کانش مرجع مناسب
کسب مهارت و دانش

همه چیز در مورد راه اندازی اسباب بازی فروشی

شاید شما هم برای خرید اسباب بازی کودکتان به مغازه اسباب بازی فروشی در شهرتان سر زده اید و یا در ایام کودکی عاشق این مغازه ها بوده اید و با ورود به یک مغازه اسباب بازی فروشی از دیدن اجناس رنگارنگ و متنوع آنها لذت برده اید. اما مطمئنا برای ورود به این شغل نمیشود با توجه به علاقه و عشق کودکی وارد شد و باید موارد مهمی را در نظر بگیرید چرا که قرار است سرمایه زندگیتان را وارد این کار نمایید پس با حوصله و با دقت این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید در راه اندازی اسباب بازی فروشی با اطلاعات کامل ورود کرده و از این شغل زیبا درآمد خوبی هم کسب نمایید.
فهرست مقاله :

راه اندازی اسباب بازی فروشی

راه اندازی اسباب بازی فروشی مثل هر شغل دیگری اصول و قاعده خاص خود را دارد و جزو شغل هایی با تنوع محصولات بسیار زیاد می باشد طوریکه ممکن است در یک فروشگاه اسباب بازی فروشی تنوع اجناس به بالای 3000 اسباب بازی هم برسد.

همه چیز در مورد راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی

برای راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی با سوالات مهمی مانند موارد زیر رو به رو خواهیم شد که قرار است به تک تک آنها پاسخ درست و جامعی بدهیم.

 1. در کجای شهر مغازه اسباب بازی فروشی بزنم؟
 2. هزینه راه اندازی اسباب بازی فروشی چقدر است؟
 3. میزان سود و درآمد این شغل چه مقدر است؟
 4. چگونه باید مجوز کسب بگیریم؟
 5. چگونه فروشمان را بالا ببریم؟
 6. معایب و مزایای اسباب بازی فروشی چیست؟

و تعدادی سوال دیگر که برای موفقیت شما دانستن آنها ضروری است؛ اگر به دنبال همه چیز در مورد راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی هستید پس با ما باشید.

چه مکانی برای تاسیس فروشگاه اسباب بازی فروشی مناسب است

یکی از مهمترین گام ها در مورد اسباب بازی فروشی اجاره و یا خرید یک مغازه است که اگر به درستی انتخاب شود کسب و کار شما را پر پول و پر سود میکند اما اگر اشتباه انتخاب شود ممکن است شما را به شکست بکشاند.

ابتدا برای خود مشخص نمایید که قرار است به صورت عمده کار کنید و اسباب بازی را به صورت عمده به فروش برسانید و یا به صورت تکی و جزئی

انتخاب مغازه مناسب برای فروش اسباب بازی

اگر قرار است به صورت عمده بفروشید پس بهترین مکان برای راه اندازی اسباب بازی فروشی بازار اصلی و در نزدیکی سایر اسباب بازی فروشان عمده است چرا که در غیر این صورت شما باید کلی هزینه صرف تبلیغات و بازاریابی کنید تا مشتری خود را پیدا کنید و شناخته شوید.

اما اگر هدف شما فروش جزئی و تکی است (که عمده شما هم همین هدف را در ذهن دارید) میتوانید یکی از روش ها زیر را برگزینید.

 1. اجاره مغازه در محلات و شهرک های مسکونی
 2. تاسیس اسباب بازی فروشی در بازار اصلی

اگر مورد 1 را انتخاب نمایید مطمئنا هزینه اجاره و یا خرید شما پایین می آید اما مشتری های شما هم کم میشود (در زمانی این گزینه پیشنهاد میشود که شما خودتان مغازه دارید و یا خانم هستید و میخواهید در کنار کارهای منزل شغلی برای خود دست و پا کنید و نمیتوانید وقت زیادی را برای آن اختصاص دهید).

اما در صورت انتخاب گزینه 2 درست است که هزینه اجاره بالا می رود اما گاها تعداد مشتری شما هم تا 100 برابر افزایش می یابد.

چرا که افراد مختلف برای خرید اسباب بازی و یا هنگام تهیه سیسمونی کودکان به بازار اصلی شهر میروند و اجناس خود را از راستای اصلی بازر میخرند

اگر توانایی هزینه دارید و قصد راه اندازی اسباب بازی فروشی را دارید بازار و مراکز خرید اصلی شهر را فراموش نکنید.

درآمد شغل اسباب بازی فروشی چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالات هر کس میزان درآمد اسباب بازی فروشی است اگر بخواهم میزان سود این شغل را بررسی کنیم با توجه به تنوع بالای محصولات کمی کار ما دشوار است؛ چرا که هر اسباب بازی با توجه به نوع ساخت، کشور سازنده و قیمت آن متفاوت است.

درآمد شغل اسباب بازی فروشی چقدر است

مثلا یک خرس شاسخین بزرگ که 1 میلیون تومان در اسباب بازی فروشی فروخته میشود جیزی بین 120 تا 200 هزار تومان سود دارد که میشود نزدیک به 20 درصد و یا ماشین ماکت فلزی  با قیمت 70 هزار تومان حدود 20 تومان

(تقریبا 30 درصد سود) و یا یک بلز اسباب بازی ممکن است تا 50 درصد هم سود داشته باشد.

پس شما سود اسباب بازی فروشی را حدود 30 تا 40 درصد در نظر بگیرید که مقدار خوبی است که در صورتی که شما آخر شب 2 میلیون دخل گرفته باشد چیزی حدود 600 هزار تومان سود کرده اید  که رقم قابل قبولی ست و درآمد شا در ماه چیزی حدود 20 میلیون تومان خواهد شد.

پس اگر بخواهم درآمد شغل اسباب بازی فروشی را در یک جمله بگویم این است که درآمد این شغل خوب است به شرط آنکه ما بتوانیم با خلاقیت و ترفندهایی که بعدا بیشتر راجع به آنها صحبت میکنیم مشتری های خوبی را به سمت خودمان جذب نماییم.

اجناس موجود در اسباب بازی فروشی

در هنگام راه اندازی اسباب بازی فروشی یکی از نکات مهم تهیه اسباب بازی هایی ست که فروش بالایی دارد و همه پسند است و خیلی ها برای خرید آن نزد شما میآیند.

مثلا اسباب بازی هایی مثل شیپور بزرگ یا طبل فروش پایین دارند چرا که خانواده ها به سادگی راضی به خرید این دسته از اسباب بازی ها برای فرزندان خود نمی شوند چرا که میدانند بعدا باید با بچه دلبند خود بحثو مشاجره داشته باشند یا تفنگ ترقه ای فلزی با توجه به قیمت بالایی که دارد پدرو مادر حاضر به خرید یک تفنگ اسباب بازی 400 هزار تومانی برای فرزندش نمیشود و به جای آن یک تفنک ترقه ای 20 یا 30 هزاری خریداری میکند.

لیست اجناس پر فروش

در لیست زیر مجموعه ای از محصول های پر فروش را جمع آوری کرده ایم.

اسباب بازی های پر فروش:

 • خرس های متنوع از کوچک تا بزرگ
 • عروسک های پلاستیکی ساده و موزیکال
 • عروسک ها بزرگ (طرح کودک)
 • عروسک های روسی و پشمی
 • ماشین های کنترلی با سیم و بدون سیم
 • ماشین های قدرتی
 • سه چرخه و روروئک
 • تفنک ساچمه ای، ترقه ای، آبپاش
 • طبلک نوزاد
 • عروسک و اردک های بوقی
 • قطار شادی
 • حباب ساز
 • چادر کودک
 • انواع توپ
 • دارت
 • بازی های فکری مثل روبیک و …
 • پازل
 • کتاب های رنگ آمیزی و کودکانه
 • بازی های آموزشی مثل لوگو و خانه سازی
 • سرویس های باربی و بن تن
 • خمیر بازی
 • طناب بازی، حلقه کمر
 • شطرنج و منچ
 • ست های آشپزی، پزشکی
 • و….

لیست بالا اسباب بازی های پر فروش بود اما مطمئنا این لیست بسیار بیشتر از اینهاست که با توجه به محل زندگیتان و قدرت خرید آنها و تجربه های خود آنرا  کم یا زیاد کنید.

اسباب بازیهای گران قیمت را با تعداد کم خریداری کنید چرا که ممکن است بخش از سرمایه شما ماه ها بخوابد و تنوع اجناس مغازه شما به ناچار پایین بیاید.

با شغل ها آشنا شویم!! آموزش جامع راه اندازی سبزی مارکت کسب و کار پرسود

نحوه ی دریافت پروانه کسب اسباب بازی فروشی

برای دریافت مجوز راه اندازی اسباب بازی فروشی بایستی به اتحادیه صنف خرازی فروشان شهر خود مراجعه نمایید و درخواستتان را ارائه نمایید.

دریافت پروانه کسب برای راه اندازی اسباب بازی فروشی

یک سری مدارک هویتی مانند اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خود و شریک(در صورت وجود)، عکس، پایان خدمت و یا معافیت و سوء پیشینه و… را از شما درخواست میکنند و پس از بررسی و ایید و پرداخت هزینه جزئی پروانه کسب شما صادر میشود.

ممکن است مدارک و شرایط از استان به استان دیگر متفاوت باشد پس با مراجعه حضوری از جزییات آن با خبر شوید.

آدرس اتحادیه خرازی فروشان تهران: میدان هفت تیر/ خ مفتح جنوبی/ ک تور / پ14

چگونه اسباب بازی بفروشیم و فروشمان را بالا ببریم؟

یکی از مهمترین دغدغه های شما پس از راه اندازی اسباب بازی فروشی این است که حالا چگونه فروشم را بالا ببرم تا بتوانم سود بیشتری کنم. هر چقدر شما خلاقیت بیشتری داشته باشید به همان نسبت فروش شما هم بالا و بالاتر میرود.

چگونه فروش اسباب بازی را بالا ببریم؟

از مشتری ها شماره موبایل بگیر

در صورت تمایل از مشتری هایتان شماره موبایل بگیر و یک روز قبل از تاریخ تولد فرزندانشان به آنها پیامک  تبریک بده تا با اینکار هم آنها مشتری دائم شما میشوند و هم ممکن است برای خرید هدیه به شما مراجعه کنند

از تخفیفات نترسید

به بهانه های مختلف مثل عید نوروز، شب یلدا، روز دانش آموز، ولنتاین و … تخفیفات وِیژه بگذارید و با تبلیغات روی شیشه مغازه و یا نزدیکی مغازه مشتری را به داخل مغازه خود بیاورید.

در این حالت میتوانید یک تخفیف مثلا 10 درصدی برای تمام محصولات خود در نظر بگیرید و محصولاتی که خیلی وقت است در مغازه مانده و امیدی به فروش آنها را ندارید با تخفیفات 40 درصدی هم عرضه کنید.

با تکنیک تخفیفات ویژه 10 تا 40 درصدی مطمئن باشید که حتی در ابتدای راه اندازی اسباب بازی فروشی تعداد مشتری های شما به صورت محسوس تغییر میکنند.

از فضای مجازی غافل نشوید

میتواند در تلگرام و اینستاگرام کانال و پیج بسازید و محصولات خودتان را با توضیحات و قیمت داخل آن قرار دهید و مشتری های خودتان را هم دعوت به حضور در پیج یا کانال بکنید.

در زمان هایی که مشتری ندارید و در مغازه اسباب بازی فروشی خود بیکار هستید در فضای مجازی آنلاین باشید و محصولات خود را بفروشید.

همچنین میتوانید کلیپی از محصولات خود درست کرده و اطلاعات مناسبی را به مخاطبان خود انتقال دهید مانند کلیپ زیر که مختص یکی از فروشگاه ها می باشد.

راه اندازی اسباب بازی فروشی آنلاین

پس از مدتی که با خم و چم کار آشنا شدی و سود این شغل به دهنت مزه کرد میتونی اقدم به راه اندازی اسباب بازی فروشی آنلاین هم بکنی.

میتونی یه سایت طراحی کنی و یا با همان پیج اینستا و کانال تگرام سفارش بگیری و با مشتری هات تعامل داشته باشی و در آخر شب یا روزهای های تعطیل سفارشات رو به دستشون برسونی و اگر هم که فروشت بالا رفت یه شاگرد استخدام کنی که هم تو کارای مغازه کمکت کنه و هم سفارشات آنلاین رو برسونه.

در سایت خود میتونی اطلاعات مفید در حوزه کاری خود قرار بدی و روش کار کنی و کم کم گسترش بدی تا بتونی از تمام نقاط ایران سفارش آنلاین بگیری و براشون ارسال داشته باشی.

کلیپ زیر می تواند ایده خوبی باشه برای نحوه ی تولید محتوا و دادن اطلاعات سودمند به مشتری.

اشانتیون را فراموش نکنید

اگر خانواده ای از شما خرید خوبیکرد یک اشانتیون کوچک (حتی شده یک مداد یا توپ پلاستیکی کوچک ) به کودک او هدیه بدهید، چرا که در ذهنش می ماند و به مشتری های ثابت شما تبدیل خواهد شد.

اخلاق مناسب در اسباب بازی فروشی

چون که شما همیشه با کودکان سرو کار دارید حتما و حتما باید با روی گشاده و مهربانی به پیشواز مشتری هاتون برین

همواره لبخند رو لبتون باشه و با کودکان با مهربانی و لطافت برخورد کنید و سعی کنید نظر اونها رو جلب کنید که همین کودکان موجب میشوند پدر و مادرشان آنها را مجددا به مغازه شما بیاورند.

پیشنهاد عالی: آموزش راه اندازی روسری فروشی | از هزینه تا درآمد

چیدن دکوراسیون مناسب فروشگاه اسباب بازی

حتما و حتما در چیدن دکوراسیون دقت کن که یک مغازه شیک و مطابق با سلیقه ی کودکان بچینی، که جذابیت داشته باشه.

از ترکیب های رنگ به درستی استفاده کن و سعی که نظ خاصی داشته باشه، اسباب بازی های جذاب رو بیشتر در معرض دید قرار بده  و یه نمونه هم پشت ویترین داشته باش.

دکوراسیون مناسب مغازه اسباب بازی فروشی

میتونی آهنگ کودکانه یا بی کلام با صدای خیلی کم در مغازت پخش بشه که به مشتری ها و کودکان حس خوبی بده.

نام مناسب انتخاب کنید

یکی از قدم های ابتدایی شما در راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی انتخاب نام مناسب است که باید هم به راحتی در خاطرها بماند و هم کودکانه باشد در صورت نیاز مقاله کمک برای انتخاب نام مغازه را مطالعه نمایید.

پس همینطور که میبینید راه های زیادی برای افزایش فروش و بالا بردن مشتری در هنگام راه اندازی اسباب بازی فروشی وجود دارد که تنها مورد آن را خدمتتان عرض کردیم؛ که اگر خلاق باشید میتوانید راه های بسیار بیشتری را نیز نام ببرید.

هزینه راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی

یکی از موضوعات مهم سرمایه اولیه یا هزینه راه اندازی اسباب بازی فروشی ست که باید در ابتدای کار با توجه به سرمایه خودمان پیش برویم و با چشم باز نسبت به این موضوع نگاه کنیم.

هزینه راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی

هزینه راه اندازی مغازه اسباب بازی فروشی شامل موارد زیر میشود.

 1. هزینه مکان
 2. هزینه دکور و قفسه و میزو صندلی
 3. خرید اجناس اسباب بازی فروشی
 4. گرفتن پروانه کسب
 5. کارتخوان
 6. تبلیغات

اگر ما هزینه اجاره یا خرید مغازه را در نظر نگیریم( چرا که از هر شهر به شهر دیگر و از هر خیابان به خیابان به خیابان دیگر فرق میکند و شما باید آنرا با توجه به بودجه خود انتخاب نمایید)، شما برای راه اندازی اسباب بازی فروشی نقلی حداقل به 70 میلیون سرمایه نیاز دارید .

حدود 15 میلیون آن را صرف دکور و مجوز و کارتخوان کنید و با 55 میلیون باقی مانده اجناس اسباب بازی فروشی را تامین کنید.

برای دکور و میز و صندلی حتما به دیوار سر بزنید و از اجناس کارکرده و تمیز استفاده نمایید چرا که اگر بخواهید ریخت و پاش کنید شاید 50 میلیون هم به دکور و ویترین مغازه شما نرسد.

در خریدن محصولات مغازه هم توجه داشته باشید که محصولات پرفروش را اولویت قرار دهید.

معایب شغل اسباب بازی فروشی

راه اندازی اسباب بازی فروشی هم مانند هر شغل دیگر دارای مزایا و معایب متنوعی است که در بالا مفصلا بحث شد اما اگر بخواهیم چند مورد از معایب شغل اسباب بازی فروشی و مزایای آن را به صورت خلاصه بیان کنیم مطمئنا موارد زیر جزو آن می باشد.

معایب شغل اسباب بازی فروشی

معایب اسباب بازی فروشی

مزایای اسباب بازی فروشی

اجناس بسیار متنوع

کار در محیطی کودکانه و شاد

سرمایه اولیه بالا

سود نسبتا خوب

محل اجاره مغازه بسیار مهم است

محصولات بدون تاریخ انقضاء

خواب سرمایه تقریبا بالا

در اختیار بودن ساعت کاری

تیم کانش
تیم کانش

ما در کنار شماییم تا بتوانیم با قرار دادن مطالب و آموزش های مفید، گام کوچکی جهت افزایش دانش و کسب مهارت شما بردایم...

6 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب
  برآورد شما در سال 1400 تقریباً ۷۰ میلیون بوده. حالا یعنی در 403 برای یک شهر کوچک حداقل سرمایه برای یک مغازه اسباب بازی چقدر لازم است؟

  1. درود بر شما
   شما هزینه راه اندازی یک مغازه اسباب بازی کوچک در سال 403 رو بایستی حداقل 200 میلیون در نظر بگیرید که در کمترین حالت چیزی حدود 30- 50 میلیون هزینه دکور و تجهیزات شده
   و باقی هم صرف خرید اجناس می شود. اما این را مد نظر قرار دهید که منظور ما یک اسباب بازی فروشی نقلی بوده در صورتی که هدف شما راه اندازی یک مغازه کامل است میزان سرمایه
   اولیه شما بسیار بیشتر خواهد شد.
   موفق باشید

 2. بچه ها الان فقط با موبایل و بازیهای کامپیوتری حال میکنن و این موضوع به بچه های دو ساله هم رسیده
  و روز به روز شدیدتر خواهد شد

  1. درود
   نظر شما صحیح است آقا محسن
   بازار اسباب بازی طی چند سال اخیر افتی از لحاظ تعداد مشتری داشته است( چرا که کودکانه امروزی بعضا رقبتی به اسباب بازی نشان نمی دهند)،
   اما همچنان مشتری های خاص خود را دارد، بیشتر فروش اسباب بازی برای کادوی تولد، سیسمونی، ولنتاین و یا اسباب بازی سبک برای کودکان زیر 5 سال است.
   که اگر بتوان این بازار را در یک مکان خوب و با پتانسیل بالا به دست آورد سود خوبی میتواند وجود داشته باشد.

  2. دقیقا درسته
   و این یعنی اینده ای تاریک
   تمام دانشمندان نسبت به این موضوع گارد گرفتن.
   بچه هایی که با گوشی بازی میکنن از نظر عاطفی و بینایی و خلاقیت، آسیب جدی میبینن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *