کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

راه اندازی سوپرمارکت کسب و کاری پر طرفدار

تاسیس سوپر مارکت
سوپر مارکت راه اندازی کنیم یا نه؟ شاید این سوال به ذهن شما هم رسیده باشد و فکر راه اندازی سوپر مارکت چند وقتی ست که در سر شما بد جور می پیچد و شما رو وسوسه کرده مخصوصا زمانی که به برخی سوپری ها و فروشگاه ها سر میزنید و با دیدن مشتری های زیاد و یه حساب سر انگشتی به این کسب و کار بیشتر مطمئن شده و بیش از پیش شما را وسوسه می کند؟ اما داستان از چه قرار است؟
تاسیس سوپر مارکت
فهرست مقاله :

راه اندازی سوپرمارکت

راه اندازی سوپرمارکت(Super Market) یا بقالی(به قول قدیمی ها) هم مانند برخی کسب و کارها برخلاف ظاهرش که کار ساده ای بنظر ی رسد اما مطمئنا پول خوب درآوردن از این صنف اصول دارد و بایستی با چشم باز و حساب شده جلو رفت تا اینکه به موفقیت دست یافت.

که اگر سنجیده عمل نکنیم ما هم به سرنوشت کسانی که سوپرمارکت راه اندازی میکنند اما پس از چند ماه یا چند سال با مقداری ضرر مالی یا از دست دادن مقدار زیادی زمان از این کار منصرف میشوند مبتلا می شویم.

برای ورود به کسب وکار چه چیزهایی رو در نظر بگیریم .

درآمد و میزان سود سوپرمارکت چقدر است؟

اولین چیزی که موقع یک کسب و کار به آن فکر میکنیم سود آن کسب و کار است و هر چه بالاتر باشد لبخند بیشتری را روی لب ما می نشاند که راه اندازی سوپرمارکت هم از این قاعده مستثنی نیست. سود یک سوپرمارکت یا فروشگاه موادغذایی را به طورمیانگین میتوان بین 15 تا 25 درصد در نظر گرفت و بسته به نوع محصول ممکن است متفاوت باشد.

درآمد و سود سوپر مارکت چقدر است

مثلا در فروشگاه سود یک مانند یک آبمیوه ممکن است به 50 درصد هم برسد اما از طرفی سود محصول دیگری مانند روغن فقط در حد 5 درصد باشد. پس ما این درصد را میتوانیم حداقل 15 درصد در نظر بگیریم.

 مثلا  اگر روزی یک سوپرمارکت در آخر شب 4 میلیون تومان دخل میگیرد (این رقم حدودی ست و با توجه به شرایط مختلف ممکن است بالا و پایین شود اما کم نیستند تعداد سوپر مارکت هایی که حتی بیش از این درآمد روزانه دارند اما کم هم نیستند تعداد سوپر مارکت هایی که روزانه زیر 1 میلیون دخل میگیرند.)

اگر برای 4 میلیون حساب کنیم می شود، حداقل 600 و حداکثر 1میلیون سود کرده و به طور میانگین میتوان این رقم را 800  در نظر گرفت که در یک ماه اگر تماما فروشگاه باز باشد تقریبا سود 24 میلیونی را عاید صاحب کسب و کار می کند.

 پس سود کمی نیست و در حال حاضر شاید کمتر شغلی با این درآمد وجود داشته باشد، اما باید در نظر گرفت که این سود زمانی حاصل می شود که ما بتوانیم مشتری خوب جذب کنیم و به این تعداد مشتری برسیم، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مکان مناسب برای راه اندازی سوپرمارکت

یکی از موارد مهم در خصوص هر کسب و کار به خصوص و صد البته سوپری مکان مناسب است.

ممکن است که پول رهن و اجاره مغازه در مناطق مختف شهر به صورت نجومی بالا و پایین شود اما  آیا واقعا راه اندازی سوپرمارکت در یک منطقه گران تضمینی بر فروش خوب شما می باشد؟

خیر . گاها دیده شده که راه اندازی سوپرمارکت در یک منطقه معمولی شهر سود بسیار بالاتری از سوپری بالاشهر داشته است و تعداد مشتری هایش بیشتر است.

مکان مناسب برای سوپرمارکت

به صورت خلاصه میتوان گفت که احتمال گرفتن این کسب و کار در مناطق و محلات شلوغ و با جامعه آماری بالا بیشتر از سایر مناطق است و دلیل ان هم روشن است چرا که هر چه جمعیت بیشتر باشد نیاز بیشتر است و فروش ما هم بیشتر است. ما هم نباید فراموش کرد که مناطق با جامعه آماری خوب نباید طوری باشد که که مردم آن منطقه از لحاظ درآمدی بسیار ضعیف باشند و تماما برای  گرفتن نسیه سراغ شما بیایند.

یا اینکه پر از سوپری های رنگارنگ و فروشگاه های متنوع باشد مطمئنا اگر شما یک مغازه 30 متری کوچک را در کنار یک فروشگاه بزرگ و شیک که کلی هم تخفیف میده بزنید نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.

یک لیست از چند منطقه شهر تهیه کنید و آنها را از لحاظ

 • جمعیت
 • سطح درآمدی
 • نزدیکی به محل زندگی خودتان

بررسی کنید و بهترین منطقه را با تحقیقات میدانی انتخاب نمایید.

سرمایه و هزینه مورد نیاز برای راه اندازی سوپرمارکت

سرمایه مورد نیاز برای این کار وابسته است به میزان گستردگی کار ما، هر چه بخواهیم سوپری ما کامل تر باشد پس سرمایه هم به همان نسبت بالاتر میرود. حداقل سرمایه ای که برای این کار میتوان درنظر گرفت 200 میلیون است. (بدون در نظر گرفتن مکان) که دیگر با این مبلغ بایستی ضروریات در مغازه باشد و قید برخی چیزها رو زد.

این هزینه صرف خرید موارد زیر می شود.

 • یخچال ایستاده ویترینی و بستنی
 • قفسه بندی
 • محصولات
 • ترازو
 • کارتخوان

در ادامه در مورد نحوه ی خرید مناسب تجهیزات صحبت خواهیم کرد.

 نظر ما هم بر این است که در ابتدای راه اندازی سوپر مارکت با حداکثر سرمایه وارد کار نشوید تا بتوانید محیط را به طور کامل بررسی کنید، کنار گذاشتن سرمایه بالا صد میلیون برای محصولات داخل فروشگاهی که هنوز امتحانش را پس نداده است ممکن است خطرناک باشد پس هیچ وقت(در هیچ کاری) بیگدار به آب نزنید که ممکن است غرق شوید.

هزینه و تجهیزات برای راه اندازی سوپر مارکت

با گذر زمان و آشنا شدن با مشتریان و تثبیت برخی مشتریان آنوقت است که بایستی کمی کار خود را گسترش داده و بر اساس نیاز مشتریان اقدام به خرید بیشتر نمایید.

در ابتدای کار نیازی نیست محصولی مانند کنسرو برگ مو یا ترشیجات بسیار متنوع یا هر چیز دیگری که نسبت به محصولات دیگر فروش بسیار کمتری دارد بیاورید این محصولات در مراحل بعدی و پس از تثییت شما بایستی انجام دهید.

چگونگی تهیه اجناس سوپر مارکت

برای تهیه محصولات مناسب شما چند راه دارید:

 • تهیه از بازار کلی فروش های شهر خودتان
 • تهیه از ویزیتور ها و بازاریاب های شرکت های مختلف(شماره ویزیتورها رامیتوانید از همکاران خود در این صنف گیر بیاورید.)
 • تهیه از تولیدی ها و کلی فروشان کلان

زمانی که کار شما گسترده شد و نیروی کار کافی برای اینکار داشتید میتوانید اجناس را از طریق مراجعه به تولیدی یا کارخانه خود دریافت کنید، فقط این را در نظر بگیرید که میزان بار خریداری شده در این حالت باید بالا باشد اما در عوض قیمت تمام شده کمتر ست و شما هم میتوانید محصولات خود را با تخفیف عرضه کنید.

زمان مورد نیاز برای حضور در فروشگاه

شاید یکی از مواردی که تاثیر خوبی روی فروش شما دارد منظم بودن شما در باز کردن و بستن مغازه می باشد.

همیشه برای هر کاری برای خودتان استراتژی داشته باشید و برآن پایبند باشید .

در ابتدای راه اندازی سوپرمارکت سعی کنید به یک جمع بندی درست زمانی برسید، چطور؟؟ توضیح میدهم….

مشتری های اول صبح، مشتری های خاص خودش هست و مشتری های آخر شب هم مشتری های خودش را دارد.

اگر شما دست تنها هستید و نفر دیگری در فروشندگی به شما کمک نمی کند حتما نمیتوانید از ساعت 7 صبح تا 12 شب به صورت یکسره فروشندگی نمایید پس بهترین راهکار این هست که ازمون و خطا بکنید و ببنید در چه زمانی بازدهی فروش شما بیشتر میشود مثلا برای مدتی صبح زود مثلا همان حدود 7 صبح مغازه را باز کنید و برای مدتی هم تا دیر وقت مثلا همان 12 یا 1 شب در مغازه بمانید و ارزیابی نمایید و ببینید مردم آن منطقه در کدام ساعت را برای خرید ترجیح می دهند و مشتری بیشتری دارید.

برای بعد ازظهر ساعت حوالی 2 تا 4 عصر هم تست کنید چون واقعا در برخی مناطق در این ساعت در محل پرنده هم پر نمیزند تا چه برسد به مشتری، پس شما  هم میتوانید از این تایم استفاده کرده و به استراحت بپردازید چرا که شغل سوپرمارکتی بر خلاف ظاهرش از شما انرژی زیادی را خواهد گرفت.

بهترین زمان برای کار در سوپری

پس اگه بخوایم جمع بندی کنیم 3 تا تایم رو شما باید تست کنید.

 • اول صبح
 • بعداز ظهر
 • آخرشب

هر کدام که برای شما منفعت نداشت در آن تایم مشتری نداشتید میتوانید آن زمان را به استراحت خود اختصاص دهید.

این را بدانید که کار کردن بدون استراحت بازدهی شما رو پایین میاره و از لحاظ اخلاقی هم ممکنه رو شما تاثیر خوبی نداشته باشه و دچار تندخویی و عصبانیت های بی مورد با مشتری یا اطرافیان خود شوید پس  به هیچ وجه افراط در کار کردن نداشته باشید.

خلاقیت در سوپرمارکت را جدی بگیرید

داشتن خلاقیت در هر کسب و کاری یکی از عوامل سبقت گرفتن شما از همکارانتان و بالا بردن فروش شماست پس سعی کید که خلاق باشید و با ایده گرفتن از باقی کسب و کارها به مغازه خود رونق ببخشید چند مورد از این خلاقیت ها و نکات مهم در راه اندازی سوپرمارکت را باهم مرور می کنیم که در این راه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

خرید تجهیزات و قفسه بندی

نحوه ی چیدمان محصولات در سوپر مارکت بسیار مهم است هزینه ندارد اما نیاز به خلاقیت دارد که هم به چشم بیاید و مشتری ببیند و هم اینکه زیبایی به مغازه ببخشد، در هنگام راه اندازی سوپرمارکت این نکته را جدی بگیرید تا تبدیل به عدت شود و بتوانید برای چیدن محصولات با خوش سلیقگی عمل نمایید.

در مورد خرید قفسه ها سعی کنید که از نوع کارکرده استفاده کنید و با مرجعه به سایت یا اپلیکیشن دیوار می توانید قفسه مناسب را برای کار خود بیابید.

در مورد یخچال هم همینطور در ابتدا سعی کنید که از سایت دیوار یخچال مناسبی که زیاد کار نکرده باشد و قیمتش طوری باشد که بیارزد را انتخاب نمایید. یخچال را از کسی بخرید که مغازه اش را جمع کرده و مدت کارکرد دقیق آن را بررسی کنید کسی که میگوید یخچال جدید گرفته و قدیمی را میخواهد بفروشد را زیاد جدی نگیرید چون اگر یخچال خوبی بوده عوض نمیکرده .

روی این مورد حساس باشید.

روی مصرف یخچال ها هم حساس باشد سر ماه که میشه با قبض برق نجومی شوکه نشید چون که اشتراک برق مغازه صنعتی بوده و هزینه برق آن نسبت به منزلتان بالاتر است.

در مورد یخچال بستنی هم ابتدا از شرکت هایی مثل میهن پرس و جو کنید یک زمانی یخچال را رایگان به ازای خرید بستنی و مشتری شدن به سوپرمارکت ها باشرایطی هدیه میدادن .

در مورد قفسه های پفک هم از ویزیتور های مختلف سوال نمایید و سفارش بدهید که برای شما قفسه چیپس و پفک بیاورند برخی شرکت های مانند تاپیس، لینا و … این قفسه را در هنگام راه اندازی سوپرمارکت به ازای خرید مشخصی به رایگان به شما میدهند.

💡نکته مهم : وجود مقدار زیادی یخچال مغازه کارکرده در  سایت دیوار یک نشانه از کسب وکارهایی نظیر راه اندازی سوپرمارکت است، که قبلا بعضی ها این راه را رفته اند و در این راه شکست خورده اند پس با جمع آوری اطلاعات مناسب از ضرر کردن در این راه در امان باشید.

یک ایده بسیار جذاب

در هنگام راه اندازی سوپرمارکت میتوانید بیشتر خلاقیت به خرج دهید مثلا: میتوانید به ازای خرید های بالای 100 هزار تومان به مشتری ها یک امتیاز بدهید و در آخر ماه قرعه کشی نمایید و یک برنده آن هم با جایزه ی خرید 200 هزار تومان رایگان از فروشگاه  و یا بن تخفیف50 درصدی بدهید.

خلاقیت در سوپر مارکت

برای عملیاتی کردن این موضوع باید، هر کس که بالای 100 هزار تومان خریداری کرد یک کارت به او بدهید که نام و شماره خود را روی آن بنویسید و داخل صندوق بیندازد تا درآخر ماه قرعه کشی کنید.

در این حالت شما شماره مشتری هایتان را نیز دارید و میتوانید یک کانال یا پیج بزنید و مشتری هایتان را اضافه کنید و محصولات تخفیف خورده خود و اطلاعیه هایتان را به سمع و نظر آنها برسانید.

پس راه اندازی سوپرمارکت و رسیدن به موفقیت یه کم خلاقیت میخواد…

طرح های فروش ویژه

برخی از محصولات در سوپر مارکت ها سود خوبی دارند  مانند آبمیوه ها، کنسرو ماهی، برخی از رب ها و کنسروها

برخی از مواد شوینده، چای و… از این محصولات میتوانید برای جذب مشتری استفاده نمایید وآن ها را با تخفیف عرضه نمایید.

یکی از علت گرایش مردم به فروشگاه های بزرگ همین تخفیف هاست چرا که آنها فهمیده اند که در محصولات پرسود به مشتری تخفیف بدهند اما مشتری جذب کنند و مشتری هم در عوض تمام نیازهای روزمره خود را از آنها خریداری میکند.

تخفیف مناسب در شغل سوپرمارکت

یک فروشگاه روی محصولی مثل روغن سرخ کردنی به هیچ وجه تخفیف نمی دهد اما روی چای به راحتی تخفیف میدهد پس شما هم همین کار را کنید و به مشتری ها بگویید که چه اجناسی تخفیف دارند.

یعنی اینکه با اتیکت مناسب و درشت قیمت اصلی و قیمت تخفیف خورده را بزنید و در جاهای مختلف و مناسب نصب کنید تا مشتری ها متوجه تخفیف ها شما شوند.

رعایت موارد امنیتی در هایپر مارکت

در هنگام راه اندازی سوپرمارکت یا هایپر ماکت هم مانند سایر مشاغل بایستی موارد امنیتی را جدی بگیریم تا کمتر دچار ضرر و زیان شویم، مهمترین موارد امنیتی در این شغل موارد زیر می باشد.

1- استفاده از دوربین مداربسته در سوپر مارکت

در داخل مغازه حتی الامکان از دوربین مداربسته استفاده نمایید تا هم در موارد احتمالی بتوانید از فیلم های آن استفاده کنید و هم باعث بازدارندگی می شود.

2- نسیه دادن ممنوع مگر…

در ابتدای راه اندازی سوپرمارکت برای گرفتن نسیه سراغ شما می آیند یا اینکه مقداری زیادی از شما خرید میکنند و در کارت آنها پول کافی وجود ندارد بسیار هوشیار باشید در صورت شناخت نداشتن و ندانستن آدرس به هیچ وجه قبول نکنید.

جمع نسیه های تسویه نشده برخی از مغازه داران در آخر سال رقم میلیونی میشود که این یعنی اعتماد بیش از حد.

اما پس از مدتی که شناخت نسبت به مشتری ها پیدا کردید و مطمئن شدید موردی ندارد اما حتما و حتما در دفتری محصولات خریداری شده و قیمت را ثبت کنید.

3- چیدمان محصولات مغازه

در هنگام راه اندازی سوپرمارکت محصولات مغازه را طوری بچینید که احتمال دستبرد از شما حداقل شود، مکان هایی از مغازه که مشتری دسترسی دارد برای اجناس بزرگتر یا اجناسی که باز و فله هستند قرار دهید و از قرار دادن اجناس کوچ و گران در دم دست خودداری کنید.

چیدمان محصولات سوپرمارکت

داشتن اخلاق و برخورد مناسب با مشتری

در برخورد با مشتری همواره گشاده رو باشید و با لبخند از آنها میزبانی کنید و در مورد سائل روزمره و عمومی مانند مشکلات اقتصادی، شکلات محل و … صحبت کنید تا آنها را بتوانید به عنوان مشتری ثابت جذب کنید.

اما اصلا وارد مبحث شخصی زندگی طرف مانند شغل و میزان درآمد مشتری ها نشوید که تاثیر منفی دارد و یا اینکه در مورد مسائل سیاسی صحبت نکنید چرا که شاید او نظر متفاوتی داشته باشد و او را از دست بدهید.

رعایت انصاف در فروش

برای راه اندازی سوپرمارکت این را درنظر بگیرید که، داشتن انصاف یکی از موارد فروش بالای شماست، اگر به سوپر مارکت شما برچسب گران فروشی بخورد به این سادگی قابل حل نیست.

پس گران فروشی و کم فروشی و فروش محصولات بی کیفیت را از کسب و کار خود حذف کنید.

مرتب و کامل بودن مغازه

مرتب و تمیز بودن مغازه و خود شما یکی از عوامل جذب مشتری می باشد؛ پس در هنگام راه اندازی سوپرمارکت هم به نظافت مغازه و نحوه ی چیدمان صحیحی اهمیت دهید و هم وضع ظاهری و پوشش شما بایستی مناسب و تمیز باشد.

همچنین سعی کنید که به مرور مغازه شما از تنوع محصولات کامل باشد و مشتری شما بخاطر نداشتن محصولی از سوپری شما برنگردد و به مغازه دیگری برود.

نور مناسب و کافی محل کار

داشتن نور کافی و ترکیب نوری مناسب در دیده شدن محصولات تاثیر مثبتی دارد پس سعی نمایید از ترکیب نور آفتاب و مهتابی مناسب استفاده نمایید و در جای مناسب در صورت امکان از ریسه رنگی به صورت نور مخفی استفاده کنید.

نام مناسب برای راه اندازی سوپرمارکت

قبل از اینکه شروع به راه اندازی سوپرمارکت بکنید حتما یک نام مناسب برای این کسب و کار انتخاب نمایید تا به راحتی روی زبان ها بیفتند و مثلا سوپر مارکت زیتون رو همه به عنوان یه سوپری خوب بشناسد.

برای انتخاب نام مناسب میتوانید مقاله انتخاب نام مناسب برای کسب و کار خودتان را مطالعه نمایید که پیشنهادهای جذابی برایتان خواهد داشت.

راه اندازی سوپر مارکت اینترنتی

برای راه اندازی سوپرمارکت اینترنتی شما نیاز به طراحی یک سایت و قرار دادن محصولات مغازه خود درآن هستید که مشتری ها با مراجعه به سایت محصولات را ببینند و انتخاب کنند و خرید بزنند و سپس پیک شما محصولات را برای آدرس خواسته شده ارسال نماید.

راه اندازی سوپر مارکت اینترنتی

هزینه راه اندازی چنین سایتی حدود 5 میلیون تومان می شود . در این حالت شما به یک پیک نیز احتیاج دارید.

اما سوال این است که آیا جنین کاری را انجام بدهیم ؟

در بسیاری از موارد این هزینه کردن نتیجه نداده است. به چند دلیل

 • برای قرار دادن محصولات و بروز کردن قیمت ها در سایت و بسته بندی کردن محصولا سفرش داده شده نیاز به یک نیرو دارید چرا که خودتان درگیر فروش حضوری هستید
 • برای ارسال محصولات هم نیازبه یک پیک دارید و این یعنی هزینه
 • مشتری های که میخواهند اینترنتی کالا سفراش دهند به دلایل مختلف فروشگاههای بزرگی مانند اکالا یا شهروند و … را برای این کار انتخاب میکنند نه شما چرا که محصلات آنها تنوع بیشتری و برای یک محصول مثل سس کچاپ ده ها انتخاب دارند در حالی که در سوپری شما تنها 2 برند موجود است ، تخفیف های بیشتری شامل حال آنها می شود و شما نمیتوانید به اندازه فروشگاه های بزرگ به آنها تخفیف بدهید.

پس بنظر من رقابت با فروشگاه های اینترنتی موجود کار بسیار دشواری ست مگر اینکه خود را رقیب آنها بدانید و توان هزینه کردن بالا را داشته باشید.

مزایا و معایب شغل سوپرمارکت:

مزایا

 • سود مناسب
 • بازار همیشگی
 • برگشت سرمایه مناسب
 • عدم دور ریز بودن محصولات(تاریخ انقضا در محصولات زمان خوبی دارد بر عکس میوه فروشی)
 • در اختیار خود بودن

معایب

 • زمان کاری بالا
 • ایستادن زیاد و درد های موضعی(از کترین زمان ها استفاده کنید و بنشینید تا به زانوهایتان فشار نیاید)
 • انتظار مردم برای نسیه دادن اجناس
 • گاها جابجایی سنگین وجود دارد مانند کیسه های برنج و حبوبات و…
 • تعداد زیاد سوپر مارکت در اکثر مناطق

لیست محصولات سوپرمارکت

در هنگام راه اندازی سوپرمارکت این سوال به ذهن شما میرسد که حالا چه محصولاتی را خرداری کنم و در مغازه بچینم.

لیست محصولات سوپرمارکت

جواب این سوال ساده است. شما باید تمام مواد خوردنی هایی ها ولوازم ضروری و پر استفاده که مورد نیاز انسان است را بر اساس اولویت و ضرورت در سبد خرید خود جای دهید.مانند:

 • انواع روغن خوراکی
 • انواع قند وشکر و نبات
 • ادویه جات
 • کنسروهای متنوع و رب
 • چیپس و پفک و تنقلات
 • انواع سس مایونز و کچاپ و فلفل و…
 • برنج، گندم، حبوبات
 • کیک و کلوچه و بیسکوئیت
 • انواع آبمیوه
 • نوشابه در سایزها و مارک های مختلف
 • شیر و پنیر و کره و خامه
 • انواع پاک کنندهای لباس و ظروف
 • انواع شامپو و مایع دستشویی
 • سوسیس و کالباس
 • شکلات
 • آبلیمو، چای، قهوه
 • گلاب و عرقیات ضروری
 • شربت
 • چسب های مختلف
 • لوازم التحریر
 • لوازم ضروری الکتریکی مانند لامپ
 • خرما و عسل
 • ماکارونی و سویا
 • انواع نایلون، دستکش، دستمال کاغذی
 • و هر آنچه که فکر می کنید وجودش در مغازه شما ضروریست و مشتری ها از شما میخواهند.

جمع بندی:

در این مقاله در مورد راه اندازی سوپرمارکت و درآمد ها ومشکلات و مزایای این شغل پرطرفدار صحبت شد، اگر قصد ورود به این کسب و کار را دارید مطمئنا ورود دقیق و حساب شده همراه خلاقیت موجب موفقیت شما در این راه خواهد شد. در صورت داشتن تجربه مناسب و پیشنهادی نظر خود را برای ما ارسال نمایید.

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

38 پاسخ

 1. سلام من یه خانم هستم وحدود ۶سال دریک سوپری موادغذایی کوچک کارکردم
  والان میخواهم یه سوپری کوچک بزنم وسرمایه ام ۷۰میلیون است مغازه ازخودم ندارم
  ولی جاده یه مغازه اجاره ی است میخواهم آنجا یه سوپری کوچک بزنم ودرکنار مغازه یه صبحانه مختصر هم که راننده های ماشین سنگین از جاده رد میشوند بدهم به نظر شما موفق میشوم توکارم

  1. سلام وقت بخیر
   با اطلاعات داده شده شما نمی توان پاسخ دقیق سوال رو داد، اما در کنار فکر کردن به شغل مد نظر خود به این موضوع نیز فکر کنید
   با سرمایه های کم مثل همین مبلغی که گفتید میتونید وارد مشاغل دیگه ای بشید که خیلی ساده تر و شاید هم پرسود تر از موردی
   باشد که مد نظر شماست، حتما بیشتر مطالعه و تحقیق کنید.
   موفق باشید

 2. بنام خدا
  دم شما گرم چقدر مفید و کامل و دلسوزانه بود. واقعا برای کسی که تجربه نداره مقاله بسیار راهگشا و ارزنده است. خدا خیرتون بده

  1. سلام بر شما
   تشکر به خاطر نظر ارزنده شما، خوشحالیم که مقاله شغل سوپرمارکت مورد توجه قرار گرفته است.
   موفق باشید

 3. سلام و خسته نباشید. من ۱ سوال داشتم. من یک هایپر مارکت پیدا کردم که واگذار میکند به مبلغ ۶۰۰ میلیون . ۱۰۰ متر است ، انبار دارد ، یخجال و… دارد ، رفت و امد زیاد است فقط سوپر مارکت دور بر ان مقازه زیاد است نظر شما رو میخواستم

  1. صد درود بر شما
   با توجه به شرایط میتواند مناسب باشد یا نه؟ شرایط واگذاری چگونه است با اجناس بدون اجناس، میزان تجهیزات
   پتانسیل منطقه، میزان مشتری ثابت و …
   باید اطلاعات دقیقی از محل، میزان فروش و شرایط واگذاری به دست بیاورید و سپس تصمیمی بگیرید.
   یک سوپر مارکت ممکن است روزانه 15 میلیون (سود تقریبا 1700) و دیگری روزانه 1.5 میلیون(سود تقریبی 170) دخل بگیرد
   در حالت اول درآمد ماهانه 50 میلیون می شود که درآمد خوبی برای سوپر مارکت است و در دومی 5 میلیون می شود که اصلا خوب نیست
   پس بسته به شرایط میتواند مناسب یا نا مناسب باشد.
   موفق و سربلند باشید…

 4. سلام و عرض ادب
  بنده ی مغازه دارم حدودا هفتاد متر با چه میزان سرمایه میشه اقدام به تاسیس کرد ؟!

  1. سلام بر شما
   با توجه به بالا بودن متراژ مغازه حداقل سرمایه ای که بتوانید سوپر مارکت متوسط را راه اندازی نمایید
   به 150 میلیون سرمایه نیاز دارید که 50 میلیون آن صرف خرید تجهیزات کارکرده میشود و با باقی پول بایستی
   محصول و جنس برای سوپر مارکت تهیه نمایید. اما این را در نظر بگیرید که مقادیر اجناس شما بالا نمی باشد و
   نیاز است که تقریبا هر 10 روز یکبار اجناس فروخته شده شارژ شوند.
   موفق باشید…

 5. سلام اگر یه مغازه نسبتا بزرگ داشته باشیم و سرمایه خرید جنس نداشته باشیم میشه نمایندگی افق کوروش و جانبو و امثالهم رو گرفت ؟

  1. سلام بر شما
   بله می توانید برای گرفتن نمایندگی اقدام نمایید فقط بایستی شرایط مد نظر شرکت را داشته باشید
   هم خود شما (مثلا تحصیلات، جواز کسب و …) و هم ملک شما (مثلا در جای پر تراکم، متراژ بالای 150 متر، سقف بلند و …)
   موفق باشید..

  1. سلام
   بله اگر مشکلی بابت اجاره و رهن مکان نداشته باشید، با این سرمایه می توانید اقدام به تاسیس سوپر مارکت
   متوسطی نمایید و تجهیزات لازم و محصولات مورد نیاز تقریبا تکمیلی را خریداری نمایید.
   موفق باشید…

  1. میوه فروشی سرمایه کمتری احتیاج داره اما تعداد میوه فروشی ها و وانت هایی که میوه می‌فروشند در سطح شهر خیلی زیاده، در ضمن دور ریز خیلی زیادی هم داره

  2. درود و سلام بر شما
   بله میوه فروشی هزینه راه اندازی پایینری نسبت به سوپر مارکت دارد اما سختی ها خاص خودش را نیز دارد که
   در مقاله شغل میوه فروشی به سوال میوه فروشی بهتر است یا سوپر مارکت پاسخ دقیقی داده شده است.
   https://kanesh.org/openning-fruit-shop/

  3. سلام و احترام
   با توجه به رشد بیش از حد فروشگاه های زنجیره ای
   و تخفیف های گوناگون
   ایا ایجاد سوپر مارکت در موقعیت کنونی به صرفه هست
   و چه مقدار سرمایه نیاز هست

  4. درود بی نهایت
   نکته شما کالا صحیح است ایجاد فروشگاه های متنوع تاثیر زیادی در شغل سوپرمارکت ها گذاشته است.
   اما به این معنی نیست که عمر این کسب و کار به سر آمده باشد و هنوزم تعداد زیادی سوپر مارکت در محله های
   مختلف وجود دارد که واقعا درآمد بسیار مطلوبی دارند.
   به 3 نکته مهم دقت کنید: 1- جایابی مناسب (آن منطقه به اقیانوس قرمز تبدیل نشده باشد و کشش داشته باشد)
   2- خلاقیت در تبلیغ و فروش 3- اخلاق و برخورد مناسب
   با این سه مورد تا حد زیادی میتوانید در راه اندازی سوپر مارکت موفق بود.

 6. سلام من میخواهم هایپربزنم آیاباس مایه 500الی600میلیون میشه شروع کردو آمدماهانه بااین سرمایه چقدره

  1. درود بر شما
   بله با این مقدار سرمایه میتوانید یه هایپر نسبتا تکمیلی راه اندازی نمایید
   اگر مکانی که انتخاب می کنید پتانسل خوبی داشته باشد و بتوانید فروش روزانه خود را بالا ببرید درآمد خوبی نصیبتان خواهد شد
   در سوپر مارکت سود حدود 15 تا 20 درصد است که اگر مثلا فروش شما روزانه به 10 میلیون برسد چیزی حدود 1.5 میلیون آن سود خواهد بود
   بایستی تمام تمرکز شما روی جذب مشتری و افزایش فروش باشد.
   موفق باشید…

 7. سلام میخواهم سوپر مارکت بزنم ولی سرمایه ندارم مکان دارم ولی سرمایه ندارم که اجناسم روبخرم

  1. سلام عبدالحسین
   در شرایط فعلی جامعه گرفتن وام بسیار توجیه پذیر است و می توانید بخشی از سرمایه اولیه رو با وام
   تهیه نمایید.
   موفق باشید…

  2. سوپر مارکت رو شریکی با دوست و آشنا شروع کنید

  1. سلام علی جان
   امیدوارم شماهم در کارتان موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *