کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

راه اندازی ابزار فروشی | ترفند سود میلیونی

راه اندازی ابزار فروشی
اگر شما هم مانند من عاشق کسب و کار باشید و همواره در حال تحقیق و بررسی شغل های مختلف و یا به دنبال شغل مناسبی برای کسب روزی باشید مطمئنا با دیدن فروشگاه لوازم ساختمانی شما هم به فکر راه اندازی مغازه ابزار فروشی خواهید افتاد اما حتما ذهن شما پر از سوالات گوناگون مثل سرمایه مورد نیاز یا سود این کار و ترفند های موجود در شغل ابزار فروشی هست که با هم به تمام آنان خواهیم پرداخت. پس با ما باشید...
راه اندازی ابزار فروشی
فهرست مقاله :

شغل ابزار فروشی خوبه ؟

راه اندازی ابزار فروشی یکی از فکرهایی ست که در حوزه کسب و کار به ذهن ما میرسد و میخواهیم بدانیم که آیا میتوان به ابزار فروشی به عنوان یک شغل خوب نگاه کرد و سود خوبی  هم به دست آورد.

راه اندازی مغازه ابزار فروشی و یراق آلات

اگر دقت کرده باشید مغازه ابزار فروشی و یراق آلات یکی از کسب و کارهایی ست که طی چند سال اخیر(حدود 6-7 سال اخیر) بسیار مطرح شده است و در هر محل حداقل 4 مورد ابزار فروشی شیک و ترتمیز میبینیم که مطمئنا خود ما هم برای بر طرف کردن نیازهایمان بسیار به آنجا سر زده ایم.

قبلا برای خرید هر ابزاری باید به مرکز خرید ابزار(مثلا حسن آباد تهران) میرفتی اما امروزه با وجود فروشگاه های لوازم ساختمانی در هر محل کار برای ما ساده شده است و این فکر را در ذهن ما می پروراند که شاید سود راه اندازی ابزار فروشی بالاست که این همه طالب داره، پس ما هم وارد این شغل شویم.

درصد سود ابزار فروشی

یکی از سوالات اصلی همه ما در هنگام راه اندازی ابزار فروشی یا مغازه تاسیسات یا فروشگاه لوازم ساختمانی یا هر اسم دیگر که در سردر مغازه های مختلف می بینیم این است که درصد سود یا درآمد ماهیانه این شغل چقدر است؟

اگر بخواهم یک رقم دقیق را برای میزان درآمد ماهیانه ابزار فروشی خدمت شما بگویم مطمئنا عدد دقیقی در نمیاید و دارای تلورانس زیادی خواهد بود.

درصد سود ابزار فروشی

یک فروشگاه لوازم ساختمانی با توجه به میزان گستردگی و اجناس مختلف مطمئنا سود های مختلفی را تجربه خواهند کرد به عنوان مثال فروش لوازم سنگین و برقی با قیمت بالا مثل یک دریل یا سشوار صنعتی شاید حدود 10 درصد سود داشته باشد اما با فروش یک سشوار با قیمت 1 میلیون تومان 100 هزار تومان سود نصیب ما خواهد شد که رقم خوبی ست هر چند درصد پایینی داشته باشد.

 اما ممکن است فروش اجناس کوچک و سبک مثل یک پیچ و مهره برای شما 100 درصد یا بیشتر سود داشته باشد مثلا یک پیچ و مهره را به قیمت 500 تومان بفروشید در حالی که قیمت خرید آن به صورت کلی کمتر از 200 تومان باشد که چیزی حدود 150 درصد سود عاید شما میشود.

یا فروش یک دستکش کار به قیمت 10 هزار تومان حدود 2 تا 3 هزار تومان برای شما سود دارد که چیزی حدود 30 درصد میشود.

پس به طور خلاصه میتوان گفت که راه اندازی مغازه ابزار فروشی میتواند سود خوبی داشته باشد و بعضا در جزو مشاغل پردرآمد در ایران شناخته میشود، هنر ما در اینجا این است که بتوانیم مشتری خوبی جذب کنیم و با فروش خوب درآمدهای خوبی (بالای ده میلیون در ماه) کسب نماییم.

در این مقاله تمام سعی براین بود تا با ایده های خلاقانه بتوانیم فروشمان را در یک ابزار فروشی بالا ببریم و درآمد ماهیانه خوبی کسب کنیم.

راهنمای راه اندازی مغازه ابزار فروشی

برای موفقیت در راه اندازی مغازه ابزار فروشی و یراق آلات باید به چند نکته مهم توجه کنیم تا بتوانیم روز به روز درآمد ماهیانه خودمان را ارتقاء بدهیم.

مهمترین موارد برای جذب مشتری فوق العاده را برایتان لیست کرده ام و هر کدام را به تنهایی برایتان توضیح خواهیم داد.

 • انتخاب مکان مناسب برای مغازه تاسیسات
 • تبلیغات و بازاریابی
 • دکوراسیون مناسب
 • خرید درست محصولات

انتخاب مغازه مناسب برای فروشگاه لوازم ساختمانی

شما برای انتخاب مکان دو راه دارید یا اینکه بخواهید با بازار اصلی ابزار فروشان بروید و دنبال یک مغازه یا فروشگاه مناسب باشید که هم سرمایه قابل توجهی میخواهد و هم اینکه هزینه های شما ثل اجاره مکان بالا میرود پس بهتر است راه دوم را انتخاب کنید که راه اندازی مغازه ابزار فروشی در محل یا مناطق دیگر است که اکثر مخاطبان ما هم به دنبال همین مورد می باشند.

بهترین مغازه برای تاسیس فروشگاه لوازم ساختمانی

چند محل را برای خود با اولویت های زیر لیست کنید:

 1. میزان جمعیت و شلوغی محل
 2. تعداد ابزار فروشان
 3. میزان اجاره بها
 4. اندازه و مساحت مغازه
 5. میزان مسافت تا محل زندگی

بر اساس 4 فاکتور بالا باید به دنبال یک مغازه عالی بگرید به طوری که مغازه ای که قرار است انتخاب کنید در یک محل شلوغ و یا شاهراه ها (مانند نزدیک میدان، چهارراه) باشد و پاخور خوبی داشته باشد و ابزار فروشان زیادی در آنجا نباشد که فضای رقابتی شدیدی را برای شما بوجود بیاورد.

میزان اجاره آن هم معقول بوده و مساحت مکان انتخابی هم طوری نباشد که بعدها برای گسترش کسب و کارتان به مشکل بخورید چرا که ابزار فروشی از جمله شغل هایی ست که محصولات بزرگ را نیز شامل میشود و در آخر هم فاصله تا محل زندگیتان طوری نباشد که مجبور باشید روزانه زمان زیادی را داخل راه باشید که انرژی زیادی را از شما بگیرد.

پس باتوجه  به پنج ملاک مهم بالا سعی کنید محل خوبی را برای راه اندازی مغازه ابزار فروشی دست و پا نمایید.

 تبلیغات و بازاریابی در فروشگاه لوازم ساختمانی

در ابتدای راه اندازی ابزار فروشی سعی کنید با افراد و مشاغل مرتبط ارتباط خوبی بگیرید، شاید ابزار فروشی جزو معدود شغل هایی باشد که با همه صنف ها ارتباط دارد با لوله کارها، برق کارها، تاسیسات، رنگ کارها، خانه دار ها و تقریبا همه شغل ها طوری با ابزار فروشی ارتباط دارند.

وظیفه اصلی شما این است که علاوه براین که به افراد معمولی که برای خرید میخ و پیخ  واشر یا شلنگ  و یا شیر خدمت رائه کنید بیش از آن باید هوای افرادی را داشته باشید که در کسب و کارهای مرتبط با شما باشند شا فقط اگر بتوانید با 5 تا نقاش ارتباط برقرار کنید.

ماهیانه چندین سفارش رنگ و تینر و بتونه و سنباده   وسایر ابزار نقاش ها را خواهید شد که سود آن ماهیانه رقم بسیار بالایی میشود.

اگر حالا با چند برقکار و تاسیساتی و جوشکار و … ارتباط بگیرید شما دیگر وقت سر خاراندن نخواخید داشت

حتما میپرسید چطور ارتباط بگیریم؟ خب این بستگی به میزان خلاقیت شما دارد اما من هم چند مورد را هم من برایتان میگویم.

بهترین راه گذاشتن طرح های ویژه فروش است.

طرح های ویژه فروش ابزار و یراق آلات

کافی ست مقداری از سود خودتان را در ابتدای راه اندازی ابزار فروشی برای جذب مشتری کم کنید و هر یکی دو ماه یکبار یک طرح فروش ویژه بگذارید مثلا طرح فروش وِیژه رنگ با 20 درصد تخفیف

طرح فروش ویژه برای راه اندازی مغازه تاسیسات

روی مغازه خودتان میزان تخفیف و طرح فروش ویژه را بزنید و داخل برنامه دیوار هم بگذارید که رایگان است اگر هم خواستید هزینه کنید مقداری تراکت چاپ کنید و یا در فضای مجازی مانند کانال تلگرامی مختص شهرتان تبلیغ بگذارید  

از نتایج فوق العاده شگفت زده خواهید شد.

میتوانید برای نتیجه بهتر کانال تلگرامی و یک پیج اینستاگرام هم داشته باشید که هم محصولات خودتان را معرفی کنید و هم طرح های فروش ویژه را اعلام نمایید.

برای جذب افراد هم میتوانید از ویدئو های کاربردی و مناسب حوزه کاریتان استفاده نمایید مانند استفاده از ابزارهای مختلف یا معرفی بهترین ابزارها و … مانند کلیپ زیر

تعمیرات ساده شیر آلات را بیاموزید

حتما برای تعوض واشر شیر و عوض کردن مغزی آن به شما مراجعه میکنند حتما بایستی این موارد را بلد باشید تا بتوانید از آن هم کسب درآمد کنید.

یا مهارت هایی مانند قلاویز و حدیده کاری هم میتواند در کسب و کارتان به دردتان بخورد.

بیشتر بخوانیم!!! آموزش 0 تا 100 راه اندازی بوتیک زنانه

دکوراسیون مناسب مغازه تاسیسات

 برای راه اندازی ابزار فروشی خود زمان بگذارید و مغازه شیک و منظم بچینید، در ابتدای راه نیازی نیست که حتما با تابلو ها و قفسه و میز شیک کلی خود را به خرج بیندازید کافیست خلاق باشید و کم کم با سودتان به ظاهر و باقی چیزها هم برسید.

خرید محصولات از مکان مناسب

برای خرید محصولات ابزار فروشی خود بایستی به عمده فروشان و نمایندگی های شهر خود مراجعه کنید یک ابزار فروش زرنگ میداند که برای موفقیت بهتر و سود بیشتر باید حداقل از 10 مکان مختلف اجاس خود را تهیه کند چرا که در بازار هر کدام از فروشگاه های عمده فروش تمرکز خود را روی چند محصول گذاشته اند.

مثلا یکی به صورت تخصصی روی شیرآلات کار میکند و دیگری مرکز فروش عمده ابزار سبک مثل پیچ گوشتی و انبر دست و ودیگر عمده فروش پیچ و مهره  و رول پلاک است پس حواستان باشد در ابتدای راه اندازی ابزار فروشی گول نخورید و خوب جستجو کنید.

در مواردی که میخواهید اجناس زیادی خریداری کنید میتوانید با کارخانه ها و کارگاه ها مستقیما ارتباط بگیرید البته این در حالتی ست که کار شما گسترش یافته است مثلا به صورت مستقیم از کارخانه رنگ خریداری کنید یا اینکه پوشال کولر را بدون واطه خریداری کنید.

پس از مدتی با تلفن به راحتی برای شما بار یفرستند و نیازی به گذاشتن زمان نیاز برای خرید و تکمیل اجناس نخواهید داشت.

لیست اجناس مغازه ابزار فروشی

مغازه ابزار فروشی از جمله شغل هایی ست که تنوع محصول بسیار بالایی دارد و شاید در حد یک سوپر مارکت گاها اجناس مختلفی در یک فروشگاه لوازم ساختمانی یافت شود. در زیر لیست اجناس مغازه ابزار فروشی را برایتان آورده ایم هر چند ممکن است بسیار بیشتر از این ها باشد.

لیست اجناس مغازه ابزار فروشی

 1. پیچ و مهره و رول پلاک در سایزهای مختلف
 2. میخ، رول بولت
 3. شیر آلات و اتصالات مختلف(ساده، اهرمی، گازی، پلاستیکی)
 4. کفشور و شلنگ
 5. واشر و مغزی شیرهای مختلف
 6. انواع بست
 7. لوله بخاری و آبگرمکن و اتصالات
 8. دستکش کار
 9. انبردست، سیم چین، دم باریک و …
 10. انواع آچار مثل رینگی، فرانسه، انبرقفلی
 11. وسایل نقاشی مانند فرچه، رنگ، سنباده،بتونه، تینر
 12. وسایل تاسیسات ساختمانی مانند انواع لوله سردو و گرم و اتصالات
 13. وسایل برقکار مانند سیم و چسب برق و …
 14. ابزار کشاورزی مانند بیل
 15. ابزار ساختمانی مانند استانبولی، فرغون، تراز، متر و …
 16. ابزار برقی مانند دریل، هویه، سشوار صنعتی، تراز لیزری و …
 17. جارو دسته دار و طی
 18. لوله های فاضلاب و پولیکا
 19. انواع قفل درب
 20. انواع پوشال و ایزوگام و …

اگر بخواهیم لیست اجناس ابزار فروشی را کامل کنیم مطمئنا اگر تعداد از 1000 عدد هم فراتر رود بازهم این لیست اجناس جایی برای اضافه کردن دارد.

بایستی ما با توجه به شرایط و میزان سرمایه خودمان و تقاضا اجناس را هنگام راه اندازی ابزار فروشی تهیه کنیم.

هزینه راه اندازی ابزار فروشی

یکی از مهمترین موضوعات در هر کسب و کاری سرمایه لازم برای ورود به آن کسب و کار می باشد، ابزار فروشی هم طبق مطالب گفته شده در بالا جزو شغل هایی هست که نمیتوان هزینه راه اندازی ثابتی را برای آن در نظر گرفت.

سرمایه لازم و هزینه لازم برای راه اندازی ابزار فروشی

اگر بخواهیم حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی ابزار فروشی را خدمتتان عرض کنم حدود 150 میلیون است (بدون هزینه اجاره مکان و با صرفه جویی حداکثری)، که 30 میلیون از این مبلغ صرف خرید میز و قفسه و کارتخوان و پروانه کسب و تابلو میشود و با 120 میلیون باقی بایستی اجناس مورد نیاز وضروری برای راه اندازی ابزار فروشی را تهیه کنید.

💡2 نکته مهم:

1_ در ابتدای کار نیاز نیست که حتما میز و دکور گران قیمت تهیه کنید با کمی چرخ زدن در دیوار میتوانید با هزینه پایین میز و صندلی وقفسه مناسب و تمیز گیر بیاورید.

2_ در زمان راه اندازی مغازه لوازم ساختمانی و یراق آلات حتما ابتدا اجناس ضروری را تهیه کنید مخصوصا اگر سرمایه شما کم است همان 120 میلیون اگر بخواهید در ابتدا لوازم برقی مثل دریل و فرز و … بیاورید فقط یک قفسه از مغازه تان پر میشود پس باید برید سراغ مواد مصرفی ضروری که فروش بالایی دارند و قیمت کمتری دارند.

بعدا با سود کردن های بیشتر میتوانید نیی از سودتان را جهت گسترش ابزار فروشی خود کنار بگذارید.

پیشنهاد ویژه: اصول راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

پروانه کسب برای راه اندازی ابزار فروشی

برای راه اندازی ابزار فروشی لازم از مانند شغل های دیگر پروانه کسب یا مجوز فعالیت را دریافت نمایید.

دریافت مجوز ابزار فروشی

برای اینکار با مراجعه به اتحادیه ابزار فروشان استان خودتان میتوانید درخواست خود را ثبت کنید و یک سری مدارک مانند عکس و فتوکپی مدارک هویتی و اجاره نامه محل کسب و … را از شما میگیرند و پس از طی مراحل قانونی و هزینه جزیی میتوانید صاحب مجوز ابزار فروشی شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت اینترنتی اتحادیه ابزار فروشان استان خودتان مراجعه نمایید و اگر سایت نداشتند حضوری مراجعه کنید و ریز مدارک و شرایط را جویا شوید.

اتحادیه ابزار فروشان تهران در خیابان امام خمینی روبروی مسجد مقدس مجد واقع شده است.

اتحادیه ابزار فروشان تهران

نظرات در مورد ابزار فروشی

 مطمئنا نظرات مختلفی برای راه اندازی ابزار فروشی وجود دارد که آیا وارد این عرصه بشوم یا نه؟

 

برخی ها مشکلات و سختی هایی را برای شغل ابزار فروشی بیان میکنند مثل اینکه باید صبح زود در مغازه را باز کنید تا به افرادی که سرکارشان میروند و ابزار نیاز دارند خدمت رسانی کنید.

ما هم سعی کردیم چند نمونه از معایب و مزایای شغل ابزار فروشی را بیان کنیم تا بهتر تصمیم بگیرید.

مزایای ابزار فروشی

معایب ابزار فروشی

نیاز بالای مردم و مشتری خوب

مغازه نسبتا بزرگ

بدون تاریخ بودن اغلب اجناس

محصولات متنوع

در بعضی مناطق بکر است(عدم وجود)

سرمایه نسبتا بالا

سود خوب و…

شروع کار در صبح زود و …

اگر شما هم راجع به راه اندازی ابزار فروشی یا فروشگاه تاسیسات و لوازم ساختمانی نظری، سوالی و یا تجربه ای داشتید حتما با ما در میان بگذارید تا چراغ راه برای دوستانمان باشد.

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

51 پاسخ

 1. سلام حالتون خوبه سلامتین ببخشید من ۳۰۰میلیون سرمایه دارم و یه باب مغازه کم هم برای ابزار فروشی مناسبه هم لوازم یدکی خودرو و توی هر دو زمینه تجربه دارم به نظرتون کدام یکی رو انتخاب کنم

  1. درود بر شما
   برای پاسخ به این سوال موارد متعددی را باید در نظر گرفت اما به طور کلی اگر مکان مناسب هر دو شغل رو داشته باشید پیشنهاد ما لوازم یدکی ست
   که میزان تقاضا و بازار آن در حال حاضر خوب است اما ممکن است سرمایه بالاتری از شما بطلبد.
   موفق باشید…

 2. واقعا مطلب مفیدی بود خیلی خیلی کمکم کرد بسیار ممنوناز سایت خوبتون

  1. درود و سپاس
   بسیار خرسندیم که مطالب مفید واقع شده است
   برای شما بهترین ها را خواستاریم

 3. سلام من برای اولین بار میخوام یه مغازه ابزار آلات باز کنم و مغازه هم مغازه خودم است برای باز کردن مغازه ابزار آلات چقدر سرمایه لازم دارد ممنون میشم کمک کنید..؟؟

  1. سلام بر شما
   این مورد تا حد زیادی بستگی به نحوه فعالیت و گستردگی کار شما دارد، در حین مقاله به این سوال تا حد خوبی پاسخ داده شده است
   پیشنهاد من مراجعه به قسمت سرمایه اولیه تاسیس ابزار فروشی است.
   موفق و سرزنده باشید…

 4. سلام خسته نباشید
  من این لیست شمارو که میبینم فقط تو همین ۲۰ مورد که گفتین رو بابد حداقل ۲۰۰ میلیون هزینه کرد بعد برام جای سواله که چطور ممکنه ادم با ۴۰ میلیون تومن بتونه همچین شغل پر سود و مهمی رو راه اندازی کنه؟ میشه توضیح بدین ممنون

  1. درود بر شما
   بله حق با شماست لیست ابزاری که در مقاله ذکر شد یک لیست نسبتا جامعی است و مطمئنا برای تجهیز ابزار فروشی با این لیست
   مبالغ بسیار بیشتری نیاز است، رقم 40 میلیون برای یک مغازه کوچک که قرار است لوازم ضروری و پرکاربرد روزمره را خریداری کند ذکر شده است نه آن لیست
   (اگر قرار باشد با 40 میلیون آن لیست را تهیه کنیم با خرید 5 دستگاه اینورتر و موتور برق کل مبلغ به پایان میرسد.)
   هر چند این موضوع برای مدت ها قبل است و باید در آپدیت جدیدی مقاله این رقم نیز صحیح شود، اما یک ابزار فروشی کامل که بخواهد ابزارها و تجهیزات مختلف
   را در فروشگاه و انبار خود داشته باشد مطمئنا سرمایه بسیار بالایی (بیش از 1 میلیارد) برای تجهیزات میخواهد.
   موفق و بهروز باشید…

 5. سلام من چند سالی مغازه داشتم الان حدود یک سال هست که راکد گذاشتم رفتم سر شغل دولتی بااین تورم کشور به نظرتون بگردم سر مغازه یا همان شغل راادامه بدم

  1. سلام بر شما
   شغل فعلیتان را حفظ کنید و به صورت پاره وقت در زمان هایی که سرکار نیستید در
   ابزار فروشی مشغول باشید برای زمان هایی هم که سرکار هستید می توانید از اعضای خانواده کمک بگیرید
   و یا شاگرد پاره وقت استخدام نمایید.
   موفق باشید…

  2. سللم.به نظر شما ادم مغازه بخره و شغل ابزار فروشی راه بندازه بهتره یا اجاره کنه جنس بیشتر و متنوعتری بیاره بهتره.اگر لطف کنید کامل توضیح بدید ممنون میشم؟

  3. سلام بر شما
   سوال شما کلی است ممکن است برای یکی اجاره مغازه مناسب باشد و برای دیگری خرید
   این موضوع بستگی به موارد مختلفی دارد مانند استان و مکان مورد نظر، هزینه خرید و اجاره، میزان تجربه شما در این حرفه، ابعاد مغازه،
   خرده فروشی یا عمده فروشی، میزان سرمایه شما و …
   پس ممکن است برای یکی خرید توجیه پذیر باشد و برای دیگری اجاره اما به طور کلی اگر تجربه اولتان است بنظر بنده شروع با اجاره بهتر است.

 6. عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکارای عزیزتون
  من مبلغ ۱۲۰ میلیون وام برداشت کردم که چند روز اینده میاد حسابم
  شغل اصلی ام انواع لوله کشی ساختمان است صفر تا صد برقکاری هم انجام میدم اون مکانی که میخوام این فعالیت رو انجام بدم فقط مغازه سوپر مارکت داره و برای خرید ابزار و کسی که کار رو انجام میده از شهرهای اطراف میارن بنظرتون چطور میشه اگه انجام بدم در ضمن هزینه اجاره مغازه نمیدم و مکان دارم

 7. سلام دوست عزیز من در شهرستان نسبتا بزرگ زنگی میکنم ایا برای راه‌اندازی یک ابزار فروشی ۸۰ ملیون تا ۱۰۰ ملیون کافیست اجاره هم ماهی ۲ ملیون است بدون پیش پرداخت بنظر شما این مبلغ کافیست ممنون

  1. سلام آقای علیزاده
   سرمایه شما بیشتر گستردگی کار شما دارد یک ابزار فروشی وجود دارد که کل اجناس مغازه اش 100 میلیون است و
   ابزار فروشی دیگری وجود دارد که سرمایه اش به 2 میلیارد میرسد.
   ممکن است در یک ابزار فروشی فقط 10 عدد موتور برق برای فروش داشته باشد که قیمت همین 10 قلم جنس بیش از 70 میلیون است.
   پس اگر سرمایه شما پایین است نباید انتظار یک ابزار فروشی کامل را داشته باشید که در مقاله کاملا شرح داده شد.
   موفق و پیروز باشید…

 8. سلام ببخشید من می‌خوام ابزار فروشی دایر کنم مغازه از خودم دارم فقط نمی‌دونم از کجا جنس تهیه کنم میشه راهنمایی کنید من اهل یزد هستم

  1. درود بر شما
   در این مورد میتوناید به عمده فروشان شهر خود، یا عمده فروشان اینترنتی و یا عمده فروشان شهرهای
   بزرگی مانند تهران مراجعه نماییدف که در مقاله معرفی شد.
   تندرست باشید…

 9. سلام و روز بخیر
  مطالب بسیار خوب و مهمی رو تو مقاله شما دیدم و بررسی های زیادی توی سایتها انجام دادم. اما چیزی که من به دنبالش هستم رو هنوز نتونستم پیدا کنم و اون هم نحوه معرفی و پرزنت محصولاتی است که داخل فروشگاهم میخوام بیارم تا مشتری متقاعد به خرید بشه. به عنوان مثال در بحث شیرآلات چگونه این محصولات رو برای مشتری معرفی کنم که حاضر به خرید بشه. ممنون میشم در این خصوص هم راهنمایی کنید

 10. سلام.من در شهرستان مغازه لوازم ساختمانی دارم.میخوام بیام تهران شروع کنم.به نظر شما بیام در بین عمده فروشها چند قلم کار کنم.یا مغازه کامل در جای دیگر تهران بزنم.مکانهای پیشنهادی شما کجا می باشد.که اینده دار باشد.یا همون بازار اصلی خوبه.ممنونم راهنمای کنید

 11. سلام خوبید مطالب مفیدی بود
  من حدود ۳۰۰.. ۳۵۰ میلیون سرمایه دارم و یک نیسان دارم ..که اول به کار ابزار فروشی که شغل تمیزی هست فکر میکنم. ولی بنظر بنده ۳۰۰ تومن سرمایه در حوزه ابزار فروشی خیلی کمه .
  حالا شما میگین ۵۰ میلیون ادم یکم جرعتش میره بالا..
  میخاستم ی راهنمایی بکنید با این مقدار سرمایه میشه ابزار فروشی خوب راه انداخت که همه ی جنس ها رو داشته باشم ولی تعداد کم باشه ؟
  اگر نشه تمایل دارم به کار خشکبار وارد شم چون طرف ما کشاورزی زیاده .
  و در اخر مغازه ابزار فروشی و خشکبار در شهر ما زیاده .
  خودمم ۲۵ سالمه . و لیسانس حسابداری دارم .
  نمیخام تو یه کاری برم و شکست بخورم . ممنون میشم واقعا اون چیزی که هست رو بگین و راهنمایی کنید
  تشکر

 12. باسلام مطالبتون خیلی عالی بود استفاده زیادی کردم . اگه میشد برای ما شهرستانیها آدرس عمده فروشی خوب و منصفی رو درتهران میدادید .خیلی بیشتر کمک می کردید و دعای خیر عده ی زیادی رو همراه خود وخانواده ی محترمتون می کردید.
  بازم ممنونم

  1. سلام بر شما دوست عزیز
   این مورد داخل مقاله ذکر شد اما اینکه کدام یک منصف هستند
   و از لحاظ قیمتی و … برای شما بهتر است بایستی با بررسی میدانی به
   دست بیارید.
   موفق باشید…

 13. سلام درود به نظر شما من با حدود ۳ میلیارد نمایندگی رونیکس ابزار بگیرم بهتره یا کلا ابزار فروشی بزنم یا مغازه بخرم حدود ۲ ملیارد و باقیش جنس بخرم یا کلا مغازه اجاره کنم و جنس بیشتری بخرم کدوم بهتره تجربه ابزار فروشی ندارم ولی سریع راه می افتم

  1. سلام بر شما
   من دقیقا شرایط نمایندگی رونیکس رو نمیدونم اما اصولا در این موارد به صورت مستقل کار کردن بهتر جواب میده هر چند میگم بایستی شرایط کامل مطالعه و
   بررسی شه.
   بنده شرایط مکانی مغازه رو نمیدونم اما نیازی به خرید ندارید(مخصوصا با رکود فعلی ملک بخصوص در بخش تجاری)و با اجاره شروع کنید اگر شرایط تورمی کشور همچنان موجود بود میتوانید سنگین خرید کنید
   در غیر این صورت اصلا ریخت و پاش نداشته باشید و قدم به قدم جلو برید و کم کم با سودتان کسب و کارتان را گسترش دهید.
   و در صورت جاگیری و تثبیت با سرمایه اضافی میتوانید یک ملک مناسب تهیه نمایید.
   موفق باشید…

  2. بهترین کار خرید مغازه
   و بعد خرید یک میلیارد جنس پر مصرف است
   نیاز نیست همه چی داشته باشی
   اگه هم شکست خوردی مغازت رو داری و 2 سوم سرمایت حفظ شده و با تورم ارزشش بیشتر می شه
   ولی اگه اجاره کنی احتمال شکستت بالاتر می ره چون هر ماه باید به فکر اجاره باشی یا با رهن هر سال به فکر رهن
   بعدش هم در دوره ی رکود فروشت اونقدر نیست که نیاز به یک میلیارد گردش کاری داشتهدباشی
   بعتره 600 700 میلیون جنس بخری 200 300 میلیون گردش
   که مطمعناا به اینم نمی رسی
   و بهتره 900 میلیون جنس بخری 100 میلیون گردش گردش منظورم اینه هر هفته جنس ات رو جایگزین کنی

  1. سلام بر شما
   ما در مقاله اصلا در مورد هزینه مکان صحبت نکردیم چون بسیار متغیر است و
   اخذ مجوز این کسب و کار هم هزینه اندکی دارد که در مقابل هزینه های دیگر به چشم نمی آید.
   موفق باشید…

  2. سلام
   ۴۰ میلیون نه حداقل ۷۰۰ تا ا میلیارد هزینه راه اندازی و خرید اجناس هست

  3. درود بر شما
   کاملا حق با شماست در اینجا 2 نکته وجود دارد
   1- مبلغ گفته شده آپدیت نشده و برای گذشته بوده و در حال حاضر کف هزینه هم بالاتر رفته است.
   2- اگر با دقت مطالعه کرده باشید این نکته گفته شده است که با این هزینه فقط موارد ضروری که در مقاله نام برده شده
   می توان تهیه نمود و نمی توان سمت ابزارآلات متوسط و سنگین رفت در غیر این صورت ابزار فروشی کامل هزینه هنگفتی میطلبد که چند برابر مبالغ پیشنهادی شما است.
   سپاس از حسن توجه شما

  4. مرسی از وقتی که گذاشتین ومطالب خوبتون فقط سوال اینجاست که درابتدای کار چه ابزاری ازهمه ضروری تر و سود بهتری دارد واینکه برای شروع کار نیاز به مهارت خواستی در شناخت محصولات باید داشت؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید

  5. درود و سلام بر شما
   در مورد ابزار ضروری در مقاله توضیح کاملی داده شده است پیشنهاد بنده مطالعه دقیق این قسمت است اما در مورد مهارت شناخت ابزار
   در برخی موارد نیاز است که کار ابتدائی با برخی از ابزار را بدانید چا که مشتری از شما سوال میکند و اگر بتوانید او را راهنمایی کنید او بسیار خرسند می شود.
   مثلا کدام سنگ فرز برای آهن است کدام برای برش سنگ است یا مثلا توضیح کوتاه در مورد برخی از وسایل مثلا نحوه خاموش و روشن کردن و استفاده از یک ابزار خاص
   مانند تراز لیزری
   موفق و سر بلند باشید

 14. باسلام
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنیدمیزان سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه ابزار آلات فروشی چقدرمیباشد

  1. سلام بر شما
   هر چند نمیتوان رقم دقیقی برا ابزار فروشی ذکر کرد چرا که گستردگی محصولات این شغل بسیار بالاست اما اگر شما فقط بخواهید با
   محصولات ضروری شروع نمایید ویک مغازه کوچک دست و پا کنید 100 میلیون برای خرید محصولات مغازه نیاز دارید که در این صورت هم
   بایستی ابزار آلات برقی که هزینه بالایی دارند را در ابتدا حذف کنید و کم کم با گسترش کارتان محصولات خود را نیز گسترش دهید.
   موفق باشید…

  2. با چهل میلیون فقط میشه قفسه بندی و تابلو مغازه رو جور کرد

  3. سلام آقای دوستی
   بله حق با شماست اگر بخواهیم به سمت تجهیز مناسب دکور مغازه برویم 40 میلیون هم جواب کار را نمی دهد و زمانی که سرمایه اولیه پایین است
   نباید انتظار قفسه آنچنانی و تابلو خوب رو داشت.
   یک ابزار فروشی نام مغازه خود را شبرنگ کار می کند با 200 هزار تومان و دیگری یک تابلو چلنیوم کار میکند با 30 میلیون تومان
   پس بایستی با توجه به بودجه خرید انجام شود.
   موفق باشید…

  1. درود بر شما
   عمده فروشی ابزارهای مختلف در تمامی استان ها موجود است اما حسن آباد تهران
   بزرگنرین بازار ابزار آلات کشور را در اختیار دارد.

  2. سلام
   مطالب مفید بود تشکر.
   من یک مغازه ۱۸ متر مربع در خیابان اصلی شهر دارم .مردد هستم ابزار فروشی یا مرغ فروشی و یا یکبار مصرف باز کنم .لطفا راهنمایی کنید

  3. ممنون از لطفت شما
   واقعا عالی و کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *