون؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *