کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

راه اندازی کافی نت و خدمات کامپیوتری

کسب و کار کافی نت-خدمات کامپیوتری
شاید نظر خیلی ها این باشد که دیگر عمر کسب و کار کافی نت به پایان رسیده و با وجود اینترنت پرسرعت و گوشی های هوشمند در دست مردم نمی شود روی این کار ها حساب باز کرد اما با قاطعیت جواب بنده به این گونه سوالات خیر است.دلیلش هم واضح است کافی نت هایی که در سطح شهر وجود دارند و با قدرت کار خود را ادامه داده اند و سود کلانی هم این کسب و کار عاید آنها شده است.
کسب و کار کافی نت-خدمات کامپیوتری
فهرست مقاله :
ویدئو آموزش کافی نت

آموزش راه اندازی کافی نت

راه اندازی کافی نت و خدمات کامپیوتری درآمد خوبی درماه برای شما به ارمغان خواهد آورد، برای اطمینان از  این صحبت نگاه کنید و ببینید در ماه چقدر طرح ها و ثبت نام های مختلف وجود دارد که بایستی با اینترنت انجام  شود و بسیاری از مردم هم ترجیح میدهند این کارهارا به دلایل مختلف آشنا نبودن با وب ، وقت نداشتن دسترسی نداشتن و … برونسپاری کنند و به کافی نت ها و خدمات کامپیوتری بسپارند.

در این چند وقت گذشته و به خصوص در کرونا چقدر ثبت نام ها زیاد شده است.

ثبت نام خودرو ، ثبت نام کتب درسی ، ثبت نام تعویض پلاک، مسکن ملی ، سهمیه سوخت ، لاستیک بورس فروش سهام و …..

که واقعا کار کافی نت ها را رونق بخشیده است و بعضا مشاهده میشه در کافی نت ها صفوف طولانی تشکیل میشه که کمترین نرخ برای یک ثبت نام معمولی مانند ثبت نام تعویض پلاک با رقمی نزدیک به 10 هزار تومان انجام میشه.

اگر بگویم که برخی از کافی نت ها در روز بالای 1 میلیون درآمد دارند اغراق نکرده ام و تعداد انها هم کم نیست.

بماند که مثلا برخی از کافی نت ها در جریان ثبت نام ماشین ها به خاطر داشتن نت قوی و آشنا شدن با ریزه کاری ثبت نام رقم های 1تا 5 میلیونی برای ثبت نام تضمینی از مشتریان میگرفتند(البته بنده این نوع انجام کار را اصلا تایید نمی کنم.)،

اما مطمئنا همه در این زمینه موفق نبوده و نیستند بایستی اصولی رو برای انجام این کار در نظر گرفت.

اما نکاتی که در راه اندازی این کسب و کار جذاب به شما کمک زیادی میکنه.

راه اندازی کافی نت یا خدمات کامپیوتری

مکان مناسب برای راه اندازی کافی نت و خدمات کامپیوتری

مکان راه اندازی کافی نت که قراره کسب و کارت رو توش بالا بیاری خیلی خیلی مهمه. دنبال چه جور جایی باید باشی؟

این کسب و کار بیشتر در مناطق پایین شهر جون داره… چرا ؟

خب معلومه بیشتر افرادی که با اینترنت سرو کار ندارن و کارهای اینترنتی خودشون رو برون سپاری میکنن این مناطق هستن و گرنه اگه شما این مغازه رو تو یه شهرک بالاشهر بزنی نتیجش مثل پایین شهر نمیشه.

چرا که اونا اکثرا کارای اینترنتی که چه عرض کنم تو مسائل روز کاملا وارد هستند و ازمن و شما بیشتر سر در میارن و سری در ارزهای دیجیتال و ترید کردن دارن 😀 😀 😉 😉

اگرم مکانی که برای راه اندازی کافی نت در نظر میگیرید در نزدیکی مدرسه یا دانشگاه باید میتواند باعث افزایش درآمد شما شود، چرا که این قشر از جامعه برای انجام کارهای روزمره زیاد به این محل ها سر میزنند.

از لحاظ متراژی هم برای شروع میتونی یه مغازه از 15 تا 25 متر رو برای کارت در نظر بگیری که پاخور و ظاهر مناسبی داشته باشه.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خدمات کامپیوتری

راه اندازی کافی هم مانند هر کسب و کار دیگری نیاز به تجهیزاتی دارد که بدون آنها انجام کارها غیر ممکن یا سخت خواهد شد. 4مورد از مهمترین لوازم را برای شما در زیر لیست کرده ام.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای خدمات کامپیوتری و کافی نت

1-کامپیوتر یا لپ تاپ مناسب

لازم نیست که حتما 10 تا سیستم برای راه اندازی کافی نت بخری و شبکه کنی و کلی داستان دیگه…

یه سیستم خوب که خودت داشته باشی کافیه، اگه تونستی یکی دو تا سیستم معمولی کارکرده هم برا مغازه بگیری که خوبه.

اما دیگه کافی نت ها مثل قدیم نیست چون کسی که بلده با سیستم کار کنه؛ یا سیستم داره و یا حداقل موبایل داره و میتونه کاراشو رو انجام بده پس نیازی نیست که بیاد و تو کافی نت ما بشینه.

پس امروزه کسایی که میرن کافی یا نمیتونن کارهایی اینترنتی خودشون رو انجام بدن و یا اینکه حوصلشو نداره پس تو باید تو این کارا حرفه ای باشی.

2- اینترنت پر سرعت

یکی از مهمترین وسایل برای راه اندازی کافی نت یا خدمات کامیپوتری یک ADSL خوب و اینترنت پرسرعت هستش؛ چرا که هم خودت دائما به اینترنت نیاز داری و هم برخی از مشتری ها به خاطر بالا بودن سرعت اینترنت کافی نت ها به این مراکز مراجعه می کنند مثلا در هنگام انتخاب واحد دانشگاهی مسئله سرعت بسیار مهم میشه.

3- میز و صندلی

در بدو راه اندازی کافی نت و خدمات کامیوتری به دنبال چند عدد صندلی و میز شیک ومناسب برای خودت و مشتری ها باش تا هم خودت موقع کار کردن احساس راحتی کنی و هم مشتری ها در هنگام انتظار سختی نکشن.

حتما هم نیاز نیست زیاد هزینه کنی میتونی به صورت کارکرده از دیوار تهیه کنی که هزینت رو خیلی پایین بیاره.

4- وسایل سرمایشی و گرمایشی در کافی نت

تو زمان خاصش باید به فکر زمستان و تابستان هم باشی و تجهیزات مناسب سرمایشی و گرمایشی مثل کولر و بخاری و .. رو برای مغازه در نظر بگیری تا هم خودت اذیت نشی و هم مشتری هات احساس بهتری داشته باشن.

5- اسکنر و پرینتر

داشتن پرینتر و اسکنر در راه اندازی کافی نت بسیار برای شما مناسب خواهد بود، چرا که هم خروجی کار را میتوانید برای مشتری پرینت بگیرید و هم این که مشتری هایی که برای انجام کارهای مربوطه مراجعه میکنند که به راحتی آنها را پذیرا خواهید بود.

توصیه ویژه : مطالعه مقاله راه اندازی پلاسکو فروشی

مهارت های لازم برای کار در کافی نت

راه اندازی خدمات کامپیوتری و کافینت مانند هر شغل دیگر نیاز به مهارت هایی دارد، برای آموزش مهارت ها و خدمات کافی نت شما نیاز به دوره خاصی ندارید بلکه باید آشنایی اجمالی با آفیس آن هم بیشتر  word و مهارت تایپ کردن(که همه ی ما به صورت مبتدی بلدیم) و همچنین وبگردی و کار با سایت های اینترنتی مختلف داشته باشید.

مهارت های لازم برای کار در کافی نت و خدمات کامپیوتری

و لازمه تسلط به این کار هم سرک کشیدن به سایت های ثبت نامی مختلف مانند:سنجش، نظام وظیفه، ثبت نام کتب درسی، فیش حقوقی و… می باشد، چند تا از این سایت ها رو به همراه برخی از کاربرداشون رو برات پایین لیست کردم.

در این سایت کارهایی از قبیل موارد زیر انجام می شود، پس این سایت در کافی نت از ارزش بالایی برخوردار بوده و عده ای از مردم هم برای انجام این کارها به شما مراجعه خواهند کرد، پس وارد این سایت شده  و قسمت های مختلف آنرا مرور کنید.

 1. ثبت نام کنکور کاردانی، کارشناسی، ارشد، دکتری
 2. اعلام نتایج کنکورهای مختلف
 3. ثبت نام آزمون های استخدامی
 4. ثبت نام استعدادهای درخشان و… انجام میپذیرد.

برای ثبت نام محصولات سایپا یا استعلام وضعیت قرعه کشی و یا سایر خدمات سایپا شما با این سایت مشغول خواهید شد.

برای انجام کارهایی مربوط به ایران خودرو، یک کافی نت بایستی با قسمت های مختلف این سایت مانند ثبت نام، استعلام و … آشنا باشد.

 • سایت دریافت فیش حقوقی

در هنگام راه اندازی کافی نت مطمئنا افراد زیادی برای گرفتن فیش حقوقی نزد شما می آیند که هر ارگان نیز سامانه خاص خود را دارد و به راحتی میتوان فیش حقوقی را به صورت آنلاین مشاهده نمود و برای مشتری ها نیز پرینت گرفت.

مثلا سامانه فیش حقوقی کارمندان آموزش و پرورش می باشد.(fish.medu.ir)

آموزش خدمات کافی نت گرفتن فیش حقوقی

📌 برای انجام سایر امور هم میتوانید در گوگل به فارسی سرچ کرده و سامانه مورد نظر را بیابید، مثلا برای ثبت نام کتب درسی کافی همین جمله را در گوگل سرج کنید تا سامانه مورد نظر را پیدا کنید.

نکته: اخبار رو خوب پیگیری کنید. تو باید زودتر از همه بدونی که مثلا تعویض پلاک الان ثبت نامی شده و تبلیغش رو جلو مغازت بزنی وگرنه که مشتری رو از دست دادی، خودت به سامانه ای پلیس سر بزن و قبل از مراجعه مشتری ببین که شرایط ثبت نام و نوبت دهیش چطوره

اگه قرار باشه مشتری بیاد بهت بگه برام ثبت نام کن و تو هنوز بی خبر باشی یعنی عقبی و اصلا نمیدونی چی میگه و نمیدونی که برای انجام کارش باید چه سایتی بری و چه مدارکی میخواد و…

توجه: اگر فکر میکنی این چیزا که گفتم برات یه کمی گنگه و مهارت های لازم برای کار در کافی نت رو نداری نگران نباش در انتهای همین مقاله یک پیشنهاد عالی برات دارم !!

بیشتر بخوانیم!! راه اندازی پرده فروشی | رازهای میلیونی شغل پرده سرا

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما استفاده از دوره تربیت مدیر کافی نت است که از با زدن روی تصویر زیر میتونید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

تربیت مدیر کافی نت

گرفتن مجوز راه اندازی کافی نت

برای گرفتن مجوز راه اندازی کافی نت و خدمات کامیپوتری طی کردن چند قدم زیر حتما و حتما ضروریه.

مجوز راه اندازی کافی نت یا خدمات اینترنتی

مدارک لازم برای شغل کافی نت موارد زیر هست:

برای گرفتن مجوز کافی نت بایستی موارد زیر رو طی کنی:

 1. مراجعه به صنف یا اتحادیه خدمات رایانه ای استان
 2. مدارکی هویتی (کارت ملی و شناسنامه اصل و کپی از تمام صفحات)
 3. 6 قطعه عکس سه در چهار
 4. اصل و کپی مدرک تحصیلی
 5. واریز هزینه ورودی و حق عضویت اتحادیه(زیر 500 هزار تومان میشه)
 6. تکمیل فرم عضویت

کسب مجوز راه اندازی کافی نت در استان های مختلف متفاوت بوده هر چند در بسیاری از موارد مانند مدارک بالا یکی می باشد اما برای کسب اطلاعات دقیق تر به اتحادیه استان خود مراجعه نمایید و یا به سایت اینترنتی اتحادیه مراجعه نمایید.

مثلا مدارک مورد نیاز برای جواز در استان تهران در سایت فناوران رایانه تهران موجود است.

نکته: باتوجه به قوانین جدید صدور جواز کسب بسیار راحت شده و به صورت آنلاین از طریق سامانه مجوزها طی یک هفته صادر می شود و مدارکی هم که سامانه از شما درخواست میکند 2 مورد است:

 1. اسکن اجاره نامه یا سند ملک
 2. گواهی شرکت در دوره تجارت اصناف و تمام

به همین راحتی !!

راه اندازی کافی نت آنلاین

چند وقتی ست که این سوال مطرح می شود که برای راه اندازی کافی نت آنلاین چه کنیم و آیا این کار درست است و می ارزد که هزینه کنیم؟

راه اندازی کافی نت آنلاین

جواب سوال اول:

برای راه اندازی کافی نت به صورت آنلاین شما نیامند به یک سایت اینترنتی هستید، برای این کار میتوانید خودتان سایت طراحی نمایید.

 برای طراحی چنین سایتی اگر خودتان بخواهید آموزش ببینید و طراحی کنید حداقل 2-3ماه زمان نیازدارد  و اگر برون سپاری کنید حداقل مبلغی که از شما دریافت میکنند 3 میلیون است که بسته به نوع سایت شما بالا و پایین میرود.

در سایتی که طراحی شده است خدماتی که دارید را ذکر کنید: مثلا تبت نام کنکور، خودرو، سجام و… و مشتری های شمابایستیاز طریق سایت با شما ارتباط بگیرند.

جواب سوال دوم:

اگر من بخواهم این کسب و کار را راه کنم به هیچ وجه سمت آن نمیروم به چند دلیل مهم که 4 تا از مهمترین آنها را در پایین لیست کرده ام.

 1. کسی که وارد سایت من می شود و اطلاعاتش را بارگذاری می کند پس به خوبی کار کردن در فضای وب را بلد است و می تواند کارهایش را خودش انجام دهد؛ پس نیاز به من ندارد.
 2. در بسیاری از ثبت نام ها اطلاعات حساس مانند آپلود تصاویر شناسنامه و کارت ملی و … نیاز است که بسیاری اطمینان نمی کنند که چنین اطلاعاتی را به ما بسپارند
 3. در صورت هر گوه سوء استفاده از اطلاعات افرادی که با سایت ما ارتباط داشته اند ما باید پاسخگو باشیم چرا که اطلاعات حساس افراد در اختیار ماست.
 4. امنیت سایت ما باید در حدی باشد که خیالمان بابت اطلاعات هویتی افراد راحت باشد و در صورت هک وب سایت و سرقت اطلاعات، مدیر وبسایت یکی از افراد پاسخگو خواهد بود.

اما اگر همچنان در راه اندازی کافینت و خدمات کامپیوتری آنلاین شک دارید میتوانید با افرادی که این مسیر را رفته اند صحبت نمایید شاید نظر آنها متفاوت با نظر بنده باشد.

ایده برای خدمات اینترنتی و کامپیوتری 

برای موفقیت در هر کسب و کار داشتن خلاقیت و ایده های جانبی در کار امری ضروری ست و ضامن موفیت شماست کسب و کار خدمات اینترنتی کامپیوتری و کافی نت هم از این قاعده مستثنی نبوده و ایده های زیادی را در این کسب و کار میتوان به کار گرفت.

 1- پشت مغازت کارهایی رو که میتونی انجام بدی رو با یه گرافیک خوشگل بزن. مثلا: ثبت نام یارانه، فروش سهام عدالت ، ثبت نام ماشین و لاستیک و مسکن ملی احراز هویت، انجام تحقیق اینترنتی ، نصب ویندوز.

 2- اگه مغازت جا داشت میتونی کنارش لوازم التحریر هم بیاری که سود خوبه داره، یه مقدار مداد، پاک کن، تراش، خودکار،برگه آچار سفید و رنگی و پوشه و … حتما و حتما تو مغازه شما فروش خواهد رفت.(البته ممکنه اتحادی استان شما به این مورد گیر بده)

3- یه نام مناسب برای مغازت انتخاب کن و سعی کن که تبدیل بشی به برند محل که هر کسی کار کافی نت داشت سراغ خودت بیاد؛ اگرم تو انتخاب نام مشکل داشتی مقاله انتخاب نام و برند کسب و کار خیلی کمکت میکنه.

4-حتما دستگاه کپی و پرینتر هم تونستی تو دم و دستگاهت باشه مطمئن باش که برای انجام این کارها سراغت میان و وقتی هم کار مشتری رو انجام دادی در بیشتر موارد نیاز هست که از خروجی کار پرینت بگیری که داشته باشه.

ایده های شغل خدمات کامیوتری یا کافی نت

5- میتونی کارهای تایپ و ترجمه متون بگیری(در صورت تسلط) تا مواقعی که مشتری نداری مشغول باشی و از زمانت به درستی استفاده کنی و کسب درآمد کنی

6- از پوسترهای زیبا متناسب با تکنولوژی و کامپیوتر تو مغازه خدمات اینترنتی خودت استفاده کن.

7-فضای مجازی رو جدی بگیر و برای خودت کانال و پیج داشته باش و آدرسش رو جلوی دید مشتری بزن و خبرهای مهم که مربوط به کافی نت و کسب و کارت میشه رو اونجا قرار بده.

8- کاری کن که مشتری هات احساس راحتی کنند مثلا موزیک ملایم با صدای خیلی کم تو مغازت پخش باشه و با مشتری ها برخورد مناسب و گشاده رویی داشته باش.

برای انجام کارهای فوق مطمئن شوید که اتحادیه مخالفت نخواهد کرد و برای شما جریمه ای در پی نخواهد داشت، اما به شخصه بسیار از موارد بالا را در کافی نت های شهر ها و محل های مختلف دیده ام که خروجی مناسبی را در پی داشته است.

میزان درآمد کافی نت در ماه

میزان درآمد کافی نت به شرایط مختلفی بستگی دارد که با توجه به میزان خلاقیت و تلاش فرد و رعایت مطالب فوق میتواند کم و زیاد  شود مثلا یک کافی نت در یک محله شلوغ که رقیب خاصی هم ندارد ممکن است درآمد های بسیار بالا در روز را تجربه نماید.

اما به طور خلاصه می توان گفت که میزان درآمد کافی نت حدودا از 3میلیون تومان در ماه شروع شده و به بالای 10 میلیون در ماه هم به راحتی میرسد.

درآمد کافی نت در ماه

معایب و مزایای شغل کافی نت

مطمئنا تا به الان از بسیار از مزایا و معایب شغل خدمات اینترنتی و کامپیوتری آشنا شده اید و فهمیده اید که آیا این کار مناسب حال شما می باشد یا نه!!

اما برای اینکه بصورت خلاصه در این مورد صحبت کرده باشیم کافی ست به جدول زیر نیم نگاهی بیندازید.

مزایا

معایب

سود متوسط

کار زیاد با کامپیوتر

نقد بودن

دقت بالا برای ثبت نام ها

مشتری خوب

خستگی چشم و گردن

سرمایه راه اندازی پایین

بروز بودن و آگاهی از اخبار

اگر فکر می کنید که تاسیس یک دفتر کافی نت می تواند یک کسب و کار مناسب برای شما باشد اما همچنان نسبت به جزئیات این شغل و نحوه ورود به آن اطلاعی ندارید پیشنهاد ما استفاده از دوره تربیت مدیر کافی نت است که از 0 تا 100 این شغل را به شما به ساده ترین شکل آموزش می دهد. تربیت مدیر کافی نت

جمع بندی: برای راه اندازی کافی نت یا خدمات اینترنتی باید به موارد مهمی چون انتخاب مکان مناسب، مهارت های لازم و ایده های بکر و خوب توجه نماییم تجهیزات مناسبی تهیه کنیم و در ابتدای کار ریخت و پاش نکنیم تا به درآمد خوبی درماه برسیم. اگه سوال یا نظری در مورد شغل کافینت داشتی با ما در میون بذار…

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

220 پاسخ

 1. سلام
  سپاس از مطالب خوبتون
  آیا تو کافی نت امکان فروش فیلم و نرم افزار وجود دارد و منعی وجود ندارد؟
  پیشاپیش سپاس از پاسخ گوییتون

  1. سلام حمیدرضا
   طبق قوانین اتحادیه شما مجاز به چنین کاری نیستید و مجوز جداگانه ای باید بگیرید
   (اما بنده این مورد رو در مورد کسب و کار کافی نتی ها بارها دیده ام!!)

   1. سلام بنظر شما صفر تا صد تهیه وسایل مورد نظر کافی نت با اجاره مغازه در محدوده پایین شهر تهران تقریبا چقد میشه؟ من ۱۵۰ میلیون سرمایه دارم آیا کافیه و این کار جواب میده و درامد خوبی درماه داره واردش بشم؟

    1. سلام آقای شکری
     در ابتدای کار اصلا توصیه نمیکنم که 0 تا 100 وسایل کافی نت رو خریداری کنی هر چند با این سرمایه میشه خریداری کرد، شما اگر لپ تاپ یا پی سی شخصی تو خونتون داری با همون کار رو شروع کن یه میز و سه چار تا صندلی مناسب و شیک با قیمت مناسب از دیوار تهیه کن و با خلاقیت و هزینه پایین مغازت رو شیک و مرتب کن بنظر بنده 50 تومان از این پول را برای رهن یک مغازه جمع و جور اما در یک مکان با پتانسیل بالا و پاخور خوب (اگر اون منطقه ای که گفتی شلوغه و تعداد کافی نت ها کمه میتونه گزینه خوبی باشه ) اختصاص بدین و با مبلغ25 تا 40 تومن هم کارتون رو شروع کنید.(برای تجهیزات و دکور و تبلیغات)
     و در صورت پیشرفت با 50 درصد سودتون کسب و کارتون رو گسترش بدین و خدمات بیشتری ارائه بدین.
     اگر حساب شده و با تحقیق جلو برین مطمئنا سود خوبی از این کار عاید شما خواهد شد.
     موفق باشید…

    2. سلام من با ۵۰تومن میخوام شروع کنم تو شهری ک سواد اینترنتیشون کمه اکثرا کاراشونو ب کافی نتا میسپارن و جای خوب شهر کلا ۵تا کافی نت نیس جمعیت شهر بدون روستاها حدود۷۰هزارنفره
     بقیه کافی نتا جاهای پرت شهرن سیستم خودم قدیمیه ویندوز ۷و رام ۲
     بنظرتون خوبه؟میتونم باهمین سیستم شروع کنم؟

   2. سلام خسته نباشید _ اول میتونیم‌مغازه رو تاسیس کنیم بعد دنبال مجوزش هاش باشیم یا اول باید مجوز بگیریم ؟

    1. سلام و درود خدمت شما
     بله، شما ابتدا به دنبال مکان مناسب و کارهای ابتدایی راه اندازی باشید و سپس درخواست مجوز خود را ثبت نمایید.
     موفق باشید…

    2. سلام عرض ادب و احترام قبل از راه اندازی کافی نت باید دوره کامپیوتر ببینیم چون من هیچی از کامپیوتر بلد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید

    3. سلام با کمال احترام . اگر شرایطش رو دارید منم موافقم که ابتدا مغازه رو تاسیس کنید بعد دنبال مجوزش هاش باشید . ولی اگر شرایطش رو نداشته باشید به مشکل میخورید مثلا رشته مرتبط با کامپیوتر و شرایط دیگه رو بررسی کنید بعد بسم الله

    1. درود بر شما
     این موضوع در مقاله بالا توضیح داده شده است.
     مطالعه بفرمایید در صورت داشتن سوال از جزئیات مطرح بفرمایید.
     موفق باشید..

   3. سلام به همه دوستان . من 6 ساله کافی نت دارم . مطالب سایت رو مطالعه کردم فوق العادست.. در مورد پاسخ به سوال شما دوست عزیز هم بگم که امکان فروش فیلم و نرم افزار و فلش مموری کارت و… اقلام تقریبا مرتبط با کافی نت معمولا مشکلی پیش نمیاد مگر در اینصورت 1- بازرس اتحادیه سخت بگیره 2- رسته محصولات فرهنگی یا موبایل فروشی اطرافت گزارش بده و ازت شاکی بشه. در غیر اینصورت مشکلی پیش نمیاد. از تجربه خودم بخوام بگم ابتدای کار فکر شما رو کردم چون کسب و کارم خوب نبود. بعد یکسال که کارم راه افتاد دیدم تنهایی نمیشه هم کار کافی نت رو انجام داد و هم کار دیگه مثل فروش فلش مموری و غیره. اگه یه نفر جدا برای اون خدمات در نظر بگیری که به نظر من (حساب کردم) همون میزان سود رو باید حقوق بدی …..در حوزه کار خودمون بعد از رونق کسب و کارتون حتما به فکر استخدام همکار کاربلد باشید، چون اکثر مشتریان عجله دارن و اگه معطل بشن خواهند رفت، با استخدام نیروی مسلط خانم هم رضایت مشتری هاتون رو خواهید داشت و هم درآمدتون افزایش خواهد داشت . تجربه کلی کاری من 20 ساله و این برای خودم شخصا ثابت شده که حتما در هر صنفی حضور یه خانم و آقا برای پاسخگویی بازدهی خوبی داره. تجربه من میگه که خیلی ها با هم جنس خودشون راحت ترن. مخصوصا در شهرهای کوچکتر. ایده من هم برای جذب افراد کاربلد محاسبه درآمد پورسانتی هست مثلا 30درصد دریافتی خالصتون برای ایشون.. این تجربه من تا امروز 1402/06/05 بود. میزان درآمد من که سال 1401تنها کار میکردم پس از کسر اجاره مغازه و الباقی کسورات در ماهیانه 15میلیون تومان بود. که با سعی و تلاش بیشتر میتونستم بیشتر هم درآمد کسب کنم ولی خب کار زیادی هم خستگی و زدگی از کار رو خواهد داشت… موفق باشید

 2. سلام
  بنظر شما من که کل سرمایم 10 میلیون تومان است و یک مغازه کوچیک در جای متوسط شهر داریم میتوانم وارد این حرفه شوم

  1. درود
   اگر شما سیستم شخصی داشته باشید میتوانید با 10 میلیون سرمایه خود تجهیزات ضروری را خریداری نمایید و وارد این حرفه شوید و خرد خرد تجهیزات خود را تکمیل کنید، اما اگر لپ تاپ یا pc شخصی ندارید با این سرمایه نمیتوان وارد این کار شد.

   1. سلام بر شما
    چرا که نشه اگر کارت پایان خدمت یا معافیت دارید به اتحادیه مراجعه کنید شما را راهنمایی خواهند کرد.
    اگر هم ندارید بازهم مراجعه کنید و شرایط را جویا شوید و به نام یکی از بستگان که شرایط را دارد مجوز را تهیه کنید
    اما شما کافی نت را اداره نمایید.(شرایط کلی و مدارک در مقاله بالا گفته شد اما برای اطلاع دقیق و اطمینان تماسی با اتحادیه استان داشته باشید.)
    پیروز و پایدار باشید…

    1. سلام من الان چند ساله بدون مغازه دارم کار کافی نتی انجام میدم
     سر خیابون یه تابلو گذاشت هر کی میاد واسش کار هارو انجام میدم پرینتر باتری خور کردم خدا رو شکر مشتری ها رازی هستن

 3. سلام من ۳۰ ملیون میخام وام بگیرم و هیچ سیستمی ندارم
  تو شهرکی ک هستم کافی نت کمه
  شهرکمون بالا ۲۰ هزار نفر جمعیت داره
  بنظرتون میتونم با ۳۰ یه کافی نت خوب راه بندازم؟

  1. سلام آقا دانیال
   شما باید حداقل حداقل 15 تا 20 میلیون از این پول رو برای خرید یک سیستم معمولی استوک، پرینتر استوک و میز و صندلی و کارتخوان، اخذ پروانه و… هزینه کنید
   پس اگر مغازه دارید حتما میتونید اما اگر نداشته باشید بعید میدونم مغازه ای با پول رهن 10 میلیونی گیر بیارید مگر یک مغازه کوچیک 6-7 متری گیر بیارید که برای شروع خوبه
   اما انتظار تاسیس یک کافی نت شیک و کامل را نداشته باشید بلکه با کم شروع کنید و کم کم با سودتون تجهیزات رو کامل کنید و پیشرفت کنید
   موفق باشید…

 4. سلام خسته نباشید من یه مغازه ۱۶ متری دارم که عرضش حدود سه متر هست
  بنظرتون برای کافی نت بهم مجوز میدن ؟

  1. درود بر شما
   بله حتما ، 16 متر متزاژ خوبی است و کم نیست، بنده کف متراژ رو در قوانین اتحادیه ندیدم(پس وجود ندارد) و به شخصه هم بارها کافی نت های بسیار کوچک در حد 7-8 متر هم دیده ام
   برای اطمینان با اتحادیه استان خود تماس تلفنی بگیرید تا مطمئن شوید
   متاسفانه در بعضی مشاغل اتحادیه های بعضی شهرها به صورت سلیقه ای سخت گیری میکنند.
   موفق باشید❣️❣️

 5. درود بر شما بزرگوار
  جناب کرمی بنده PC شخصی نسبتا خوب دارم
  برای استارت یه کافی نت فکر میکنید چقدر باید سرمایه بکارم تا تجهیزات مورد نیاز رو به صورت کامل تهیه کنم

  1. سلام آقا حامد
   شما با همان pc متوسط هم کارتون راه میفته و نیازی به سیستم سنگین ندارید مگر اینکه بخواین پرژه های دانشجویی یا کارهای گرافیکی سنگین بگیرید،
   که در ابتدا توصیه نمیشه امروزه بیشتر درآمد کافی نت ها از راه ثبت نام هست اگر از این نظر اوکی هستید انرژی تون رو بذارید برای پیداکردن یک مکان مناسب و برای تجهیزات هم با 10 میلیون
   کارتون راه میفته.
   از اجناس کارکرده و پرینتر استوک استفاده کنید.
   موفق باشید

 6. سلام من یه کافی نت تاسیس کردم که یه سری اطلاعات دارم در اختیارتون قرار میدم
  برای تاسیس کافی نت البته تو استان اصفهان نیاز به دو تا سیستم به غیر از سیستم سرور هست تا مجوز بدن دوربین با قابلیت ضبط حداقل یک ماه
  مغازه نباید 18 تا 20 متر کمتر باشه من 17 متر بود با کمک بازرس که ضخامت دیوارم در نظر گرفت رسوندش به 18 و کوتاه اومد 800 تومن هزینه سال اول اتحادیه هست که با خرجای دیگش حدود 1 میلیون و 200 میشه شاید شهرای کوچیک کمتر باشه
  سایت های خیلی پر مشتری قوه قضائیه ایران خودرو دارایی هست همه سامانه ها رو با دقت ببینید همه راهنمای سایت ها را دانلود کنید و بخونید . حواستون به اعداد باشه همرو چک کنید از پرداخت ها حتما اسکرین شات بگیرید
  وقتی با کارت خودتون پرداخت میکنید هزینه اضافه تر بگیرید چون شما مالیات دارید بدید ترجیحا با کارت مشتری پرداخت کنید. مبالغ خیلی بالا که با کارتتون داره پرداخت میشه میزان مبلغ دریافتی توافقیه چون فاکتور به نام اون هست و شما هزینه کردید برای دارایی مشکل ساز نشه. سعی کنید هرچی میخرید برای مغازتون فاکتور بگیرید تا عادت کنید
  حتما یه واتساپ داشته باشید.
  من دستگاه چند کاره پرینتر a4 خریدم چون خیلی کم A3 نیاز دارن اما اگر نزدیکی تون دفتر فنی نیست و پولشو دارید 17 تا 20 تومن یه دستگاه کپی تمیز استوک میتونید بخرید در کل اینجا هیچی هزینه نیست همش سرمایست بتونید کاغذ عمده و زیاد بخرید خوبه چون داره گرون میشه
  امیدوارم کمکی کرده باشم

  1. سلام آقای کریمی
   سپاس از اینکه وقت گرانبهاتون رو در اختیار دوستان خودتان قرار دادید و نکات ارزنده ای رو ذکر کردید.
   چرا که سخنان شما ممکن است پاسخ به ابهام خیلی ها باشد؛
   امیدوارم در کسب و کارتان موفق باشید و مخاطبان هم از تجارب شما استفاده کافی رو برده باشند.

  2. درود بر شما
   محلی را برای کار کافی نت و نوشت افزار در نظر گرفتم داخل پاساژ کوچک با چند پله اما در داخل پاساژ یک مغازه لوازم تحریر و یک مغازه کافی نت و چاپ قوی وجود دارد. بنظر شما ایجاد یک مغازه جدید در کنار این دو خوب است یا خیر؟ سپاس از شما…

   1. سپاس بی کران
    اینکه پاساژ در چه منطقه ای واقع شده باشد بسیار مهم است و اینکه رفت و آمد در آن چقدر است.
    هر چند در معرض دید بودن مثل کنار خیابان اصلی میتواند تعداد مشتری های شما را افزایش دهد و هزینه تبلیغات شما را پایین آورد (توصیه بنده)
    اگرمیخواهید پتانسیل مکان در پاساژ را بسنجید چند روزی وقت بگذارید و به صورت میدانی برررسی کنید که میزان مشتری چقدر است در صورتی آن مکان را انتخاب کنید که کافی نت موجود در پاساژ
    بسیار شلوغ و پر رفت و آمد باشد. در غیر این صورت توصیه نمیشود در این مکان اقدام به تاسیس کافی نت نمایید.
    موفق باشید…

  3. باسلام وقت بخیر طبق قوانین جدید دیگر تعیین متراژ قانونی از سوی مراجع ذیربط ممنوع می باشد مگر مشاغل موضوع ماده 13 مواد خوردنی . یا مشاغل که ترافیکی هستن . ضمنا دیگر جهت گرفتن مجوز نیاز به مراجعه حضوری به اتحادیه نیست و شخص می تواند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها کشور درخواست خود را ثبت و مجوز دریافت کند

   1. با سلام و درود
    کاملا حرف شما صحیح است
    دیگر مراجعه حضوری و بررسی های سختگیرانه قبلی وجود ندارد و در مدت حدود 1 هفته شما میتونید مجوز شغل کافی نت رو اخذ کنید

 7. سلام.ببخشید میشه ی راهنمایی کنین که بهترین تجهیزات یا مناست تریناشون(pc،لپ تاپ،پرینتر،اسکنر و…)چه برندایی باشه که هم کیفیت و هم قیمتش مناسب کار باشه.
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. درود بر شما
   برای خرید pc و لب تاب زیاد درگیر برند نشو بلکه به مشخصات نگاه کن ممکنه یه لب تاب 30 تومنی سونی وایو به اندازه یه لب تاب 20 تومنی ایسوز و لنوو برات کار کنه و پول زیادی رو بابت برند هدر بدی؛
   که میشه با اون پول پرینتر و اسکنر تهیه کرد؛ در خرید سیستم هارد،رم، پردازنده و گرافیک و نوع صفحه نمایشگر رو مورد توجه قرار بده
   اما در مورد پرنتر و اسکنر مارک هایی که اکثرا تو بازار هستند که خوب هم جواب داده کنون و اچ پی هستند که اگر بخواهید استوک خریداری کنید مارک hp بیشتر به چشمتان خواهد خورد
   اما حتما اجناس را باگارانتی خریداری کنید چه نو و چه استوک
   موفق باشید…

 8. جناب کرمی عرض ارادت
  به نظرتون یه دستگاه کپی چند کاره که اسکن و پرینت هم بشه باهاش بگیرم بهتره یا هر کدوم مجزا باشه؟؟؟

  1. درود بر شما
   هزینه دستگاه چند کاره از تک کاره در مجموع برای شما کمتر میشه اما این رو هم در نظر بگیرید که در صورت خرابی یک قسمت از اون وسیله کل دستگاه میخوابه، مثلا اسکنر شما
   نیاز به سرویس داره اما کارهای پرینتی شما هم انجام نمیشود تا دستگاه سرویس شه و از طرفی مقدار هزینه تعمیر و سرویس آنها هم بالاتر است.

 9. سلام وقت بخیر
  بنده میخام کافینت بزنم
  جمعیت مکانی که میخام کافینتو بزنم 30 هزار نفره و در اون مکان کافینتیم موجود نیست
  خودم سیستم خوب دارم،مغازه ام هستش
  فقط میمونه پرینتر با میزو صندلیاش
  جمعاً 12 میلیون دارم
  مشکل اساسیمم پرینتره که چجور پرینتری بخرم و و
  کل دغدغم همین شده
  ایا با این پول میتونه کاری از پیش ببرم
  خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام امید جان
   اینکه اون منطقه کافی نت نداره خیلی خیلی عالیه و جمعیت خوبی هم داره و میتونه یه مکان با پتانسل بالا باشه.
   خداروشکر که مغازه و سیستم خوبی داری قطعا با این مقدار پولت میتونی یه کافی نت کوچک دست و پا کنی
   در اولین قدم به اتحادیه استان برو و شرایطش رو دقیقا جویا شو که مشکلی بابت ملک و .. پیش نیاد.
   خرید پرینتر هم مشکلی نداره من نمیدونم کدام استان هستید اما در مراکز اکثر استان ها خبر دارم که پرینتر استوک موجود است و
   میتونید با گارانتی بالا تهیه کنید و هیچ مشکلی هم نخواهد داشت.(حدود یک چهارم پولتون هزینه پرینتر خواهد شد.)
   پیگیر باشید
   حتما موفق میشید…

  2. سلام. بی زحمت راهنمایی کنید در مورد خرید دستگاه کپی و پرینتر چه مارکی بخرم ممنونم

   1. سلام بر شما
    با توجه به حجم کار و نیازتان از مارک های کنون و اچ پی می توانید استفاده نمایید، که امتحانشان را پس داده اند.
    موفق باشید…

 10. با سلام و سپاس از اطلاعات مفید و کاربردی تون و همچنین پاسخگویی تون
  بخاطر مسایل خانوادگی قصد نقل مکان به کرمونشاه رو دارم و اونجا تا حدود سیصد چهارصد میلیون هم میتونم هزینه کنم فقط میخواستم بدونم آیا اولا زیادی هزینه نکردم منظورم اینه اگر کمتر هم هزینه کنم در درآمد تفاوت بزرگی ایجاد میشه و دوما بازده مالی این کار حدودا چقدر است؟ میدونم به عوامل خیلی زیادی مثل محل مغازه، جمعیت اطراف، وجود کافی نت های دیگه، سطح دسترسی مردم به اینترنت در اون منطقه، دکوراسیون مغازه، مشتری مداری صاحب مغازه، تخصص متصدی و غیره بستگی داره، اما میخواستم حدودا انتظار به میزان سود رو باید داشته باشم

  با تشکر

  1. درود بر شما
   با کمترین هزینه ممکن شروع کنید و با سود حاصله کسب و کارتان را گسترش دهید اینطور نباشه که فکر کنید که اگر با سرمایه بیشتر وارد شوید درآمد هم بالاتر میرود
   کافی نت از شکل سنتی آن (که حدود 10 سال پیش داشت) فاصله گرفته و اکثر تقاضا برای انجام کار توسط خودتان است و نیازی به سیستم های زیاد نیست.
   از لحاظ درآمدی هم اگر منطقه خوبی(با توجه به ویژگی هایی که خودتان گفتید) را انتخاب کرده باشید به راحتی درآمد 10 میلیون در ماه را خواهید دید.(به شرط تلاش کردن و صبور بودن)
   موفق باشید…

   1. اقای کرمی سلام ،برای مجوز کافی نت یا همون پروانه کسب ،کسی که سابقه کیفری داشته باشه مشکلی پیش میاد؟بهش مجوز راه اندازی کافی نت نمیدن؟

    1. سلام بر شما
     جدیدا در بعضی از اتحادیه ها شرط داشتن عدم سوء پیشیشنه و عدم اعتیاد رو برداشتن و دیگه نیازی به تهیه این موارد نیست مانند اتحادیه طلا و جواهر
     اما شما از اتحادیه استان خودتون سوال کنید به احتمال قوی سختگیری به عمل نیاد و نیاز نباشد.
     نا گفته نماند کسی که سوء پیشینه داره پس از مدتی (متناسب با جرم ) پاک میشه و چیزی برای شما ثبت نمیشه.
     اگر هم سخت گیری به عمل آمد میتوانید به نام یکی از اعضای خانواده پروانه دریافت کنید و ایشان صاحب کسب و کار شناخته میشود.
     موفق باشید…

 11. سلام روزتون بخیر ممنونم از مقاله مفیدتون
  چند تا سوال داشتم.
  من میخواستم نزدیک شهرک صنعتی کافی‌نت بزنم.
  باتوجه ب محل، آیا میتونم درآمد داشته باشم یا حتما باید نزدیک دانشگاه باشه؟
  دو سیستم هم میتونه کافی باشه؟
  و علاوه بر اینهایی ک توی مقاله نوشتین، چه سایت های ثبت نام یا پرداخت بیمه نیاز هست رو باید کار باهاشون رو یاد بگیرم؟
  برای مواردی مثل رایت کردن سی دی یا از این قبیل دست ک به برنامه نیاز هست، چه برنامه هایی رو حتما باید نصب داشته باشم روی سیستمم؟

  1. سلام
   سپاس از لطفتان
   اگر شهرک صنعتی در منطقه مسکونی ست (که بعید است) میشود و گرنه توصیه نمیشود
   در حال حاضر تمرکز شما در مناطق شهری و مسکونی شلوغ و پر رفت وآمد باشد حتی در این دوساله بخاطر مسئله کرونا کافی نت در نزدیکی دانشگاه ها دور
   از مناطق مسکونی نیز توصیه نمیشود تا زمانی که مشکل کرونا مرتفع شود و حالت عادی در جامعه برقرار شود.
   اینکه با دو سیستم میتوانید شروع کنید بله میشود مگر اینکه سختگیری از سمت اتحادیه استان باشد(سیستم ها را استوک و با مشخصات معمولی تهیه کنید)
   سایت ها زیاده در حین کار خیلی ها رو متوجه میشین.
   مثلا این روزا سایت هایی مانند سیدا و مسکن ملی فیش حقوقی پرمخاطب ترین سایت های کافی نت ها می باشد.
   قدیم ها از نرم افزار نرو برای رایت سی دی استفاده میشد که امروزه بدون نرم افزار در سیستم عامل های جدید انجام میشود.
   پیروز باشید…

 12. سلام .وقتتون بخیر.ممنون از راهنمایی هاتون
  میشه لطف کنید بفرمایید چه مودمی خریداری کنیم که سرعت بالایی داشته باش ؟

  1. درود بر شما
   طبق پیشنهادی که افراد آگاه به بنده داده اند، در حال حاضر مودم های td-lte ایرانسل سرعت بالایی دارند
   و خوب جواب داده است. اما ناگفته نماند که مدل های متفاوت با مشخصات مختلفی دارند که برای اطلاع از جزئیات آنها میتوانید از سایت
   دیجی کالا کمک بگیرید، مطمئنا به نتیجه خوبی خواهید رسید.
   فرجامتان نیک …

   1. سلام وقت بخیر
    درمورد کافی نت آنلاین
    به نظر شما اگه تمرکز رو به جای سایت رو اپلیکیشن گذاشت بازم سوددهی نداره؟
    چون کار با اپ راحته و با بارگذاری مدارک کارهای اینترنتی برای مشتری قابل انجامه
    و خیلی ها علیرغم داشتن گوشی هوشمند و استفاده از اپهای مختلف،هنوز به انجام کارهای اینترنتی وارد نیستن…

  1. سلام
   اگر تجربه کاری داشته باشید بهتر است وسرعت پیشرفت شما را بالا می برد، اما بدین معنی نیست که نمیشود بدون تجربه سراغ این کار رفت.
   شما در بسیاری از کارهای مربوط به کافی نت شما به راحتی می تواند به صورت خودآموز تجربه به دست بیاورید.

 13. با سلام؛ من یه مغازه ۲۵ متری دارم که در یک خیابان اصلی است و عبور و مرور به خصوص روزها تقریبا زیاده. خیابان فعلا پایه روشنایی نداره شبها تاریکه و قراره روشنایی بزنن و روبروی مغازه هم دارن یه پارک ۴ هکتاری احداث میکنند که حدودا ۳۰ درصد کارهای پارک رو انجام دادن. من فوق لیسانس برق دارم و کار با کامپیوتر رو بلدم و اکثر نرم افزارها رو میشناسم اما نه به صورت خیلی حرفه ای. به نظر شما مکان و شرایط من برای کافی نت مناسب است ؟

  1. سلام بر شما آقای احمدی
   طبق گفته های شما مکانی که وجود داره میتونه بسیار مناسب باشه فقط در مورد رقبا تو اون منطقه صحبت نکردید که اگر رقیب زیادی در نزدیکی ندارید و
   اصظلاحا کافی نت تو اون منطقه وارد اقیانوس قرمز نشده میتونه گزینه بسیار مناسبی باشه.
   کسی که لیسانس برق داره هر کاری ازش برمیاد😉😉، مدیریت یه کافی نت خیلی سادس از لحاظ علمی و مهارتی چیز سختی نداره فقط بایستی حوصله به خرج بدید و به قولی
   با حواس جمع به درخواستهای مشتریها رسیدگی کنید؛ چرا که مشتری های پشت سیستمی تعدادشون کمه و شما بایستی خودتون کارهای ثبت نامی و … رو انجام بدید.
   موفق باشید…

 14. سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
  ببخشید آیا راه انداختن یک کافی نت در یک روستای محروم کار درستیه؟ از نظر شما سودش میتونه خوب باشه؟ و اینکه حتما باید مجوز داشته باشیم؟

  1. سلام و ادب
   این که تاسیس کافی در روستا کار خوبی هست یانه میتوانه به ملاک های مختلفی بستگی داشته باشه مثل جمعیت روستا، وضعیت اینترنت و …
   اما مطمئنا همه جا به کافی نت نیاز هست که اگر تعداد مشتری هایتان خوب باشد درآمد خوبی میتواند داشته باشد.
   در هنگام راه اندازی هر کسب و کاری به مجوز نیاز است و در صورت هر اتفاقی جواز کسب و کار نیاز است و یا حتی مزیتی مانند اخذ وام و … دارد
   اما این به این معنی نیست که شما اگر فردا مغازه را بدون مجوز تاسیس کنید پلمپ میشود خیر
   میتوانید کار فعلی تان را داشته باشید و به صورت پاره وقت در کافی نت فعالیت کنید تا وضعیت را بسنجید مثلا روزانه از ساعت 5 تا 8 شب فعالیت کنید
   اگر درخواست ها بیشتر بود زمان را بیشتر کنید. تا هم به کار خود برسید و هم به کارهای کافی نت

 15. با سلام و خسته نباشید
  من مشکل مغازه و تجهیزات ندارم فقط این که احساس میکنم زیاد از این سایت ها سر در نیارم خیلی هم دوس دارم کافینت بزنم
  آیا جایی هست بخام برم آموزش یا نه همچین آموزشگاههای وجود ندارد؟
  یا به نظرتون چند وقت تو یه کافینت یا دفتر پیشخوان کار کنم؟

  1. درود بر شما
   چرا فکر میکنید که از این سایت ها سردرنمیارین همینکه تونستید تو سایت کانش نظرتون رو به این شکل بنویسید احتمالا تحصیلات خوبی هم داشته باشید
   پس یه مقدار هم اعتماد به نفس داشته باشید و تمام سایت ها در دسترس هستند به آنها سر بزنید و یاد بگیرید آموزشگاه خاصی رو بنده نمی شناسم اما در برخی از اتحادیه ها
   قبل از اخذ مجوز کلاس های کوتاهی رو برگزار میکنند و یا به کلاس معرفی میکنند که میتوانید از اتحادیه استانتان سوال کنید.
   اگر همچنان فکر میکنید که نمیتوانید هیچگونه مشکلی ندارد میتوانید برای یکماهم که شده در یک کافی نت شلوغ شهر کارآموزی کنید
   (کار یاد بگیرید طوری نباشه که قسمت فروشندگی یا کارهای دیگه به شما سپرده شه و وقتتون رو ازتون بگیره)
   اما دفاتر پیشخوان مقداری کارکردشان متفاوت است و وظایفی فراتر از کافی نت دارند که ممکنه شما رو از مسیرتان دور کنه
   موفق باشید…

 16. با سلام و هزاران دورد بر شما.در صورتی که پروانه و مجوز داشته باشیم آیا این مجوز در صورت انتقال به استان دیگری اعتبار داره یا نه؟
  یعنی من که در استان بوشهر هستم اگه بخوام برم خوزستان باید از دوباره مجوز بگیرم؟
  اگه لطف کنید و نام دو دستگاه کپی و پرینت خوب پیشنهاد کنید ازتون سپاس گذارم.

  1. سلام و عرض احترام
   در صورت هر گونه جابجایی بایستی اتحادیه رو از نقل مکان باخبر کنید و محل جدید را به آنها اعلام نمایید و نیازی به اخذ دوباره مجوز نیست.
   برند معروف دستگاه کپی و پرینت اچ پی و کنون است که بایستی با توجه به حجم کار و نیازتان مدل مناسب را تهیه نمایید.
   پیروز و سر بلند باشید💙💙💚💚

 17. سلام و عرض ادب
  من 50 سال سن دارم و مسلط به همه موارد کافی نت و خدمات کامپیوتری هستم و الانم از طریق کانال هایی که دارم درامد کسب میکنم
  قصد دارم مغازه ای تأسیس کنم منتهی هنوز نمیدونم خدمات کامپیوتری بهتره ؟ یا کافی نت و یا خدمات فنی؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم مورد دردسر کمتر و درآمد بهتری داره؟

 18. سلام. وقت بخیر……من میخواستم بدونم پروانه ی کسب رو به خانومها هم میدن یا خیر و اینکه اگه نحوه استفاده از نرم افزار word رو بلد نباشیم مشکلی پیش میاد؟؟؟

 19. سلام و درود
  من حدود 60 تومن سرمایه میخوام یه کافی نت راه اندازی کنم تو منطقه پر رفت و آمد از قم
  سیستم هم یک لب تاپ و یک سیستم رو میزی قوی دارم پرینتر سه کاره هم دارم
  فقط الان اول مشکل مجوز دارم چون دیپلم ندارم
  و سوال بعدی در مورد هزینه برای خرید تجهیزات و دکوراسیون هست حدودا چقد نیازه؟
  من سالا تعمیرکار موبال بودم و تسلت زیادی در بحث نرمافزار تمام برند ها دارم
  کلا از بحث کامپیوتر و مبایل بسیار زیاد اطلاع دارم
  ممنون میشم پیشنهاد و راهنمایی های شما رو بشنوم تا بتونم با اطلاعات بیشتری پیش برم
  ممنون از وقت و توجه شما

 20. سلام …خسته نباشید…ایا برای مجوز وپروانه کافی نت گرفتن فرد باید متاهل باشد؟به افراد مجرد مجوز وپروانه میدهند؟
  سوال بعدی اینه ایا من میتونم با یک مجوزوپروانه راه اندازی در دوشهر مختلف کافینت داشته باشم؟ ممنون میشم جواب بدهید

  1. سلام
   سپاس از شما🙏🙏
   خیر برای اخذ مجوز شرطی برای تاهل وجود ندارد و افراد مجرد هم میتوانند مجوز بگیرند
   اگر منظور شما زدن یک شعبه دیگر از همان کسب و کار است خیر نیازی به اخذ مجدد مجوز نیست اما بایستی اطلاعات مکانی و شعبه دوم
   را به اتحادیه اطلاع دهید.
   موفق باشید…

 21. سلام و درود
  من حدود ۶۰ تومن سرمایه میخوام یه کافی نت راه اندازی کنم تو منطقه پر رفت و آمد از قم
  سیستم هم یک لب تاپ و یک سیستم رو میزی قوی دارم پرینتر سه کاره هم دارم
  فقط الان اول مشکل مجوز دارم چون دیپلم ندارم
  و سوال بعدی در مورد هزینه برای خرید تجهیزات و دکوراسیون هست حدودا چقد نیازه؟
  من سالا تعمیرکار موبال بودم و تسلت زیادی در بحث نرمافزار تمام برند ها دارم
  کلا از بحث کامپیوتر و مبایل بسیار زیاد اطلاع دارم
  مد نظرم هست در کنار کافی نت کار تعمیرات موبایل هم انجام بدم
  ممنون میشم پیشنهاد و راهنمایی های شما رو بشنوم تا بتونم با اطلاعات بیشتری پیش برم
  ممنون از وقت و توجه شما

  1. سلام بر شما
   از لحاظ تجهیزات و امکانات در شرایط خوبی هستید و با این اوصاف هزینه های شما بسیار کاهش می یابد
   از لحاظ مجوز هم نگران نباشید با قانون جدید صدور مجوز کسب و کارها بسیاری از شروط تسهیل شده است و اگر در قانون
   جدید هم شرط تحصیلات بود شما میتوانید از یکی از اعضای خانواده بخواهید که مجوز این کسب و کار را دریافت کند.
   در مورد خرید دکوراسیون باید بگم که اول کاری خیلی مته به خشخاش نذارید و از دیوار اجناس کارکرده وتمیز گیر بیارید
   که در بیشترین حالت 5 تومن رو اختصاص به این کار بدید.
   کار تعمیرات موبایل متفاوت است با این رشته و ابتدا بهتر است با خلاقیت در کافینت پیشرفت کنید و خود را جا بیندازید.
   موفق باشید

 22. واقعا از راهنمایی های تیم خوب کانش و دیگر عزیزان کمال تشکر را دارم . ان شاءالله در این عرصه و زندگی شخصی تان موفق باشید .

 23. عذر میخوام من نمایندگی بیمه دارم میشه در کنارش خدمات اینترنت و کپی هم بدم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما برای انجام هر کسب و کاری بایستی مجوز مخصوص به اون شغل را دریافت کنید و در اون رسته مشغول باشید.
   اما بعضا مشاهده میشه که افراد در شغل های مختلف این کار را انجام می دهند مثلا کسی که لوازم التحریر میفروشد خدمات
   اینترنتی هم دارد هر چند جزو شرح وظایف این شغل نیست اما سالهاست که فعالیت میکنند.
   در کل این کار توصیه نمی شود

  1. سلام
   خیر فعالیت بدون مجوز مشکلات عدیده ای را به وجود میاورد مخصوصا اگر مشتری به هر دلیل از شما به اصناف شکایتی داشته باشد
   حتی فراتر از آن مطمئنا از سمت اصناف برای استعلام مجوز به شما سر میزنند که در صورت عدم مجوز کار به تعطیلی و جریمه میرسد.
   موفق باشید…

   1. سلام خسته نباشید بنده دارم کافی نت راه اندازی میکنم و حدودا ۱۲۰ تومن برای رهن مغازه و خرید تجهیزات دارم.خودم هم لیسانس گرافیک و حدودا هشت سال سابقه کار طراحی و چاپ دارم.اما جایی که میخوام کافی نت بزنم نزدیک سازمان بیمه تامین اجتماعی هست و منطقه شلوغیه.ولی تو اون محدوده دو یا سه تا کافی نت دیگه هم وجود داره و من دو دلم که ایا مناسب کار برای من هست یا نه به نظرتون جای دیگه با رفت و امد کمتر راه اندازی کنم فعلا یا اونجا جوابگو هست.قیمت مغازه ها هم مثل هم دیگه هست.چه اونجا و چه جاهای دیگه

 24. سلام و درود به اقای کرمی
  فک نمیکنم با مبلغ زیر 80 ملیون بشه کافی نت زد .. چون الان یک دسگاه کپی معمولی 30 ملیون شده حالا کاری به پرینتر اسکنر دستگاه فنر کتاب و لمینت نداریم . با 80تومن اگه طرف خودش سیستم داشته باشه میتونه یه کافی نت کارراه انداز زد . چون دیدم بالا بعضی از دوستان پرسیده بودن با 10تومن یا 30 تومن میشه کافی نت زد این کامنتو گذاشتم .. ایشالله که همه بتونن منبع درامد عالی داشته باشن

  1. سلام بر شما دوست عزیز
   حق با شماست با توجه به تورم بالای این چند سال عملا خرید سیستم های دیجیتالی بسیار سخت شده است.
   به همین خاطر پیشنهاد بنده به دوستان استفاده از سیستم های استوک است که گاها با یک سوم قیمت
   قیمت قابل تهیه است.
   به زودی در مورد هزینه ورود به این شغل اطلاعات تکمیلی قرار خواهیم داد.
   موفق باشید

   1. سلام صبح بخیر
    شاید باورتون نشه یک ماه پیش یک دستگاه کپی زیراکس استوک مدل 5559 رفتم بخرم دوروز قبل از خریدم 6 ملیون گرونتر شد اونم بدون فینیشر این دستگاهو شما پارسال با فینیشر میخریدین 22 ملیون الان بدون فینیشر من خریدم 27 م …. اصلا فکرشو نمیکردم نزدیک 30 تومن فقط دسگاه کپیم بشه واقعا شرایط عجیبی واسه جوونا شده

 25. سلام
  من یه مغازه دارم ۴۰ متری که دو طبقه س

  قصد دارم طبقه هم کف رو برای کپی و
  خدمات کامپیوتری بزارم در کنارش ویترین لوازم تحریر

  بنظر شما به جز سیستم خودم چندتا سیستم برای مراجعه کننده بزارم بهتره با توجه به فضا مغازه ؟

  بخش دوم سوالم راجب گیم نت هسش
  میخوام با دوتا دستگاه ps4 شروع کنم
  نظرتون چیه ؟ پیشنهادی یا ایده ای برای گیم نت بنده دارید؟

  و سوال آخر از کجا میتونم مدرک معتبری برای راه اندازی این شغل بگیرم؟
  و آیا حتما باید عضو اتحادیه این صنف بشم ؟

  بنظر شما این شغل برای من میگیره؟ سود دهی داره؟
  مکان مغازه بنده سر خیابون هسش تو یه خیابون اصلی که رفت امد زیاده دو سه تا مدرسه هم اون سمتا هسش ولی اورگان دولتی خاصی نیست تو اون منطقه

 26. سلام
  دیپلم هستم،۳۰ سال سن دارم،مجرد و دارای پایان خدمت،مدرک ICDL,مکان مناسب
  تمام لوازم کافی نت را تهیه کرده ام
  می تونم جواز کسب را تهیه کنم؟

  1. سلام علی عزیز
   شرایط مناسبی را داری اما برای اطمینان به اتحادیه استان مراجعه کن .
   مدرک تحصیلی را مطمئن شو چون در برخی از موارد سختگیری در مورد مدرک کاردانی شده است.

 27. سلام
  بنده برنامه نویس فرانت اند هستم
  میخواستم بدونم خدمات کامپیوتری زدن بهتره یا همین مسیر برنامه نویسی رو ادامه بدم ؟
  از همه لحاظ مخصوصا درامد

  1. سلام دوست عزیز
   هیچ منافاتی نداره شما میتوانی کافی نت را راه اندازی نمایی و در زمان هایی که
   مشتری نداری به پروژه های خودت برسی چرا که مهارتی که داری بیشتر به صورت دورکاری
   است و اتفاقا مناسب است چرا که مکان کسب و کار داری و کارفرماها بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.
   موفق و پیروز باشی…

 28. سلام وقت بخیر. من یه مغازه تقریبا 20 متری دارم ولی اجاره دادم و می خوام فعلا توی خونه کافی نت راه بندازم آیا امکانش هست ؟

  1. سلام بر شما
   مغازه شما از لحاظ مساحتی مشکلی نداره و در مورد راه اندازی کافی نت غیرحضوری نظرم را در مقاله بیان نمودم
   که بنده نمی پسندم.
   موفق باشید

  1. درود بر شما
   پیش زمینه خوبی داری بسیاری از امور کافی نت تجربی هستن که موقع کار تجربه خواهید کرد.
   چند مورد از سامانه های مهم را برای شما معرفی کردم که سروکار شما با آنها زیاد خواهد بود.
   موفق و موید باشید.

   1. سلام خسته نباشید .برای مجوز کافی نت چ مهارت هایی رو باید مدرک داشته باشی؟

    1. درود بر شما
     نیاز به مدرک خاصی نمی باشد
     تنها مدرک مورد نیاز، مدرک تحصیلی ست که اتحادیه از شما میخواهد و بایستی حداقل دیپلم باشد.
     موفق و سرافراز باشید…

 29. سلام خستهدنباشین برا مجوز کافی نت تو مشهد تو سایت شرایطشو زدن تاهل و سن ۳۰سال..ینی اگه اینارو نداشته باشیم نمیشه دیگه ؟؟

  1. سلام آقای براتی
   اصلا نا امید نشین حتما به اتحادیه مراجعه کنید چرا که
   بسیار سلیقه ای عمل می شود و در صورتی که شرایط ها رو نداشتین و سخت گیری شد
   می توانید از اعضای خانواده که شرایط رو دارن استفاده کنید
   موفق باشید

 30. سلام خسته نباشید بابته توضیحاتتون خیلی خیلی ممنونیم/= اه میشه جواب منو بدین و راهنماییتون رو به شدت نیاز دارم ممنونم اگه زود جواب بدید و دقیق همراه با توضیح.
  بنده 19 سالمه و علاقه شدیدی به کارکافی نت دارم و تو شهرستان زندگی میکنم و تو محل اصلا کافی نت نیست . خودمم تو مجازی کارم خیلی خوبه مثلا بیشتر کارهارو بلدم . سیستم دوتا دارم (یکی لپتاب / یکی کامپیوتر) هردو قوی و درحد هستن . مغازه هم پایین خونمون دوتا 20 متر داریم . خواستم بدونم این کارو راه اندازی کنم ؟
  میز هم دوتا دارم صندلی مشتری هم و توانایی خرید وسایل هم دارم
  فقط کار با اسکنر و پیرینتر زیاد وارد نیستم چون تاحالا نداشتم. اما یاد میگیرم.
  ((((خدمت هنوز نرفتم)))) و((( دانشجو رشته مهندسی برق هستم )) و احتمال زیاد میخوام مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) همراه با رشته برقم بگیرم .
  لطفا زودتر جوابمو بدید بدجوری درگیر این موضوع شدم .
  از یه جهت هم شاید مردم برن داخل شهر کافی نت پیش من نیان و…
  از یه جهت میگم شاید کارم نگیره و الکی خرج کنم ؟؟/:

  1. سلام بر شما
   اگر مکان مورد نظر شما از لحاظ جمعیتی مناسب است و پتانسیل تاسیس یک کافی نت را دارد اقدام نمایید.
   مطمئنا شما در زمینه اداره کردن کافی نت توانایی خواهید داشت(طبق توضیحات)
   ریخت و پاش اضافی نداشته باشید با حداقل شروع کنید تمام کارها ریسک دارند
   نگران نباشید…

 31. سلام من پرینتر و لبتاپ خوب دارم فقط برای شروع باید مغازه بین چند تا چند متر باشد اگه مجوز نداشته باشم چی میشه

   1. سلام آقا سعید من میخوام بادوستم که موبایل فروشی داره مغاره رو شریک بشم و تو نصف مغاره کافینت راه بندارم به نظر شما اتحادیه قبول میکنه (متراژ مغازه زیاده)

    1. سلام
     به عنوان دستیار نرم افزار میتوانید در موبایل فروشی مشغول شوید
     اما اگر منظور دیگری دارید بایستی توضیح بیشتری دهید.

 32. سلام ، وقت بخیر
  میخواستم ببینم بنظر شما با صد الی صدو ده میلیون میشه دوتا دستگاه کپی متوسط و دو تا سیستم معمولی و میزو صندلی و یک مغازه اجاره یا رهن فراهم کرد؟!
  رهن و اجاره مغازه حدود سی تومن میشه تو منطقه مورد نظر من
  *با تشکر

  1. وقت شما ام بخیر
   بدون احتساب رهن یعنی اگر شما 80 میلیون سرمایه داشته باشید میتوانید کسب و کار خود را تجهیز کنید
   فقط برای خرید سمت اجناس کارکرده تمیز بروید و در مورد سیستم ها هم از نوع استوک استفاده کنید که
   سرمایه اولیه کم نمیاورید.
   موفق و پیروز باشید

 33. واقعا ممنون بابت توضیحات مفیدتون
  سر درگم بودم الان میدونم چه کارهایی باید انجام بدم.
  براتون آرزوی موفقیت و حال عالی دارم.
  👌♥️✌️

 34. سلام روزتون بخیر
  من یک خام متاهل با دو تا بچه هستم لیسانس دارم و با دویست ملیون سرمایه خیلی دوست دارم کافی نت راه بندازم به نظر شما از عهدم بر میاد؟
  سوال دیگه اینکه اگه یه نیرو وارد به کامپیوتر استخدام کنم برای کافی نت حقوق کافی نت جوابگو هست و سودی بهم میرسونه؟

  1. سلام بر شما
   جواب هر دو سوال با قطعیت بله می باشد اما یک شرط مهم دارد
   اینکه خود شما چقدر در این کار مصمم هستید و حساب شده جلو می روید.
   موفق باشید…

 35. سلام بنده ازشماتشکرمیکنم که وقت باارزشتان رادراختیارما می گزاریدسوالی داشتم بنده یک کامپیوترخونگی دارم که رم ۴وهارد۵۰۰وcpu۲هسته ای است آیااین سیستم مناسب برای کافی نت هست خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 36. سلام و عرض ادب خدمت آقای کرمی عزیز بنده تجربه هایی دارم که میتونه کمکتون کنه اول اینکه حدود یه دوسال و خورده ای هسته مغازه زدم مغازه گیم کلوپ و خدمات اینترنتی و کافی نتی و لوازم جانبی موبایل و همینطور لوازم تحریر بنده اول از همه با یک سیستم pc متوسط استوک مینی کیس خریداری کردم با مارک hp تاکید میکنم hp که دو سال پیش حدود 4 الی 5 میلیون شد و همراه دو سیستم ps4 دست دوم شرطی و همچنین یه دستگاه چندکاره شامل پرینتر اسکنر و فتوکپی استوک با مارک hp خریداری کردم حدود 7 میلیونی دراومد که حدودا بدون هزینه مغازه و اجاره حدود 45 الی پنجاه میلیون تومنی یا بیشتر شد البته در کنارش هم همینطور که گفتم کلوپ هم هست یعنی تقریبا انواع فیلم ها و سریال های روز دنیا رو دارم

  1. درود بر شما آقای حسنی
   خیلی خوبه که زمان گذاشتید و تجربه شخصیتون رو در اختیار بقیه مخاطبان قرار دادید،
   امیدوارم برای افرادی که قصد راه اندازی کافینت را دارند مثمر ثمر باشه و همچنین
   شما در کسب و کار تان نیز بدرخشید…

   1. درود برشما
    درحال حاضر.ابان ۱۴۰۱
    فکر میکنید حدود درامد کافینت چقدره.اصفهان هستم .به نظرتون استخدام یه شذکت بشم بهتره یا اقدام کنم برای کافی نت؟

    1. سلام بر شما
     درآمد یک کافینت به شرایط مختلفی بستگی دارد ممکن است درآمد روزانه یک کافی نت فقط200 هزار تومان باشد و برای کافی نت دیگر 2 میلیون
     بسته بسته به مکان شما، گستردگی کارهای شما، میزان تبلیغات، فروش محصولات و … ممکن است این درآمد به شدت متغیر باشد.
     در رابطه با استخدام شرکت هم باید شرایط آن شرکت کاملا سنجیده شود و سپس تصمیم گیری نمایید.
     موفق باشید…

 37. سلام،ممنون از مقاله خوبتون
  ۸ سال سابقه کافی نت دارم اما به دلیل زیاد شدن اجاره ها و اینکه نتونستم مغازه ای با سرمایه خودم داخل شهر پیدا کنم،تصمیم دارم تو روستای پدریم و مغازه پدرم کافی نت بزنم و در کنارش لوازم التحریر هم بیارم ،همه امکانات رو دارم،یه مدرسه ابتدایی اینجاست و ۵۰ متر با دادگستری فاصله داره اما بازم دودلم،به نظرتون میتونم به سود قابل قبولی برسم؟

  1. درود بر شما
   راه اندازی کافی نت در روستا میتواند درآمد خوبی داشته باشد اما موارد زیر را در نظر بگیرید
   1- خانوار روستا (خیلی کم نباشد)
   2- شلوغی روستا و ارتباط (حتی الامکان روستا شلوغ باشد و و ارتباط خوبی بین روستای شما و اطراف برقرار باشد)
   3-نبودن رقیب (وجود یک کافینت برای روستا کافی ست مگر اینکه روستا خیلی بزرگ باشد و جعیت بالایی داشته باشد، اگر در روستا کافینت یا کسب و کار مشابه آن موجود است
   آن را برای چندین روز تحت نظر قرار دهید )
   4- گسترده کردن کار (در مکان های کوچک بایستی شما چندین کار را با هم انجام هید مثلا کافی نت، لوازم التحریر، نرم افزر و سخت افزار ، فیلم و …)
   با در نظر گرفتن موارد بالا ورود نمایید.
   آرزوی وفقیت دارم

 38. سلام وقت بخیر
  ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های مفید و ضروری
  عرض کنم خدمتتون که بنده قصد راه اندازی کافی نت دارم icdl و وب گردی و ثبت نام برخی سایت ها رو مسلط هستم
  فقط برخی کارها و سایت های پردرامد مثل ثبت شرکت ها، اظهار نامه مالیاتی و سامانه ستاد و رو بلد نیستم از کجا میتونم آموزش این کارها رو ببینم ( غیر از راهنمایی خود سایت ها ) که از همون اولش مشتری ها از دست ندم.
  سپاس

  1. درود بر شما
   گاها اتحادیه کلاس هایی را در خصوص موارد مختلف برگزار میکند که میتوانید استفاده نمایید اما خب باز هم کامل نیست
   اما خبر خوب اینکه تا چند روز آینده (تا آخر مرداد ماه) دوره جامعی در مرود تربیت مدیر کافی منتشر می شود که میتواند برای
   شما بسیار مفید باشد.(خبر در همین صفحه منتشر میشود پیگیر باشید)
   موفق و سربلند باشید …

 39. با سلام خدمت شما.
  دوره اموزش خدمات اینترنتی دارید؟
  مثلا:ثبت نام وام ها . ثبت نام سهام عدالت و…….

  1. درود بر شما
   تا چند روز آینده مجددا به این صفحه سر بزنید یک دوره آموزش جامع تحت عنوان
   تربیت مدیر کافی نت بارگذاری میشود که 0 تا 100 نیاز شما را در شغل کافینت رفع خواهد کرد.
   پیروز و سربلند باشید…

   1. سلام وقتتون بخیر عذر میخوام من ۱۹سالمه ولی دیپلم ندارم امسال باید دیپلم میگرفتم ولی چون سال گذشته تغییر رشته دادم از اول شروع کردم داخل کافینت یک سال کار کردم به همه کارهای کافینتی مسلطم الان شما گفتید که برای مجوز گرفتن باید حداقل دیپلم داشته باشم حداقل منم دوسال دیگه دیپلم میگیرم ب نظرتون به اسم مادرم میتونم مجوز برای کافینت بگیرم شرایطش چجوریه؟

 40. سلام
  خسته نباشین
  ببخشید فقط آقایون میتونن این کارو داشته باشن یا شامل خانوما هم میشه؟

 41. سلام و درود
  من هم مغازه جای خوب دارم و هم هزینه راه افتادنش
  فقط هیچ از کامپیوتر نمیدونم باید کجا برم چطوری یاد بگیرم
  جای هست ک اموزش بدن چون شنیدم خیلی سخته شغل کافی نت
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. درود بر شما
   متاسفانه در بسیاری از مواقع اتحادیه هیچگونه کلاسی برای این امر در نظر نمیگیرد واگر هم هر چند سال یکبار
   کلاسی برگزار شود بیشتر از جنبه آموزشی و مهارتی خارج است.
   تا چند روز دیگر یک دوره جامع برای حل مشکل شما در این صفحه رونمایی می شود “در مراحل پایانی است”
   در صورت تمایل به آگاهی از خبر با پشتیبان سایت در واتساپ ارتباط بگیرید.
   موفق و مانا باشید …

    1. درود بر شما
     زمان کمی تا انتشار باقی مانده، با پشتیبانی واتساپ در ارتباط باشید
     به محض قرار گرفتن در سایت به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.
     موفق و مانا باشید …

 42. سلام بسیار با علم ،صادق ، مردم دار ، انرژی مثبت ، دم غیرتتون گرم مهندس ، تمام پاسخ هاتون خوندم ، با صبر و حوصله و شکیبایی جواب جوونارو دادید ، با آرزوی موفقیت برای شما بزگوار

 43. سلام من تایپ تکثیر دارم آیا می تونم کارای کافینت رو انجام بدم ؟ و اینکه اگه نمیشه انجام داد چکارهای باید انجام بدم کارای کافینت انجام بدم

  1. درود بر شما
   بایستی پروانه کسب کافی نت را دریافت کنید و برای آموزش های بیشتر و دقیق تر به دوره تربیت مدیر کافی نت کانش مراجعه نمایید.
   موفق و سربلند باشید…

    1. دورد بر شما
     مشکلی در این خصوص وجود ندارد و این ملک نیز از نظر اتحادیه مشکلی ندارد چرا که قبلا برای آن پروانه صادر شده است.
     موفق باشید…

    2. خب پروانه به اسم نفر قبل صادر شده
     یعنی میشه با پروانه قبلی کار کرد ؟

    3. پروانه قبلی به نام فرد قبلی صادر شده است و شما برای راه اندازی کافی نت باید حتما درخواست مجوز بدید و
     یک مجوز جدید به نام خودتان بگیرید هر چند مکان شما قبلا کافینت بوده باشد. (پروانه نفر قبلی برای شما هیچگونه ارزشی ندارد.)
     موفق باشید…

  1. سلام وقت شماهم بخیر
   شما بایستی پروانه خدمات حضوری اینترنت یا همان کافی نت را دریافت کنید
   مجوزی با عنوان خدمات کامپیوتری در اتحادیه ارائه نمی شود و این عنوانی ست که بعضا در دفاتر کافی نت استفاده میشود.
   موفق باشید…

 44. سلام خیلی ممنونم از مطالب خوبتون
  من 100 تومن وام گرفتم ودر حال حاضر سربازم و تایم بعد از ظهرم خالیه، و مجبورم تایم صبح هم ی همکار اونجا باشه و ی مبلغی هم به این موضوع اختصاص بدم ، pc و لپتاپ و میز و ی پرینتر معمولی هم دارم. فقط قسط وام و حقوق همکار و اجاره مغازه و… حساب کردم حدود 9 تومن درماه میشه، به نظر شما با این شرایط صلاح هست کافی نت بزنم یا خیر؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین 🙏

  1. سلام سپاس از توجهتان
   در صورتی که مکان مناسب و با پتانسیل بالا جهت این امر انتخاب شود می تواند گزینه مناسبی باشد در غیر این صورت خیر.
   موفق باشید…

    1. سلام و درود
     خیر نیازی به مدرک icdl ندارید.
     سربلند و مسرور باشید…

 45. آقای کرمی عرض سلام
  من حدودا 20 میلیون تومان پول نقد دارم ، والبته سیستم خوب وپرینتر در حد عالی دارم، واسکنر ودستگاه کپی ومیزوصندلی رو هم می تونم بدون استفاده از 20 میلیون پول نقدم تامین کنم والبته یک مغازه نقلی خوب به متراژحدود30 متر هم از یکی از دوستان به صورت اجاره ای دراختیارم قرارخواهد گرفت آیا به نظر شما با این مقدار پول نقد می توانم کافی نت رو راه اندازی کنم وکنارش هم نوشت افزار ولوازم التحریر که مرتبط باشه با کافی نت مثل انواع دفتر ، برگه ، پوشه ، خودکار و…بیارم وبفروشم.

  1. صد درود بر شما
   طبق شرایطی که توضیح دادید مشکلی بابت راه اندازی کافی نت جمع وجور ندارید اما
   مطمئنا در قسمت نوشت افزار نمیتوانید زیاد مانور دهید و بایستی از موارد ضروری شروع کنید و کم کم گسترش دهید.
   موفق و سربلند باشید…

 46. سلام بزرگوار
  اولاً که ممنون از توضیح عالیت
  دوم این‌که اگه میشه یک راهنمایی بفرمایید منو
  مطلبی که شما لطف کرده و نوشته‌اید، برای سال 1400 هست.
  الان که من این سؤال رو از خدمتتون می‌پرسم، آبان 1401 هست.
  به نظرتون الان با چه حدود سرمایه‌ای میشه این کار رو شروع کرد در تهران؟
  منظورم هزینه‌ای هست که برای لوازم و دستگاه‌ها و اینا لازمه. چون رهن و اجاره که متفاوته در هر جای تهران.
  ممنون از لطفت

  1. درود بر شما،
   در هر کسب و کار بستگی سرمایه اولیه بستگی به میزان گستردگی کار شما دارد، یک کافینت
   ممکن است کارش را با یک سیستم و یک پرینتر کارکرده شروع کند و یک کافینت دیگر فقظ 100 میلیون خرج قفسه بندی و دکوراسیون کند
   اما اگر بخواهیم حداقل قیمت را خدمت شما بگوییم امروز با 50 میلیون میتوان تمام تجهیزات ضروری یک کافی نت نقلی را جمع آوری کرد که آن هم
   باید به دنبال تجهیزات استوک و کارکرده تمیز بود.(این موضوع به صورت کامل در دوره تشریح شده است)
   موفق و سربلند باشید…

 47. سلام خودم مغازه دارم که جایی خوبی قرار داره لپ تاپ و pc شخصی هم دارم که یه پرینتر سه کاره هم نیازه ولی سوال اینجاست که آیا این شغل پایدار هست یا خیر اگه الگوریتم های هوش مصنوعی چند سال بعد تکنولوژی تغییر کنه کسی میاد سراغ کافی نت یا از بین میره

  1. سلام بر شما
   مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی تمام انسان ها متناسب با آن پیشرفت نمی کنند و نیاز به مراکزی دارند که کار آنها را انجام دهند
   به همین دلیل است که برخی از مردم نیز ترجیح می دهند ثبت نام ها و کارهای مختلف خود را به یک کافی نتی بسپارند
   حتی در برخی از موارد مانند احراز هویت ها که منطبق با هوش مصنوعی شده اند اتفاقا به نفع این شغل بوده و بخشی از درآمد یک کافینت
   به خاطر همین سیستم است، پس نگران این موضوع نباشید.
   موفق و پایدار باشید…

 48. با سلام – من شنیدم برای گرفتن مجوز کافی نت شخص باید متاهل باشد . این واقعیت دارد ؟

 49. سلام من تو یه شهری هستم با حدود شش الی هفت هزار جمعیت و دو تا رقیب هم دارم آیا میتونم درآمد خوبی داشته باشم؟
  پنجاه تومن سرمایه اولیه است
  چقدر وقت میخواد برگرده؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام
   باید رقیب ها و مواردی مانند مکان، میزان پاخور، میزان خدمات و … مورد بررسی قرار گیرند تا بشود پاسخ صحیح به سوال اول شما داد.
   50 میلیون برای راه اندازی کافینت در صورت داشتن مکان کفایت می کند(با شرایط خاص)
   بازگشت سرمایه شما به موارد زیادی بستگی دارد ممکن است این سرمایه پس از 6ماه برگردد ممکن است پس از 16 ماه
   توصیه من به شما تهیه دوره تربیت مدیر کافی نت سایت کانش است که خیلی دقیق تر با این شغل آشنا شوید و مهارت های لازم را بیاموزید و به
   پاسخ سوالات خود به صورت دقیق برسید.
   موفق باشید…

   1. پرینتر چند کاره برای شروع کار خوبه؟ چون هزینه زیادی ندارم فقط مشکلم همون دوتا رقیب است میشه به درآمد مطلوب با وجود دورقیب رسید یانه یکیشون خیلی مشتری نداره اما اون یکی مشتری زیادی داره نمیدونم بتونم موفق بشم یا نه

    1. بله پرینتر چندکاره بسیار مناسب است چه در شروع مسیر چه در ادامه کار
     اینکه آیا با وجود 2 رقیب میتوانید موفق شوید یا خیر
     بستگی به عوامل زیادی دارد و نمی توان به صورت یک جمله ای پاسخ این سوال را داد، بلکه باید موارد مختلف را بررسی کرد و سپس تصمیم گیری نمود.
     موفق باشید

 50. سلام من حدود ۸۰ملیون پول دارم می خوام دوتا سیستم خوب برا کافی نت با پرنترو و اسکنرو … بگیرم چی پیشنهاد می دین ک چند سال کار کنه
  تشکر

  1. درود بر شما
   توصیه بنده خرید دو عدد سیستم استوک متوسط تمیز و یک پرینتر سه کاره تمیز از برند کنون یا اچ پی است و باقی پول را در موارد دیگری مصرف نمایید.
   موفق وسربلند باشید…

 51. سلام
  من میخوام با سرمایه ۴۰۰ میلیونی یه مغازه باز کنم
  به نظرتون با این مبلغ چه دستگاه هایی تهییه کنم یا چه طرح هایی اجرا کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم

 52. سلام اینترنت پر سرعت و مودم برای راه اندازی کافی نت چی پیشنهادی میدید؟پپ

  1. سلام بر شما
   این مورد توسط آقای کرمی در نظرات بالاتر پاسخ داده شده است.
   موفق و سرزنده باشید

 53. سلام
  ی مغازه دارم الان اجاره هست و چند ماه دیگه قراردادش تمام میشه .الان میتونم برای گرفتن جواز اقدام کنم یا باید مغازه را تحویل بگیرم و راه اندازی ش کنم بعد دنبال جواز برم؟ و اینکه داشتن تابلو و دوربین برای جواز لازمه؟

  1. درود بر شما
   برای اقدام به تهیه پروانه کسب بایستی مکان صنفی بنام شا باشد یا صاحب ملک باشید و یا مستاجر
   و در مورد سوال دوم طبق قوانین اتحادیه دوربین ضروری است اما تابلو خیر
   موفق و مانا باشید…

 54. سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز :من نکته نکنه کار هایی که این سایت رو گفت انجام دادم و کارم هم گرفت واقعا ممنون از این سایت الان بنده 20میلیون تومن ماهانه درامد دارم مرسی از ساین خوبتون

  1. درود بر شما
   بله بخشی از خدمات شما همین فتوکپی و پرینت می باشد و در نرخنامه اتحادیه برای این امر برای کافی نت نرخ تعیین شده است.
   موفق باشید…

  2. در کل تو مجوز کافی نت تکثیر وجود نداره ولی چون دیگه همه انجام میدن شده عرف ، خدمات تکثیر کنار مغازه ات باشه و بره ازت شکایت کنه می تونه بهت گیر بده اتحادیه ولی در کل احتمالش کمه ، همکارایی داشتیم که واسه این امر جریمه شدن یعنی تداخل شغلی ولی داریم همکارایی که حتی کار موبایل و نوشت افزار و حتی بیمه و چاپ کارت ویزیت و … هم انجام میدن

 55. درود
  چند تا کافی نت آنلاین دیدم اصلا دهنم وا موند. آخه اونایی که سواد داشته باشن سایت کافی نت های آنلاین رو باز کن. خب خودشون مستقیم ثبت نام های اینترنتی داشته باشن انجام میدن! مگه نه؟!

 56. سلام استاد بسیار از این مقاله استفاده کردیم و خیلی ممنونم یه سوالی داشتم اگر یک دختر ۱۸ ساله و با مدرک دیپلم داشته باشه میتونه کافی نت بزنه؟؟؟؟

 57. سلام
  برادرم چند سال پیش کافی نت داشت و مجوزش تا پایان سال ۱۴۰۴ اعتبار داره، می تونم ازش استفاده کنم و یه کافی نت راه اندازی کنم.

 58. سلام خسته نباشید
  ببخشید اخیرا مطلبی خوانده بودم درباره اینکه شغل کافی نت رو به انقراض است و من خیلی دلسرد شدم… چون قرار است سرمایه ای جور کنیم و یک مغازه اجاره کنیم برای شروع کار کافی نت…
  آیا درست است که کار کافی نتی ها را هم دفاتر پیش خوان دولت انجام می دهند؟؟
  در شرایط کنونی و با مطالبی که گفتم به نظر شما کار کافی نت را شروع کنیم؟

  ببخشید سوالات زیاد شد : به نظر شما دستگاه پرینت و کپی و اسکن دست دوم بخریم یا نو؟؟ و چه مارکی را پیشنهاد می کنید؟
  ما یک لپ تاپ مارک دل i7 با رم 8 و حافظه ddr3 با مقدار تقریبا 320 گیگ داریم و 50 میلیون پول داریم به نظر شما این لپ تاپ جواب میدهد؟؟ آیا ssd نصب بکنیم روش و چند گیگ و چه مارکی؟
  خیلی ممنون میشوم وقت گران بهایتان را برای جواب دادن به ما بگذارید.
  سپاس

  1. درود بر شما
   خیر بنظر بنده این مطلب درست نیست و با توجه به الکترونیکی شدن روز افزون کارها همچنان این کسب و کار بیش از پیش در جریان است.
   بله برخی از دفاتر پیشخوان امورات ثبت نامی و کارهای کافی نت را نیز انجام میدهند و شما باید با رفتار سنجیده و خلاقیت چه از کافینت های دیگر و
   چه از دفاتر پیشخوان سبقت بگیرید.
   در مورد پرینتر و اسکنر در کامنت های بالا توضبح داده شد مطالعه بفرمایید.
   سیستم شما مناسب این کار است و مشکلی نخواهید داشت.
   موفق و پیروز باشید..

 59. سلام خدا قوت ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیارما گذاشتین. سوالی که دارم اینه آیا برای جواز کسب کافی نت وام تعلق میگیره

  1. درود بر شما
   پس از اخذ جواز امکان اخذ وام با توجه به گردش حساب و ضمانت وام با جواز کسب کافی نت موجود می باشد.
   موفق باشید

 60. سلام خسته نباشید
  ممنون از مقاله کاملتون
  چند تا سوال برام پیش اومده اگه ممکنه و وقت کردید جواب بدید
  من مدرک ICDL دارم و مهارت های هفتگانه (ورد ، پاورپوینت ، اکسل، کار با ویندوز و …) رو بلدم
  دوره مدیریت کافی نت شما هم دیدم
  کمی کار با فتوشاپ هم بلدم ، خیلییی کم هم کار با وردپرس رو بلدم (در حد بالا آوردن وبسایت های بسیااار ساده)

  سوالاتم:
  1-به نظر شما مهارت هام در حدی هستن که یک کافی نت در تهران راه اندازی بکنم؟
  2-به نظرتون نیاز هست یکی دو ماهی شاگردی بکنم؟
  3-به دلیل سنم (18 سال) امکانش هست که کسی بهم اعتماد نکنه؟

  ممنون از توجهتون

  1. درود بر شما
   جواب سوالات شما:
   1- با توجه به توانایی های شما، بله حتما
   2- اگر در یک دفتر کافی نت مناسب بتوانید 1 ماه مشغول باشید دید شما بسیار بازتر خواهد شد و نحوه ارتباط با مشتری و … تاثیر زیادی در آینده شغلی شما خواهد داشت
   به شرط اینکه پشت سیستم مشغول باشید و شما به صورت مستقیم با مشتری ارتباط داشته باشید.
   3-توانایی انجام کار، نحوه ارتباط با مشتری، برخورد مناسب، خلاقیت و … است که باعث می شود مشتری به شما اعتماد نماید و سن شما ملاک مهمی برای انتخاب شدن شما توسط مشتری نیست.
   موفق باشید…

 61. سلام وقتتون بخیر
  خواستم بدونم هزینه هر یک از کار هایی که در کافی نت انجام می شود به صورت جداگانه چقدر است.
  مثلاً برای پرینت چقدر باید از مشتری گرفت؟
  یا برای کپی؟ یا برای وارد سایت شدن و ثبت نام ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 62. با سلام و خسته‌ نباشید ببخشید خواستم ببینم اون درآمد ماهانه که تو مقاله نوشتین بین ۳ تا ۱۰ میلیون به بالا درآمد داره واسه سال ۱۴۰۰ هستش؟! و اگه اینطوره درآمد حداقل الانش ماهی چقدره واسه کافی‌نت؟ باتشکر

  1. درود بر شما
   مقاله در برخی از زمان ها آپدیت محتوایی می شود اما درآمدی که در مقاله ذکر شدخ یک رقم پیشنهادی ست که
   برای سال 1401 است اما مطمئنا حداکثر درآمد یک کافینت در سال جدید بسته به مکان، شرایط، خدمات، گستردگی کار و …
   میتواند چند برابر مبلغ ذکر شده باشد.
   موفق باشید..

 63. سلام خسته نباشید بنده ۳۵ میلیون پول دارم و لب تاب دارم مغازه هم سراغ دارم قبلا کافی نت بود الان مغازه خالی کردم برای یه سری مشکلاتی که دارن میتونم با همون مبلغ کافی نت راه بندازم
  ممنون

 64. سلام من یه مغازه چهل متری دارم میخوام گیم نت بزنم آیا تو همون مغازه کنارش میشه کافی نت هم زد؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله این مورد انجام میشود اما اگر گزارش به اتحادیه برسد ممکن است برای بازرسی به محل صنفی شما سربزند و
   از شما درخواست مجوز جدید بکند
   موفق باشید

 65. درود بر شما ، برای دریافت مجوز از سنین 18 به بالا میشه اقدام کرد ؟ یا محدودیت بیشتری داره؟
  و مجوز های کافی نت آیا با دفاتر پیش خوان یکی هستند؟ ممنون میشم اگه جواب بدین3>

 66. من لیسانس نرم افزار دارم و چند گواهی‌نامه مهارت از فنی حرفه ای.
  میتونم مجوز کافی نت یا .. بگیرم و فقط این مجوز رو اجاره بدم؟

 67. سلام وقت بخیر
  ممنون از مطالب بسیار مفیدتون
  سوال اولم
  برای راه اندازی کافی نت مغازه ای که پیدا میکنیم باید حتما خط تلفن داشته باشه تا بتونیم از اینترنت پرسرعت مخابرات یا غیره استفاده کنیم درست؟؟
  سوال دوم

  محلی که انتخاب میکنیم نزدیک به اداره ها و بانک ها باشه یا تو مناطق پایین شهر یا هردو؟؟

 68. سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون
  دوتا سوال داشتم
  جایی که میخایم اجاره کنیم حتما باید خط تلفن داشته باشه برای اینترنت پرسرعت یا میشه از مودم های همراه استفاده کرد؟؟؟
  سوال دومم
  تو انتخاب جا بیشتر پایین شهر بودن مدنظرمون باشه یا جایی که ادارات و پر رفت و آمد هستن؟؟

  1. درود بر شما
   ملک مورد نظر باید تجاری و دارای کد پستی باشد تا در اتحادیه و دارایی ثبت شود
   مگر اینکه بخواهید بدون مجوز فعالیت داشته باشید.
   موفق باشید

 69. به نظرم خودمونو گول نزنیم
  شغل کافی نت یک شغل در حال انقراض هست و راه اندازیش با وجود اینکه هرکس یک رایانه ای گوشی تلفنی چیزی داره دیگه واقعا الان به صرفه نیست دیگه!
  برای ثبت نام های اینترنتی هم اکثرا خودم مردم ثبت نام میکنن یا میدن به یک فامیلی کسی براشون ثبت نام کنه
  دیگه آسمون به زمین بیاد چی بشه چی بشههه میان کافی نت
  خودم تو فکر راه اندازیش بودم ولی دیگه به نظرم به صرفه نیست با وجود این همه سختی ای که این شغل داره! (این نظر شخصی منه)

  1. سلام بر شما
   صحبت های شما تاحدی درسته اما صفوف طولانی در برخی از کافی نتها حرف شما رو نقض میکنه
   چون هنوزهم بسیاری از افراد به دلیل نداشتن سواد کافی و عدم آشنایی با سامانه ها به کافی نت مراجعه میکنند
   مثلا فردی که مدرک کارشناسی ارشد داره اما برای ثبت نام دکترا بازهم به دفتر مراجعه میکنه
   دلیل اشتباه شما اینه که روحیه خودتون را با بقیه مقایسه میکنید شما به دلیل مسلط بودن به فضای وب کارهاتون رو خودتون انجام میدهید اما شرایط خیلی ها اینطور نیست
   موفق باشید

 70. قیمت اجاره این مغازه ای که گفتن ۵۰م پیش با ماهی ۷میلیون هست. آیا برای شروع به کار توی این‌محل شلوغ
  درآمدی میتونم کسب کنم
  لوازم هم یه لب تاب و یه پی سی
  پرینترسیاه وسفید و سه کاره رنگی و میز و صندلی انتظار هست
  میشه بجای مودم جیبی ایرانسل از همین وایرلس گوشی استفاده کنم ؟ موقتا تا کارم بگیره؟ چون یه مودم معمولی ۳میلیون تومنه
  چیز دیگه ای هم لازمه؟؟

  1. درود بر شما
   اجاره مقداری بالاست اما به شرط پتانسیل خوب مکان (شلوغ بودن محله، پاخور خوب، نداشتن رقیب قدر و …) توصیه میشود و درآمد شما با صبر و حوصله و خلاقیت
   به شرط جذب مشتری بالاتر خواهد بود.
   بله به صورت موقتی میشود اما به علت دائمی بودن کار ممکن است در دراز مدت به گوشی و باتری گوشی آسیب بزند (حداکثر یک ماه استفاده نمایید)
   موفق باشید

 71. سلام. کافی نت رو راه اندازی کردیم. بنظرتون با مشتری هایی ک میان میگن جای دیگه اینقدر هست و چرا شما زیاد هست(نرخ کپی ما طبق عرف کپی با قیمت کمتر از اتحادیه و با توجه به قیمت مغازه های اطراف هست) چجور باید برخورد کرد؟
  خیلی این مورد داره فشار روانی ایجاد میکنه.

  1. سلام و درود
   بله متاسفانه بسیاریس از همکاران خیلی پایین تر از نرخ اتحادیه کار میکنند که اشتباه است
   حتما نرخنامه رو در مغازه نصب کنید و سعی کنید تخفیف جزئی به مشتری بدید و اعلام کنید که کمتر از نرخ خدمات میدهید.
   موفق باشید

 72. سلام من قبلا داخل شهرکی با جمعیت ۴۰۰ نفر کافینت داشتم مجوزشم دارم هنوز ماهانه تو سال نودونه بین ۷تا۹میلیون تومان داشتم اما چون زمینهاش مجوز نداشت مجبور شدم کانکس بخرم گه متاسفانه طوفان بادوباران گرفت وهمه سرمایمو خراب کرد الان میخوام تو شهرستان فعالیت کنم ایا مجوز رو میتونم به شهرستان انتقال بدم یا مجوز جداگانه بگیرم

 73. سلام من ۱۸ سالمه میتونم برای ثبت درخواست مدرک کافی نت اقدام کنم و کافی نت بزنم؟ و حتما مدرک کافی نت برای کافی نت زدن نیازه؟

 74. سلام آقای کرمی خسته نباشید خواستم ببینم میتونم همزمان مجوز کافی نت و کلوپ فیلم به اسم خودم بگیرم یا غیر ممکنه یعنی تو تا کار رو توی یه مغازه انجام بدم خواهش راهنمایی کنین ممنون🙏

  1. سلام و درود
   شما میتونید به اتحادیه محصولات فرهنگی مراجعه کنید و پس از اطمینان از شرایط در سایت مجوزها درخواستتان را ثبت کنید.
   موفق وپیروز باشید

  1. سلام
   برای مغازه ۱۲ متری ، میشه مجوز خدمات اینترنتی گرفت ؟
   و اینکه یه گواهی آموزشی میخوان ، همون مدرک icdl فنی حرفه ای قبوله ؟

   1. سلام بله قبوله و مشکل نداره
    گواهی آموزشی مربوط به اصناف هست که در هر هفته چند روز در تمام استان ها برگزار میشه
    بعضی استان ها هم غیر حضوری برگزار میکنن شما باید در این دوره شرکت کنید و گواهی دوره رو اخذ کنید
    فقط همین گواهی رو میخواد وبس
    موفقو سربلند باشید

    1. سلام
     نرخ نامه واقعی که توی کافی نت ها نصب شده با چیزی که تو سایت اتحادیه هست فرق داره
     مثلا تو کافی نت زده هزینه پرینت 4000 تومن ولی تو سایت اتحادیه برای سال 1402 نرخ پرینت رو زده 500 تومن !!
     این نرخنامه با قیمت های واقعی و بروز رو از کجا میشه تهیه کرد ؟؟

     مورد بعد من میخوام مغازه رو راه اندازی کنم ، دو ماه کار کنم بعد برای مجوز اقدام کنم ، مشکلی پیش نمیاد ؟

    2. سلام و درود بر شما
     نرخ نامه اصلی رو کافینت باید از اتحادیه بگیرید در حال حاضر پرینت تک رو قیمتی بین 3000 تا 4000 در استانهای مختلف دارد
     و همکاران هم این نرخنامه رو باید در معرض دید عموم نصب کنند موردی که شما میفرمایید احتمالا نرخنامه برای حدود 5 سال پیش است
     و در سایت بروز نشده است.
     اقدام اصلی هم همین است ابتدا شما باید کسب و کار رو راه اندازی کنید و محل صنفی رو تدارک ببینید و بعد برای مجوز اقدام کنید
     سعی کنید بین راه اندازی و دریافت مجوز فاصله زیاد نیفته

 75. سلام
  در زمان ثبت نام در سایت هایی که نیاز به پرداخت درون سایت هست ، مثلا خرید کارت سازمان سنجش یا دریافت کد رهگیری ، باید پرداخت هارو جداگونه با کارت مشتری پرداخت کنیم ؟ یا خودمون حساب کنیم بعدا بکشیم رو مبلغ مشتری ؟

  1. سلام بر شما
   هر دو روش در کافینت صورت میگیرد اگر مشتری رمز پویا داره با کارت مشتری پرداخت شه خیلی بهتره
   اگر نداره میتونید با کارت بانکی خود پرداخت کنید و هزینه رو از مشتری بگیرید میتونید میزان کارمزد رو هم از مشتری بگیرید
   برای مبالغ بالا این کار توصیه نمیشود
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبان تلگرام