کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

0 تا 100 راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف
راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف یکی از ایده های کسب و کاریه که اگر به فکر ورود به یه شغل هستین به ذهنتون میرسه و میخواین بدونید که آیا شغل خوبیه؟ میتونم روش حساب کنم و سود خوبی داره؟ برای تاسیس مغازه ظروف یکبار مصرف چقدر سرمایه نیاز دارم؟ و سوال های زیاد دیگه ای که ذهنمون رو درگیرش میکنه، که در اینجا مطمئنا به بسیاری از این سوالات پاسخ مناسبی داده خواهد شد.
راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف
فهرست مقاله :

راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

یکبار مصرف از شغل های پر درآمدیه، چون مردم کشور ما در مناسبت های مختلف مثل مراسم های عروسی، تولد، عزاداری و… از ظروف یکبار مصرف استفاده می کنند و فروش خوبی داره.

حتی خانواده ها هنگام رفتن به پارک و مسافرت برای راحتیِ بیشتر و برای اینکه لازم نشه تو مسافرت مجبور به شستن ظرف بشن، از ظروف یکبار مصرف و حتی سفره یکبار مصرف استفاده می کنند.

راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

بنابراین، مردم از ظروف یکبار مصرف استقبال خوبی می کنن و بقیه ماجرا به خودتون بستگی داره. یعنی خودتون باید با خلاقیت و پشتکار، فروش تون رو روز به روز بیشتر کنید و در رقابت با همکاران تون، موفق باشین.

ما در مقاله آموزشی زیر، شما را برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف راهنمایی می کنیم تا به راه اندازی کسب و کار مدنظر خود نزدیک تر شوید.

انتخاب مغازه مناسب برای ظروف یکبار مصرف

در انتخاب مغازه برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف، حتما به نکات زیر توجه کنید:

_ بهتره که متراژ مغازه بزرگ باشه تا بتونین  تنوعِ زیادی در اجناس تون داشته باشین. چون ظروف یکبار مصرف خیلی متنوع هستن. برای مشتری تنوع اجناس خیلی مهمه، جون مشتری ها دوست دارن خرید هاشون رو یکجا انجام بدن و اگر شما همه جوره جنس نداشته باشین، ممکنه باعث بشه مشتری ها دیگه به مغازه شما مراجعه نکنند.

_ سعی کنین مغازه ای رو انتخاب کنین که نزدیکش، مغازه ظروف یکبار مصرفِ دیگه ای نباشه. ( البته اگر در نزدیکی مغازه شما، مغازه ظروف یکبار مصرف دیگه ای هم بود، شما باید با روش هایی با اون مغازه رقابت کنید. مثلا برای جذب مشتری، سود کمتری دریافت کنید.)

_ بهتره که مغازه ظروف یکبار مصرف خود را در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد راه اندازی کنید. مثل بازار، خیابان های اصلی و…

_ مغازه ظروف یکبار مصرف خود را در محلی راه اندازی کنید که مردم اون محل، از ظروف یکبار مصرف استقبالِ خوبی کنند. ( مثلا ممکنه مردم بعضی محل ها قدرت خرید خیلی پایینی داشته باشن، که اصلا ظروف یکبار مصرف نخرند.)

لیست اجناس فروشگاه ظروف یکبار مصرف

 میزان و تنوع اجناس مغازه تون، بستگی به متراژ مغازه و سرمایه تون داره.

 بعضی از فروشنده های ظروف یکبار مصرف، لوازم پلاستیکی، ظروف آلومینیومی، نایلون و… هم می فروشند. اگر شما هم بتوانید تنوع خوبی در اجناسِ مغازه تون داشته باشین، قطعا فروش بیشتری خواهید داشت.

فروش لوازم تولد مثل تم تولد، شمع،کلاه تولد، بادکنک، استند اعداد و… در مغازه یکبار مصرف، قطعا باعث جذب بیشتر مشتری و درنتیجه درآمد بیشتر می شود.

لیسن اجناس فروشگاه یکبار مصرف

 ما در زیر، لیست کاملی از اجناس مغازه ظروف یکبار مصرف برایتان آورده ایم تا شما بر اساس نیاز و شرایط خود، اجناس لازم را تهیه کنید:

 • ظروف یکبار مصرف مثل: قاشق، چنگال، کارد، لیوان، ظرف غذا
 • ظروف غذا: فومی، طلقی، آلومینیومی
 • لوازم پلاستیکی
 • لوازم آلومینیومی
 • پیشبند یکبار مصرف
 • دستکش یکبار مصرف
 • دستکش لاتکس
 • کلاه یکبار مصرف
 • لوازم تولد مثل تم تولد، شمع، بادکنک و…
 • لیوان کاغذی
 • فویل آلومینیوم
 • کیسه زباله
 • انواع دستمال مانند: دستمال کاغذی، دستمال توالت
 • سفره یکبار مصرف
 • کیسه فریزر
 • سلفون محافظ مواد غذایی
 • نی
 • سیخ
 • مواد شوینده و…

بیشتر بخوانیم!! آموزش راه اندازی عطاری یا گیاهان دارویی

سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

سرمایه ای که برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف وجود داره به چند بخش تقسیم میشه

 1. تجهیزات مغازه مثل ویترین، ترازو، سیستم سرمایشی و گرمایشی، استند، قفسه و تابلو
 2. اجناس (هر چیزی که قراره تو مغازه فروخته شه)
 3. هزینه اخذ مجوز کسب
 4. هزینه اجاره مکان

اینکه ما چه میزان سرمایه اولیه برای ورود به این کار در نظر بگیریم تا حد زیادی به خود ما و میزان گستردگی کسب و کار ما بستگی دارد اما چیزی که میتوان به صورت حداقل در نظر گرفت مبلغ 120 میلیون تومان است ( بدون در نظر گرفتن هزینه مکان) است که چیزی حدود 20 میلیون آن را بایستی صرف خرید تجهیزات و مجوز کنید و با 100 میلیون تومان باقی مانده اجناس مورد نیاز را برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف تهیه کنید.

سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

در این صورت شما باید اجناس پر فروش را به مقدار نیاز تهیه کنید تا بتوانید یک مغازه نقلی و جمع و جور با اجناس تقریبا کامل داشته باشید.

در ابتدای کار سعی کنید که برای خرید تجهیزات ریخت و پاش نکنید و از اجناس کارکرده تمیز استفاده نمایید.

دکوراسیون مغازه یکبار مصرف

سعی کنید درابتدای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف(Set up a disposable tableware store) اون رو خیلی مرتب و شیک بچینید. تعداد و تنوعِ زیاد اجناس، نباید باعث بی نظمی مغازه تون بشه.

شما باید یک انبار برای ذخیره اجناس اضافی داشته باشین، در این صورت لازم نیست که کل اجناس رو در مغازه، رو هم بچینید.

در چیدمان اجناس، سعی کنید ظروف متناسب با هم رو در کنار هم بچینید، تا مشتری خیلی راحت و سریع ظروف مورد نظرش رو پیدا کنه و انواع رنگ ها، جنس ها و… چیزی که خریده رو با هم مقایسه کنه.

مثلا انواع مختلف ظروف غذا رو در یک قفسه بچینید، انواع لیوان ها مثل لیوان کاغذی و پلاستیکی رو در یک طبقه بچینید، و به همین ترتیب.

دکوراسیون مناسب و شیک

در چیدمان اجناس مغازه، مواظب باشین که اجناس رو طوری نچینید که باعث صدمه دیدن و بی استفاده شدن اجناس بشه.

هر چقدر مغازه ظروف یکبار مصرف مرتب و شیک باشه، مشتریِ بیشتری رو جذب میکنه.

ویترین مغازه یکبار مصرف

ویترین، اولین قسمت از مغازه است که چشم مشتری بهش می افته و اگر جذابیت داشته باشه، باعث جذب مشتری میشه.

سعی کنید نمونه هایی از بهترین و پر استفاده ترین اجناس رو داخل ویترین قرار بدین.

می تونین رو درب ورودی مغازه، نمونه هایی از اجناسی که دارین مثل سیخ، چسب ، تم تولد و… رو روی یک برگه تایپ کنید و بچسبانید. تا مشتری ها از وجود این اجناس در مغازه تون آگاه بشن و درصورت نیاز، خرید کنند.

(دلیل این که میگم اسم بعضی اجناس رو روی درب مغازه بزنین، اینه که ممکنه مردم برای خرید سیخ، چسب و… به مغازه شما مراجعه نکنن، چون فکر می کنن این اجناس در مغازه شما پیدا نمیشه، اما با دیدن اسم این اجناس، درصورتی که نیاز داشته باشن، حتما خرید می کنند.)

استفاده از رنگ های شاد ومهیج مثل قرمز، زرد و نارنجی در ویترین و دکوراسیون مغازه، قطعا باعث جذابیت بیشتر مغازه خواهد شد.

پروانه کسب مغازه ظروف یکبار مصرف

برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف، باید پروانه کسب رو از اتحادیه خرده فروشی پلاستیک، نایلون و ملامین شهر و یا استان خود دریافت کنید.(لوکیشن اتحادیه رو براتون در پایین آوردم).

مجوز یکبار مصرف فروشی

برای دریافت پروانه کسب باید مراحل زیر رو طی کنید:

درخواست خودتان رو باید ارئه بدید و بررسی میشه و سپس از شما مدارک زیر رو می خوان:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • سند مالکیت مغازه و یا اجاره نامه
 • عکس به تعداد کافی و آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی معافیت خدمت یا پایان خدمت برای آقایان
 • گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه
 • و…

سپس بازرسین اتحادیه از مغازه منتخب شما بازدید می کنند.

درصورت تایید رئیس اتحادیه، پروانه کسب برای شما صادر می شود؛ در پایان، شما باید حق عضویت اتحادیه و ورودیه سال اول رو بپردازید.

مغازه ظروف یکبار مصرف چقدر سود دارد ؟

اینکه بگوییم میزان سود یک فروشگاه ظروف یکبار مصرف چقدره مقداری دشوار است اما همه ما در ابتدای هر شغلی مثل راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف به دنبال میزان سود آن هستیم. این شغل پر است از اجناس مختلف و هر کدام سود خودشان را دارند.

مثلا: سود یک دستمال کاغذی با برند معروف ممکن است 20 درصد باشد اما سود یک دستمال کاغذی متفرقه به 50 درصد هم برسد یا مثلا سود سود نایلون و سفره های یکبار مصرف هم بین 20 تا 30 درصد است یا اگر مواد شوینده هم داشته باشید سود آنها در برخی موارد تا 40 درصد می باشد.

مغازه ظروف یکبار مصرف چقدر سود دارد

اما شما همان حداقل را مبنا بگیرید و سود راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف فروشی را حدود 30 درصد در نظر بگیرید طبق این شرایط اگر شما در روز یک میلیون فروش داشته باشید چیزی حدود 300 هزار تومان سود کرده اید.

پیشنهاد ویژه: آموزش راه اندازی میوه فروشی | میوه فروشی بهتره یا سوپر مارکت

تبلیغات و بازاریابی مغازه ظروف یکبار مصرف

برای جذب مشتری، میتوانید در ایامی مثل اعیاد مذهبی، ایام محرم و… تخفیف هایی برای اجناس درنظر بگیرید و این تخفیف هارا هم روی درب مغازه بنویسید و هم به اطلاع مساجد، تالارها و… برسانید.

همین تخفیف ها، برای مغازه تان کلی مشتری جذب می کند.

اخلاق و برخورد مناسب

وقتی مشتری ها، به مغازه شما مراجعه کردند، حتما با خوش اخلاقی و منصفانه با آن ها برخورد کنید. همین برخورد شما باعث میشه مشتری هاتون همیشگی بشن.

استفاده از فضای مجازی برای فروش ظروف یکبار مصرف

برای تبلیغات مغازه ظروف یکبار مصرف خود، حتما از فضای مجازی استفاده کنید. بیشتر مردم در فضای مجازی حضور دارند، پس از این فضا برای درآمد بیشتر خود استفاده کنید.

مثلا می توانید در اینستا پیجی بزنید و لوازم یکبار مصرف خود را با قیمت شان داخل پیج قرار بدین، در ایامی که اجناس را با تخفیف می فروشید، این تخفیف هارا در پیج تون ، اطلاع رسانی کنید.

توجه!! توجه!!

اگر همچنان فکر می کنید این شغل برای شما ناشناخته است نگران نباشید چرا که کانش یک دوره ویدئویی جامع از 0 تا 100 شغل ظروف یکبار مصرف برای شما آماده کرده است که با دیدن آن به بسیاری از سوالاتتان پاسخ داده خواهد شد از نحوه گرفتن مجوز تا نحوه خرید جنس و بالا بردن فروش و…

پس دوره تربیت فروشنده ظروف یکبار مصرف می تواند دید بسیار مناسبی به شما دهد و تجربه های ارزنده ای را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به راحتی تصمیم به ورود یا عدم ورود به این کسب وکار را بگیرید و در صورت ورود مانند یک فرد با تجربه راحت تر به موفقیت برسید.

تربیت فروشنده ظروف یکبار مصرف

سایت اینترنتی فروش ظروف یکبار مصرف

همچنین می توانید بجای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف خود، سایتی طراحی کنید و امکان خرید غیر حضوری را برای مشتری هایتان فراهم کنید. در ابتدای کار برای جذب مشتری می توانید ارسال رایگان داشته باشید.

( اگر در طراحی سایت حرفه ای نیستید، می توانید از افراد حرفه ای بخواهید که سایت موردنظر شما را طراحی کنند.)

یک نمونه از سایت های موفق در فروش ظروف یکبار مصرف رو هم براتون آوردم که میتونید بازدید کنید.(https://novinroya.com/)

وب سایت برای راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف

حتی سایت دیجی کالا هم به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور کلی محصول از ظروف یکبار داره که میتونید با دیدن محصولات و مقایسه قیمت ها نتایج خوبی برای کسب و کارتون بگیرید. برای ورود به دیجی کالا کلیک کنید.

در پایین هم نمونه تبلیغ یک فروشگاه اینترنتی که در زمینه فروش ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در اینستاگرام فعالیت داره رو میبینید.

میزان مصرف ظروف یکبار مصرف در ایران

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، در کشور ما ایران، از ظروف یکبار مصرف استقبال خوبی میشه.

مردم ما در مراسم های مختلف مثل عروسی، تولد، حتی مهمانی های ساده هم از ظروف و سفره یکبار مصرف استفاده می کنند.

درواقع امروزه مردم دنبال راحتی و آسایشِ بیشتر هستند، به همین خاطر در مهمانی ها، مسافرت و… از ظروف یکبار مصرف استفاده میکنند.

درکنار خرید مردم عادی، شما باید به دنبال فروش بیشتر باشید. باید به تالارها، رستوران ها، تهیه غذاها، مساجد و… مراجعه کنید و لیست اجناس مغازه به همراه قیمتِ اجناس رو در اختیار تالاردارها، رستوراندارها و… قرار بدین تا درصورت نیاز از مغازه شما خرید کنند.

جمع بندی: راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف میتونه برای شما سود خوبی داشته باشه به شرط اینکه اصولی قدم بردارید، محصولات مناسب تهیه کنید، یک مغازه مناسب برای اینکار انتخاب کنید و با تبلیغات مناسب مشتری خوب جذب نمایید.

موفق باشید…

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

34 پاسخ

 1. سلام و درود
  ایرانیا بیش از حد، خیلی خیلی بیش از حد ظروف یکبار مصرف استفاده می‌کنن. کشور پر از زباله و پلاستیک شده، تمام این پلاستیک‌ها بلاخره به طبیعت برمی‌گردن، یا سوزانده میشن که بسیار آلوده‌کننده است، و یا در زمین‌های دفن زباله‌ی سرباز ریخته میشن که در کل طبیعت پخش میشه.
  لطفا اگر فروش هنوز پلاستیک پیشه‌ی شما نیست، شغل دیگه‌ای رو در نظر بگیرید و یا اگر هست، اگر بتونید شغل جایگزینی پیدا کنید باید به خودتون خیلی افتخار کنید.

 2. سلام من تصمیم دارم مغازه لوازم یکبار مصرف بزنم و کم کم با سودش مسیرمو سمت تشریفات ببرم چون مطمعنم توی شهرما جواب میده و هیچ کسی ایده تشریفات رو انجام نداده و از شهرهای اطراف نیازشون برطرف میشه ولی الان همین مسئله که شغل من باعث اسیب زدن به محیط زیست میشه خیلی ذهنمو درگیر کرده

  1. درود بر شما
   هر شغلی آسیب و ضرر و زیان خودش را به محیط زیست وارد میکنه و کمتر شغلی رو میتونید پیدا کنید که اصلا آسیبی وارد نکنه،
   پس درگیر این موضوع نباشید چرا که با ورود یا عدم ورود شما این چرخه وجود داره و از طرفی ممکنه با ورود شما که با این تفکر همراه هستید
   سعی شود از ظروف یکبار مصرفی که بیشتر با محیط زیست سنخیت دارد استفاده شود.
   موفق و پیروز باشید…

 3. جناب کرمی عزیز خیلی جامع و‌کامل بود توضیحات دم شما گرم …این کار بحث بازاریابی و تبلیغات شرطه…میشه به رستوران ها بیرون بر ها اش فروشی و…جنس داد انشالله دوستان کارشون پر روزی باشه

  1. درود بر شما
   بله کاملا حق با شماست، راه اندازی مغازه ظروف یکبار مصرف یا هر کسب و کار دیگری فقط شروع کار است
   برای موفقیت و پیشرفت در هر کسب و کاری باید مانند یک کودک آن را رشد داد که بازاریابی یکی از مهمترین گام ها در رشد کسب و کار است.
   فرجامتان نیک و پر آرامش…

  2. سلام اقای کرمی عزیز
   ممنون از پاسخگوییتون
   خواستم ببینم خوبه ک کنار ظروف یکبار مصرف -لوازم قنادی بزاریم؟
   متراژ مغازه ۳۰ متره
   تازه مغازه رو اجاره کردم
   فعلا افتتاح نکردم هنوز هم خرید نکردم

  3. سلام بر شما
   بله در این صنف دیده می شود که کنار ظروف یکبار مصرف لوازم قنادی هم عرضه میشود
   مشکلی بابت این امر وجود ندارد
   برای شما آرزوی موفقیت داریم..

  4. با سلام درود.بنده ور بندر انزلی زندگی میکنم.در کنار مسجدی مغازه ۱۲متری میابشد بنده میخوام اون رو کرایه کنم.به نظرتون مغازه لوازم یک بار مصرف میخوره یا که خیر
   و ایا باید چقدر به نظرتون هزینه کنم برای خرید لوازم

 4. سلام
  ببخشید راه اندازی مغازه یک بار مصرف بهتره یا پلاسکو یا شوینده و بهداشتی یا ترکیب این ها؟

  1. سلام
   به این سادگی نمیتوان پاسخ این سوال را داد چرا که باید محیط مد نظر، سرمایه اولیه شما، مساحت مغازه، رقبا، خرده فروشی یا عمده فروشی و …
   را بررسی کرد تا به جواب صحیح رسید.
   موفق باشید…

 5. سلام
  وقت بخير
  من ميخوام مغازه خرده فروشي نايلون باز كنم و به دستفروش ها و مغازه هاي اطراف نايلون بدم به چقدر سرمايه اوليه نياز هست و حدودا” چقدر در ماه درآمد ميتوانم داشته باشم
  باتشكر

  1. سلام بر شما
   به هر دو سوال شما در مقاله پاسخ داده شده است، مطالعه بفرمایید اگر مجددا موردی بود مطرح نمایید.
   موفق و پیروز باشید…

 6. سلام وقتتون بخیر من میخوام کار فروش ظروف یکبار مصرف رو شروع کنم
  اگه امکانش هست لیست تولید کننده های معتبر محصولات ظروف یکبارمصرف مثل لیوان پلاستیکی و کاغذی ، ظروف فومی و پلاستیکی رو بهم بدید ممنون میشم

  1. سلام بر شما
   نام تعدادی از تولید کننده های مطرح در مقاله ذکر شد که در زمینه تولید محصولات بالا نیز فعال هستن
   موفق باشید…

  1. سلام وقتتون بخیر من میخوام وارد این شغل بشم خواستم بدونم درآمدش چجوری فعالیت کامل در این زمینه داشته باشم والا از یکی تو اینستاگرام که پرسیدم شغلش همین بود گفت ماهی ۳۰۰ میلیون مغازه دار هم هست خواستم بدونم درست گفته شغل پر درآمدی هست یا نه ما همون ماهی ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون هم باشه خیلی خوبه میخوام مطمئن بشم و به این شغل علاقه دارم

  2. درود بر شما
   بستگی به سرمایه شما و گستردگی کار شما دارد مطمئنا آن که 300 میلیون در ماه درآمد دارد تنها به صورت خرد کار نمی کند و مطمئنا یکی از پخش کننده های اصلی است.
   اگر شما هیچ تجربه ای ندارید رسیدن به درآمد 50 میلیون در ابتدای راه امری غیر ممکن است و پس از مدتی که تجربه مناسبی به دست آوردید به شرط 1-مکان مناسب 2-بازاریابی و تبلیغات مناسب 3- سرمایه مناسب
   به این درآمد هم خواهید رسید.
   موفق و موید باشید…

 7. سلام، میخواستم بدونم که در محله ای که چهار مجتمع مسکونی ۱۰۰ واحدی و دیگر منازل واقع در پونک باشد ، در آمد خواهد داشت؟ مضاف بر اینکه در ۵۰۰ متری ( خیابان شاهین شمالی) چند مغازه مشابه وجود دارد ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. عرض سلام و ادب
   برای اینکه مطمئن شوید منطقه مد نظر مناسب است یا نه چند مورد را در نظر بگیرید
   1- جمعیت منطقه که یکی از راه های آن تشخیص آن خرید بالای مردم و شلوغ بودن و بالا بودن تعداد سوپر مارکت ها و سوپر میوه هاست.
   2- اجاره مغازه در آن منطقه
   3- بررسی میزان فروش سایر مغازه های ظروف یکبار مصرف در آن منطقه در چند روز مختلف و ساعات مختلف
   4- بررسی نقاط ضعف رقبا
   بررسی چهار مورد بالا میتواند در تصمیم گیری به شما بسیار کمک کند.
   موفق باشید …

 8. تشکر از شما
  اما یک سوال پیش اومد
  شما فقط روشهای این کار رو میگید یا توراه اندازی این کار هم بخواهیم کمک میکنید

  1. خواهش میکنم♥♥
   به دلیل مشغله های فراوان کاری فعلا در حد پاسخگویی به نظرات سایت میتوانیم کمک کنم
   امیدوارم که این زمان کوتاهی که بابت این موضوع در نظر گرفته ام مثمر ثمر باشد.

 9. عرض سلام خدمت شما دوستان گرامی بنده یک سری سوال از بابت تهیه کل وسایل ظروف یک بار مصرف رو دارم که موقع راه اندازی مغازه چیزی کم کاس نداشته باشم اگر بتونید تماس بگیرید ممنون میشم

  1. سلام چند تا سوال داشتم:
   ۱_ حدود چقدر سرمایه برای این کار لازم هست که مشتری دست خالی نره بیرون
   ۲_ که میخواستم بدونم متراژ مغازه چقدر باشه خوبه مثلا ۶۰ متر خوبه
   ۳_ مدل قفسه بندی به شکلی باشه در مغازه
   ۴_ کلیه اجناس رو از تولید کننده‌ ها از کجا میشه به‌قیمت مناسب خرید کرد ادرس هاش کجاست
   ممنونم

  2. درود بر شما
   آقای محمدی سعی میکنم به سوالاتتان کوتاه پاسخ دهم که طولانی نشود
   ج سوال 1: ظروف یکبار مصرف تنوع بسیار بالایی دارد و اگر شما بخواهید در مقیاس خرده فروشی کار کنید و
   به قول خودتان مشتری دست خالی بیرون نرود چیزی نزدیک به 100 میلیون بدون هزینه مکان برای راه اندازی نیاز دارید.
   که اگر قرار باشد جنس انبار شده نیز داشته باشد این مبلغ بالاتر میرود.
   ج سوال 2: بهترین متراژ برای خرده فروشی از 15 متر شروع میشود به بالا اما اگر قصد عمده فروشی دارید به دنبال مکان بزرگتری
   حداقل 30 متر باشید و اندازه 60 متر هم بسیار مناسب است برای این کار
   ج سوال 3: قفسه بندی مغازه ظروف یکبار مصرف مستطیلی معممولی(سوپرمارکتی) است که میتواند فلزی یا mdf هم باشد اما فلزی آماده
   هزینه شما رو پایین میاره و به راحتی در دیوار کارکرده هم پیدا میشه اما در تنظیم ارتفاع ها دقت کنید که برخی از اجناس ارتفاع بیشتری دارند
   و نحوه ی چیدمان و استفاده از فضا بسیار مهم است که بایستی با سلیقه چیده شود و از حداکثر مکان استفاده شود.
   ج سوال 4: اگر قصد خرده فروشی دارید و قرار است که خرد سفارش دهید از نمایندگی ها بایستی خریداری کنید و همه اجناس را از یک تولید کننده نمیتوان
   خرید چرا که چنین تولیدکننده ای نداریم هر کدام در بخشی فعال هستند، یکی در حوزه ظروف فانتزی، یکی در حوزه نایلون و سفره، یکی در حوزه دستمال کاغذی و مواد بهداشتی
   پس شما بایستی از چند فروشنده جنس تهیه نمایید.
   نحوه خرید هم ساده است مثلا اجناس شرکت کوشا پلاست را در کانال یا پیج یا سایتشان مشاهده نمایید و بعد با آنها تماس بگیرید در خصوص سفارش توضیح میدهند و نمایندگی فعال در استان شما را معرفی می کنند
   در مورد شرکت های شمس، سپید، سانیا و… هم به همین شکل
   تعداد شرکت های فعال در زمینه ظروف یکبار مصرف بسیار بسیار زیاد است که معروف ترین آنها را نام بردم اما شما هم با سرچ کردن و پرس و جو از فعالان این حوزه در استانتان میتوانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

  1. سلام ببخشید من میخوام وارد بشم منتها شهر ما کوچیکه و دو سه تا از این مغازه ها هم هست، نگرانم به نظرتون با این شرایط و شهرهای خیلی کوچیک هم می صرفه و سود دهی میکنه؟
   و اینکه با ۵۰ الی ۱۰۰ تومن تو شهر کوچیک به نظرتون ماهی چقدر میشه درآمد کسب کرد؟

 10. سلام خسته نباشی میخوام ظروف یکبار مصرف فروشی راه اندازی کنم مشاوره میخواستم واینکه قیمت اجناس و

  1. درود بر شما
   آقای امیری اگر شما قصد فروش عمده دارید بایستی با کارگاه ها و کارخانه های تولیدی ظروف یکبار مصرف مختلف همکاری کنید و عمده سفارش بگیرید
   پس از سفارش اولیه که حضوری انجام شد و مطمئن شدید باقی سفارشات با تلفن ارسال میشود.
   شما حداقل با 10 کارخانه تولیدی بایستی کار کنید تا اجناس شما تکمیل شود مثلا شرکت های شمس، کوشا پلاست، سپید، پرتو و…
   که در تولید نایلون های رکابی، فریزر، ظروف لوکس، سلفون مشغول هستند.
   اما اگر قصد راه اندازی خرده فروشی را دارید بایستی با شرکت های مختلف تماس برقرار کنید تا آدرس نمایندگی در شهر خود را به شما بدهند و یا ارسال با پست را برای شما داشته باشند.
   اما بهترین راه برای خرده فروشی پیدا کردن نمایندگی ها در شهرتان می باشد که با قیمت بسیار نزدیک به کارخانه محصولات را برای شما فراهم خواهند کرد.
   پیروز باشید…

  2. سلام خسته نباشید
   مخواستم ازتون درخواست کنم یک لیست از شرکت های تولید کننده ظروف یکبار مصرف رو در اختیار ما قرار بدید.با تشکر

   و اینکه بازار ظروف یکبار مصرف امکان داره از بین بره و کلا درامدی نشه ازش کسب کرد؟

  3. سلام بر شما
   در خلال مقاله و پاسخ به کامنت ها برخی از شرکت های مطرح را نام بردم.
   خیر در کشور ما همواره ظروف یکبار مصرف وجود دارد (به دلایل فرهنگی و مراسمات مختلف در سرتاسر سال)
   اما ممکن است با گذشت زمان به دلایل مختلف مانند مشکلات زیست محیطی انواع جدیدی از ظروف مانند کاغذی، سلولزی، آلومینیومی و …
   جای ظروف قبلی را بگیرند و پررنگ تر شوند.

  4. با عرض سلام و خسته نباشید

   از بین ظروف یکبار مصرف کدوم نوع (کاغذی،گیاهی،الومینیومی و …)طرفدار بیشتری دارند و هزینه کدومشون کمتره؟

  5. درود بر شما
   در مورد پرفروش بودن ظروف مختلف داستان متفاوت است. ظروف گیاهی و آلومینیومی غذا رغبت بیشتر شده است اما همچنان
   پر فروش ترین ظرف غذا ظروف فومی هستند یا مثلا لیوان های یکبار مصرف کاغذی فروش بالایی دارند اما نه به اندازه لیوان های
   یکبار مصرف پلاستیکی و مهمترین دلیل آن هم قیمت بالای این ظروف می باشند.
   موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *